Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit mondanak az evolúció...

Mit mondanak az evolúció tagadói és jehova tanúi ezekre a tényekre?

Figyelt kérdés

Az intelligens teremtést cáfolja, az evolúció elméletét alátámasztja az elcsökevényesedett, funkció nélküli lábcsontjai a bálnának. Ha valami felesleges, akkor miért lett megteremtve?


Ugyancsak érdekes dolog az állattenyésztőknél a mesterséges szelekció, a tudatos tenyésztés. Ha csak teremtéssel lehet létrehozni megfelelő élőlényt, akkor miként működhet a megfelelő vérvonal létrehozása, fenntartása a kiválasztott egyedek keresztezésével?

Ez maga a felgyorsított evolúció: [link]

Jehovások állításának cáfolására:

- Az eredmény, a változások megfigyelhetőek.

- Ellenőrzött körülmények között ismételhető.

- Megjósolható működésű, az új egyed a kívánt tulajdonságokat örökli.



2015. aug. 27. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/513 anonim ***** válasza:
30%
Még jó hogy a teremtéstörténet és az evolúció nem zárja ki egymást...
2015. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/513 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindenki veszi szó szerint a tanításokat, aki vallásos. Viszont aki meg igen, azt felesleges győzködni, mert úgyis abban fog hinni, amit mondtak neki :(
2015. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/513 anonim ***** válasza:
22%

A következőket mondhatják:

Attól, hogy az ember tenyészti az állatokat, nem következik, hogy a természetben is működik az evolúció.

A mutációk károsak, új pozitív tulajdonságok nem jelennek meg, tehát nem létezhet evolúció.

2015. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/513 anonim ***** válasza:
12%
A Teremtő a legkissebbektől a legnagyobbakig építette fel az életet. minden egymásra épül, és fedésben van. a majom az ember előtti utolsó teremtmény, a majom továbbfejlesztése és szabad akarattal való felruházása. de farok nem kellett neki. ugyanez van az elcsökevényesedésnél: amit te annak hiszel, az nem elcsökevényesdett, hanem leegyszerűsített.
2015. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/513 anonim ***** válasza:
63%
Én sokszor gondolkodtam azon, hogy mi van ha a Bibliát régen sem vették szószerint, hanem a történeteket értékelték benne.
2015. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/513 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom hol tanultál biológiát, egy értelmes ember tudja, hogy azok a csontok a szüléshez kellenek és nem feleslegesek. Én a helyedben más, hitelesebb forrást keresnék információ szerzéshez Isten tagadásához, mert ez így csak nevetséges, nem pedig értelmes.
2015. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/513 anonim ***** válasza:
21%
Állattenyésztés nem egyenlő az evulócival te gyökér. Sok kutyafajta létezik, de attól még az kutya marad.
2015. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/513 anonim ***** válasza:
98%

"A mutációk károsak"

Pont,hogy nem.Nem mindegyik az.Egyáltalán tudod,mit jelent a mutáció?Az emberek kék szemszíne is mutáció eredménye például,hogy kiemeljek egy dolgot a millióból.Az egész evolúciót mutációk hajtják előre,apró változásokat okoznak folyamatosan.Baromira nem azt jelenti,hogy ha mutáció történik,az egyből halálhoz vezet...Nem a filmbeli mutánsok alapján kell elképzelni a dolgot.

2015. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/513 anonim ***** válasza:
97%

A mutációk akkor károsak,ha az adott egyedet életét veszélyeztetik.


Egy érdekesség:

[link]

2015. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/513 anonim ***** válasza:
10%

Olyan nincs hogy "Jehovások" ha kérdezel akkor kérdezz rendesen.

Úgy látom idéztél egy Ébredjetek! folyóiratból.

Dicséret de ezzel a témával kapcsolatbab a Tanúknak vannak olyan könyveik amelyek ezzel a témával foglalkoznak.

1. Darwin bácsi azt mondta a könyvecskéjében hogy ha a tudomány talál valami olyan bonyolult dolgot ami nem jöhetett létre magától akkor az ő elmélete meg is dőlt.

DNS

apropó teremtés honnan tudod hogy az a uszony a bálnának láb volt?

ott voltál a teremtéskor? na...?

ok én sem és engem nem meggyőztek hanem én magam jöttem arra rá a Tanúk segítségével hogy az evolúció HAMIS.

minden amit mond csak a megfigyelt dolgok kifordítása.

(JW.org tudom ajánlani)

2015. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!