Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves tanúk! Ha egy tanú...

Kedves tanúk! Ha egy tanú kilép a szervezetetekből, akkor azt hitetlennek tekintitek?

Figyelt kérdés

Vannak például vének akik más hitnézetre váltottak. De Istenben és Krisztusban teljes szívükkel hisznek.

Akkor az ilyen a ti szemetekben hitetlen?



2016. febr. 16. 18:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló története olyan szívszorító :(


viszont ahogy írtam is ez függ egyéntől és közösségtől is, van aki még egy barátjával is tartja a kapcsolatot titokban, holott elvielg a közvetlen családoddal is tilos lenne


korábban volt egy baátnőm aki ebből a szektából szakadt ki, a szüleinek elvileg kb el kellett volna hajtaniuk otthonról, de aztán meggyőzték a gyülekezetük vezetőit, hogy még kislány, ez kb olyan mintha valaki egyszerűen nem léppett volna még be, nem a hitet hagyta el ,hanem csak az embereket, stb stb idősebb korában biztosan viszatér majd, ezért most hivatalosan úgy kel hozáállniuk mint mondjuk ha egy házaspárból valaki jehova tanúja lesz a másik nem, tehát a kommunikáció a feltétlen szükségesen túl a megtérítési kisérleteket tartalmazhatja csak


a valóságban viszont már nem szívják (annyira) a vérét

2016. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"Jehova t-nál egy kiközösítés sem szünteti meg a családi kapcsolatokat, hanem csupán a bibliai témájú beszélgetések vannak felfüggesztve azzal, akik kiközösítenek. Aminek pedig bibliai alapja kell hogy legyen. Hogy valaki titokban találkozhat a szüleivel, ez nonszensz, ilyen tiltás nincsen a tanúknál!!!"


EZ NEKEM NAGYON ÚJ!

2016. febr. 17. 19:10
 13/22 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem tartják be a teokratikus rendet, miért nem írsz a Társulatnak egy mindenről beszámoló levelet? Írd meg, hogy milyen szabályt szegnek meg, és ki fogják vizsgálni. De a kívülállóknak hiába adod elő a történetet, azok rögtön legazemberezik a tanúkat. Bezzeg azokat nem kritizálják, akik 800 éven át kínozták és halálra adták, nem is akármilyenre a szemükben eretnekeket. Az a szent és igaz egyház a szemükben. Majd Isten igazságot tesz mindenben!
2016. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Te elmebeteg vagy. Ilyeneket csak az tud írni, akinek nehogy Jézushoz semmi köze, de a sátán ócska csatlósa. Förtelmes olvasni a soraidat, te még hírből sem ismered Istent. Undorító.
2016. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

15%-os megkérdezhetem, hogy te tanú vagy-e?

Komolyan, nem kötözködni akarok.

2016. febr. 17. 21:24
 16/22 anonim ***** válasza:
na ha ő nem válaszolt akkor válaszolok én, igen tanú!
2016. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%

szervusz.

egy újabb olyan kérdés ami által egy békében élő ember csoportot, 'muszáj" kikezdeni, csak legyen ok a gyűlölet keltésre, s arra, hogy eleve mások is így álljanak hozzá, s legalább nem fogják meghallgatni Őket. Sőt, a lehető legdrasztikusabb módon, "meglehet" alázni őket,


Na de a kérdésedre.

Magam is egyszer elhagytam a gyülekezetet, amit ma is az ostobaságom egyik tettének tartok, életem legrosszabb döntéseim között tartok számon.


engem nem bántottak a Testvérek, és a szellemiekkel, a Biblia alapelveinek betartásával sem volt kivetni valóm.

Amikor észre tértem, Istenek hozzám való jó kegyelme alapján, újra élvezhetem Teremtőm oktatását, és a Testvéreim kedves társaságát.


Azok akik érzelemre ható történeteket írnak, mert már nem tartoznak a gyülekezethez, beleestek abba a csapdába, amit Sátán felhasznál erre,

Sátánnak mindig is az érzékszervek felhasználásával sikerül az embereket távol tartani Istentől,


S ezek a történetek, logikusnak tűnnek egy kívül álló szemében amiért megvetésre kell méltatni embereket, s igazából nem ismerik a teljes történetet.


Ennél fogva a perben, annak van igaza aki először beszél, de amikor a másik felet is meghallgatják, már fordul a kocka.


Nem tudható, miért történtek esetek, így könnyű vádolni másokat.

S ez még egy dolgot mutat. Hogy lehet, hogy addig, míg vele nem történt meg a dolog, nem zavarta, hogy vannak kiközösítések, csak amikor vele történt meg?


Tudta mi, mivel jár, mert tanulta, miért vállalta?

számtalan kiközösítés történik, és azok akik alázattal vannak a jogos feddés mellett, nem hagyják el a gyülekezetet, mert a Teremtő akit szeret, azt megdorgálja. s a büntetés nem kellemes dolog, de hasznos az ember jövője számára.


Azok akik elhagyják a gyülekezetet, nem hitetlen, mert valamiben csak hisz továbbra is,

Azért használjuk a "Hitehagyott" kifejezést, mert ezt a hitét elhagyta, s nem azért, mert hitetlenné vált.

2016. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"egy újabb olyan kérdés ami által egy békében élő ember csoportot, 'muszáj" kikezdeni, csak legyen ok a gyűlölet keltésr"


Sajnálom ha ezt szűrted le a kérdésből. Én tényleg kíványcsi voltam erre.

2016. febr. 19. 13:50
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

"A szülők nem mehetnek el látogatóba a kiközösitett gyerekekhez.Nem ismerős ez?"


"Mivel a családi kötelékeknek nem vet véget a kiközösítés, a családtagok talán ugyanúgy végzik a normális, napi, családi tevékenységeiket, illetve intézik ügyeiket. Ám a szellemi köteléket, mely a kiközösített és a család hívő tagjai közt állt fenn, ő maga szakította meg a viselkedésével. Ezért a lojális családtagok nem ápolhatnak vele többé szellemi közösséget." /„Tartsátok meg magatokat Isten szeretetében” - J. t. könyvének idevonatkozó idézete/


Mivel a családi kötelék nem szűnik meg, minden további látogatás nincs tiltva. Ha az érintettem maguk sem ismerik a teokratikus irányelveket, akkor nem lehet csodálkozni, hogy a keresztényi életüket félreértések és félremagyarázások közepette élik meg, a kívülállóknak meg alapot adnak a sértésekre meg a rágalmakra, hogy milyen borzalmas ez a szekta, a gyerekektől eltiltják a szüleiket.


De az is bűnös, aki úgy rágalmaz, hogy fogalma sincs arról, hogy kiket miért rágalmaz! Különösen ha alaptalanul.

2016. febr. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Én már lemondtam arról,hogy vitába szálljak veletek,de ezt nem tudom szó nélkül hagyni.Én nem rágalmaztam senkit,hanem az igazságot irtam le.Az apám azért maradt el a gyülekezetből,hogy hagyják már békén,és ne zaklassák azért,hogy meg meri látogatni a gyerekeit és az unokáját.

Olyan szépen leirtad,hogy a rágalmazás az bűn.És a hazugságról mi a véleményed? az a tanúknál ujabban nem sorolják a bűnök közé?

2016. febr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!