Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Jehova Tanúi! Miért...

Kedves Jehova Tanúi! Miért nem elegendő önmagában a Biblia olvasása?

Figyelt kérdés

Ezt nem én állítom, hanem a társulatotok.


Watchtower Libary 2009

Királyság-szolgálatunk-2004


MUNKATERV

Jan. 3. Bibliaolvasás



2016. febr. 20. 11:51
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4.!

Azért én a helyedben ezekre a mondatokra nem lennék büszke Tanúként: "Hát nem egy kedves ember a második hozzá szóló, de hát mit is várhatunk....


Nem építünk a "vezetőinknek" luxus villát, valakivel össze kever bennünket az emberke. pedig tudja az igazat.... "

Ha jól sejtem, nem kéne ítélkezni mások felett, mert az nem a te dolgod. Másrészt mindenkinek lehet véleménye, attól még nem kell degradáló módon megnyilvánulni róla, hogy te nem értesz egyet vele...

2016. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
0%

Akos13-hoz.

Hát Akos en itt a gyakorikerdeseken több formaba jelenkeztel be.Bejelenkeztel JV-kent majd majd lekezelően beszelsz roluk,hat elégé tudsz hintázni,a zavarosa uszkalni.A tedolgod de az ilyen se jo kreszteny de meg csaladfentartasra is keptelen de meg baratot se tudsz tartani mert ha igy teszel elhagynak,egyedül maradsz,mert nem vagy biztos barat.

Nem lehet szamitani rad.Javadra mondon nem sertesből


At.

2016. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%
Elnezest a hibakert a betük aprok a telefonon en meg szokatlan nagyok.
2016. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy elcsúsztunk egy kicsit a témától és kezd átmeni a dolog személyeskedésbe. Nekem ezzel nincs különösebb bajom, de jó lenne ha jönnének a Bibliai igék a kérdésemmel kapcsolatban.


A 64%-osnak köszönöm az igét, de számomra nem meggyőző.


A Biblia megmagyarázza önmagát, ha jól vizsgáljuk.

2016. febr. 22. 18:47
 15/39 szp72 ***** válasza:
43%

@ nem elegendő önmagában a Biblia olvasása?


Én még olyan embert nem láttam, aki csak a Bibliát olvassa. Mindenki a saját felekezetének hagyományai és tekintélyes vezetőinek és tanítóinak útmutatása szerint olvassa. "Csak a Szentírás!", mint elv egyszerűen nem létezik. Ez egy hazugság.


Jehova-tanúi egy érdekes felekezet, mint mondják nincsenek dogmáik vagyis biztosan igaz állításaik. Tehát az se biztos, hogy van Isten, hogy a Biblia szent könyv, hogy a vezető testületük Istentől van.

Egy megkérdőjelezhetetlen tételük azért mégis van: Fogadd el igazságként azt, amit az Őrtorony-társulat éppen annak vél, legyen az bármi: a piramis elmélettől, a különféle világvége időpontokon át, az Újszövetség meghamisításig.

2016. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
6%

" kezd átmeni a dolog személyeskedésbe. Nekem ezzel nincs különösebb bajom,"


Nincs bajod vele, mert azért teszel fel provokatív kérdéseket, hogy a személyeskedők nyugodtan szapulhassák a J. t-it, amivel neked nincsen különösebb bajod. Már előbb is tettél fel provokatív kérdést, hogy melyik fontosabb, Jézus vagy a szervezet? Ugyanebből a célból.


Szerinted Jézusnak nem lenne azzal problémája, ha a követői személyeskedni kezdenének és egymásnak esnének, a jól odamondogatással kezdenék püfölni egymást? Nem hinném!


A te kérdéseid ugródeszka a személyeskedésekhez, de az Isten figyeli, hogy mit csinálsz és mik az indítékaid, és úgy is jutalmaz majd.

2016. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
13%
Abban tévedtem, bocs, hogy az előbbi kérdést nem te tetted fel, Axios/Apexus, de abban hasonlók vagytok, hogy a kérdésetek káka keresése a csomón, nem valódi kérdés. Mert hogy miért nem elegendő a Biblia olvasása, ezt miért pont a J.t-ól kérdezed? Miért velük szórakozol? Mások egyházi könyveit, kiadványait még hírből sem ismered?
2016. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

" Mert hogy miért nem elegendő a Biblia olvasása, ezt miért pont a J.t-ól kérdezed?"


Talán mert az ő felekezetükre vagyok kíváncsi?

Talán mert biblikus választ akarok találni a kérdéseimre?

Talán mert, ha végre összeállana a kép a tanúk tanairól, akkor félretennék magamban minden kétejt és végre eldönteném, hogy melyik felekezethez csatlakozzam?


Nektek a kérdéseim állandóan bajt okoznak. Nem tetszenek, és provokatívnak találjátok.


Talán mert az érzékeny pontokra tapintok?

Ha nem akkor miért nem felesz egy jól kidolgozott biblikus válasszal?


És miért engemet és az indítékaimat fürkészed?



Azért írtam azt, hogy nincs különösebb bajom azzal, ha személyeskedtek egymással, mert nem akarom itt játszani a Janit és megfedni titeket hogy mit szabad és mit nem.

Még a végén felhúzza valamelyikőtök az orrát, és könnyen válasz nélkül maradok.


Szóval tisztáznám! NEM KÖTEKEDEK!

Kedves tanúk! Vegyétek úgy, hogy egy érdeklődő kérdezi tőletek ezt.

2016. febr. 22. 22:16
 19/39 anonim ***** válasza:
16%

A kerdezőnek.

Azert,hogy komolyan erdeklődsz vagy nem én komolan szeretnek felelni röviden.

Vanak regeszek akik a biblia alapjan vagy akár nelküle feltárnak olyan dolgokat mint pld. Ezsaias tekercsei vagy Szodoma maradvanyai akár történeszek az Alexandriai könyvtárba berakott régi uralkodok törtenete Arisztotelez egyik akinek könyvei vannak Jezus idejeből.

Ez csak egy 0,01%-a amit megemlitettem mert folyamatosan jönnek be a főhivatalba külömböző bizonyitekok pld.a kövületekből megallapitott időzonak es a volt akkori eletek.

Ezenkivül külömböző feltárasok szaladnak be a mindenapi embertől amit ki kell a tudosokkaal,hozzaertőkkel vizsgaltatni es azt felülvizsgálni,hogy hiteles legyen.

Mindezek mögött egy hatalmas munka áll.

De ez még csak nyers anyag,könyvekbe füzetekbe kell irni mindenfele karakterisztikával együtt.

Ezek a feltárt informaciok bebizonyitsak a biblia hitelesseget,ami hihetőve teszik azt a bibliat amit egyesek nemhisznek masok dogmanak neveznek,masok vallásos hagyomanyokra tamaszkodnak mert ezek a tudosok altal jovahagyott könyvecskéket hasracsapott fogalmazasnak vagy a JT.elvet erősitik.Nem az elvüket erősitik hanem az isten szavát,ráadasul önkentes adomanyokbol amit JT.tesznek.Azert,hogy te is mas is neketelkedjen az Isten szavaba,mindenki tudja meg hogy biztos talajon all,es ezert hiszik JT.a bibliat.

Ezert nem veszik dogmanak ezert ertekelik minden betüjet ezert cselekednek ugy ahogy oda le van irva.Es ha valaki ugy dönt,hogy ez az elet nem szep es nem könyü reszere etavolzik es bejelentik,hogy kiközösült

Itt olvastam ,hogy fogyunk nem igy van mert 300000 ezerrel növekszik evente a letszam.

Meg sok konkret irnivalom volna,majd máskor.

Köszönöm,hogy elolvastad.

2016. febr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Jó magyarázat, csak nem biblikus.


De már nem is hiszem, hogy választ kapok.

Megint az a helyzet, mint ami a többi kérdésemnél volt.


Dehát én vagyok a hibás! Miért nem elégszek meg a vak hittel?!

Én balga!

2016. febr. 24. 18:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!