Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Jehova Tanúi! Miért...

Kedves Jehova Tanúi! Miért nem elegendő önmagában a Biblia olvasása?

Figyelt kérdés

Ezt nem én állítom, hanem a társulatotok.


Watchtower Libary 2009

Királyság-szolgálatunk-2004


MUNKATERV

Jan. 3. Bibliaolvasás



2016. febr. 20. 11:51
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Elnézést az íráshibákért, kicsit fáj a fejem.
2016. ápr. 15. 07:58
 32/39 anonim ***** válasza:
20%

Tisztelt kérdező:Ne légy dühös ha a Tanuk Jézust nem teszik Istennel egyenlővé ugyan is Jézus számtalanszor megemlíti,"aki elküldött nagyobb nálamnál".A tanuk az isteni elrendezését nem szeretnék megváltoztatni senkiért.

Jézus azt mondja"Az pedig az örök élet,hogy meg ismerjenek téged az egyedüli igaz Istent es akit elküldtél a Jézus Krisztust."Itt nem mondja,hogy megismerjenek minket a két Istent,ugy hogy mi nem fogunk változtatni Jézus szaván,mert akkor azt mondod hazudunk.

Jézus a második személy a világegyetembe mint Krisztus es Ő Ezzel meg van elégedve az ő szeva szerint.

Mert haő Isten volna nem imádkozott volna Istenhez,önmagához.

2016. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

"Tisztelt kérdező:Ne légy dühös ha a Tanuk Jézust nem teszik Istennel egyenlővé"


Nem is mondtam azt, hogy tegyék Jézust az Atyával egyenlővé! Ezt csak te láttad bele a szövegembe.

Arról van szó, hogy a tanúknál Jézus egy olyan helyet kap, ami túlzottan lealacsonyítja Őt.

(János 1:18)

"Istent nem látta soha senki.

az egyszülött Isten (ÉS NEM ANGYAL!),

aki az Atya keblén nyugszik,

Ő nyilatkoztatta ki."


(János 1:1)


Ján. 1,1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


Ján 1:1 εν αρχη ην ‘ο λογος και ‘ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ‘ο λογος en árkhé én ho logosz káj ho logosz én prosz ton theon káj theosz én ho logosz


Szóval akárhogyan is csűrik csavarják, Krisztus Isten!



"aki elküldött nagyobb nálamnál"


A földi létekor mondta ezt. Mert azzal, hogy emberré lett még kisebb lett az angyaloknál is.


"A tanuk az isteni elrendezését nem szeretnék megváltoztatni senkiért."


Emberekért ne is, hanem Istenért és a magatok üdvösségéért!



"Az pedig az örök élet,hogy meg ismerjenek téged az egyedüli igaz Istent es akit elküldtél a Jézus Krisztust. Itt nem mondja,hogy megismerjenek minket a két Istent"


Mindketőt meg kell ismerni, nem elég az egyiket!

"Mert amint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti, úgy a Fiú is akiket AKAR, megelevenít."

(János 5:21)


Olvasd el a Bibliát és tedd félre az őrtorony kiadványokat.


OLYAN VERSEKET ÉS ÖSSZEFÜGGÉSEKET FOGSZ MEGLÁTNI BENNE, AMIKET AZ ŐRTORONY MESSZIRŐL KERÜL!


!!!EZÉRT OLVASNAK FEL FÉLIG IDÉZETT VERSEKET, ÉS EZÉRT UGRÁLNAK EGYIK VERSRŐL A MÁSIKRA!!!


Bocsánat nagybetűs részekért, de szeretném ha igazán elgondolkoznál azon, amit írtam.


Én ismarem az őrtorony tanításait és egy jó darabig el is hittem és védtem is mondent amit tanítottak.

Mégis a Bibliát tekintem igaznak, és nem pedig a tanúk magyarázatait.

2016. ápr. 15. 13:39
 34/39 A kérdező kommentje:
Bocsesz a bakikért, sietős volt.
2016. ápr. 15. 13:41
 35/39 anonim ***** válasza:
20%

33-nak.

Tisztelettel megemlítem,hogy mi a biliát tanulmányozzuk az őrtorony segítségével,es minden tény es téma alá van támasztva a Bibliából.

Buzditasz,hogy olvassam a bibliát hát én ezt teszem,es átlagba sikerül évente egyszer elolvasni.Nemtudom neked sikerült -e.

Ugyan megláttam te nem ismered a tanuk által irt kiadványokat mert akkor nem írnál ugy mind ha bibliátol függetlenek lenénk.

Azt is meg láttam ,hogy valahogy nem vagyok kedvedre,azért mondasz valótlan dolgokat.

Jézus azt mondta széles az az út es sokan járnak rajta melyik a veszedelmre visz.Ezt azért mondom mert minden vallás megegyezik a másikkal csak a Tanúkat kritizálják.

Nem baj nekünk jó a keskeny ut is ahol kevesen járnak.

En nem várok semmit csak az őszinteséget embertársaimtol se többet se kevesebbet mert nekem az bőven elég.

En nem szeretnék senkit erőszakkal meggyőzni,hogy én vagyok az igaz es kövesenek.

Mindenkinek az Isten szava elérhető es tanulható.De csak ugy érvényesül ha hiszi es betartsa,mert a hit cselekedet nélkül HALOTT.

2016. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

:)



"Jézus azt mondta széles az az út es sokan járnak rajta melyik a veszedelmre visz.Ezt azért mondom mert minden vallás megegyezik a másikkal csak a Tanúkat kritizálják. "


És a tanúk kiket kritizálnak? Jaj senkit, ők egyenesen elítélik a többi vallási felekezetet és odáig is elmennek, hogy sátáninak titulálják azokat.

Hopp... :)


Ja és egy kis gondolkodni való:


Máté 7:13

"Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak"


Igen igen! Csak ne tévesszük szem elől Krisztus többi beszédét sem.


János 14:6

"Jézus azt felelte neki: »Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csak általam."


Szóval az "út" maga Jézus Krisztus és nem pedig egy vallási csoport. Nem egy társulat által nyerheted el az üdvösséget, hanem csakis kizárólag Krisztus által!


Üdv!

2016. ápr. 15. 20:07
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

Reveal Hidden Reality.hu.


Itt nem csak a tanúk de mindenki talålhat ėrdekes dolgokat.De főkėnt a tanúk ės hasonló helyekre jårók.Aztån vagy megėrti vagy nem.

2016. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Akkor az jobb ahol, nem kell érteni csak olvasni? Vagy még jobb ahol elő sem veszik? Te tudod...
2019. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
27%

Van egy olyan komment hogy nem venenned meg a kiadványokat...

A kiadványok teljesen ingyenesek, nincs perselygyujtes sem fizetős temetés. A szervezeten belül minden ingyenes, a kiralysagtermeket önkéntesek építik, adományokból (nem csak tanúk adományoz ak hanem különböző szervezetek, vörös kereszt, egyházak, állami szervezetek is)

Azért van szükség ezekre, mert ezek egy leegyszeruseitett és boncolgatott változót, kivesezett formája az Írásnak. Elmagyarazta a metaforakat, magyarázatot ad a tortenesekre és felhőt példákat különböző dolgokra a mindennapokbol. Valamint nevelő jellege is van és ismeretterjeszto (gyakran ír tudományos tevékenységekről, felfedezesekrol, betegségekről, de ezen kívül buntenyekrol és mindennapi gondokrol, amelyekre tanácsot próbál adni)

2019. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!