Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Jehova Tanúi! Miért...

Kedves Jehova Tanúi! Miért nem elegendő önmagában a Biblia olvasása?

Figyelt kérdés

Ezt nem én állítom, hanem a társulatotok.


Watchtower Libary 2009

Királyság-szolgálatunk-2004


MUNKATERV

Jan. 3. Bibliaolvasás



2016. febr. 20. 11:51
1 2 3 4
 21/39 Ákos13 ***** válasza:
84%
Kérdező, elnézést kérek tőled, hogy én is eltérek a témától, de erre szeretnék reagálni:Hát Akos en itt a gyakorikerdeseken több formaba jelenkeztel be. "Bejelenkeztel JV-kent majd majd lekezelően beszelsz roluk,hat elégé tudsz hintázni,a zavarosa uszkalni." Nem vagyok Jehova Tanúja, soha nem is voltam. Azért jelentkeztem be tanúként, hogy válaszolhassak a hozzátok intézett kérdésre. De ha végigolvastad a válaszom, szerintem abból kiderült, hogy nem éppen komolyan írtam, hogy az vagyok. :D Látom, zavar, hogy valaki kimondja az igazat. Ha nem lenne igazság abban, amit leírtam, akkor te sem védekeznél foggal-körömmel, jól gondolom? Azt meg ki mondta, hogy én szeretnék családot? Nem tudom, ez hogy jött ide. Eddigi rövid életemben ki nem állhattam a nőket, hogy lenne akkor családom? :D
2016. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Ákos13:


Nem haragszom, már megszoktam a sok off-ot.

Erre reagálnék:


" Nem tudom, ez hogy jött ide"


Én tudom. Úgy, hogy ha nem tetszik aannak a bizonyos illetőnek valami, akkor elkezd személyeskedni.

Kitér a kérdés elől és ködösít.

Hogy ez mire jó, azt nem tudom, de az tuti hogy mindezek ellenére még neki áll feljebb.

2016. febr. 24. 20:32
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező!


Azt hiszem,hogy valaki hívő ember legyen egy vallási szervezethez sem kell sem tartozni,sem csatlakozni.A Biblia világosan elmondja ki számít hívő embernek!

Viszont ha valaki mégiscsak szeretne valahová tartozni,egyrészt nagyon alaposan utána kell járni magának a szervezeteknek és a Biblia szövegét tudni kell érteni!

Sajnos nagyon sok olyan szervezet van ami kihasználja az emberek hinni akarását.Én csak annyit tudok mondani,javasolni,hogy mindent de tényleg mindent meg kell nézni az adott szervezettel kapcsolatban úgy ahogy sok szervezet híveinél az nem szokás.Szándékosan nem írtam ide a tanúk szervezetét példának,mert néhányan kikérnék maguknak,hogy már pedig ők megvizsgáltak mindent alaposan...De persze én ezt tudom ,hogy nem igaz.Évek óta mondjuk azt,köztük mozgok és sajnos az alapos vizsgálat az azt jelenti náluk amit a felső vezetők oda tesznek eléjük.Nem egy vén ismerősöm van,akikkel nem egyszer szoktam beszélgetni ilyen dolgokról és meglepő az,hogy miket nem tudnak az ő pozíciójukban sem a szervezetükről.Én nem vagyok sem vezető sem olyan aki akárhová is eljárna,mégis vicces vagy lehet elszomorító,nem is tudom,hogy én ennek ellenére több verset fordítottam le önszorgalomból is mint pl. azok akiket ismerek.Elmondom,ők egyet sem.

Egy kis segítség a vizsgálódáshoz:www.realprophet.webnode.hu

2016. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

23-nak:Tisztelt felhasználó,nagyon óvatosan próbálod a csalit bekapatni a naiv emberekkel.

En 5 évet a SZ.T-bol tanultam 1980-1985-ig.Semmi panaszom nem volt,mind most neked.Utána 1985-1997-ig Károli G fordításból tanultam,Megjelent a UVF azután abbol tanulok nincs semmi panaszom.Azt nemtudom te miért panaszkodsz helyettem.Azért teszed,hogy a naiv emberekel elhitesd,hogy a bibliák különböznek,de ez nemigaz.A szöveg összefükkéseket,uealásokat nemlehet megváltoztatni.Csak ugy ahogy tanuljátok a hazugságot mint a pokol,tisztítótűz,háromság,lélekvándorlás stb.Na ezt nemtudod beépíteni a bibliába mert se az utalások sem a szövegkörnyezet es es az összefüggések sem találnak.

Azt Irod forditottál hát te egyedül mit forditottál?

A Jt.főhivatalban tizesivel vannak történészek,ant..pologusok,egyiptológus,nyelveszek es még sok szakember,mérnök,doktor stb.

Ugy,hogy a te forditásodat ami a bibliát es a jomunkát ileti csak álmodozás es az ilyen álmodozok szeretnék becsapni az őszinteszivü embereket.Bebujni az emberek bőrealá a fenti nyájas szavaiddal.

A pél.iroja."A hazugnak az igazság hazugság"

2016. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,hogy a válaszodból tisztelt felhasználó jól kitűnik,hogy csak fújod a magadét ezzel is bevinni akarod az embereket hogy ne lássanak.Mindenki hazudik,mindenki hülye és stb az igazság csak nálatok van.A lényegről meg eltereled a figyelmet!Bemásoltam egy linket,látszik,hogy nem nézted meg mi az,mert akkor tudhatnád,hogy engem pl senki nem tanít sem hármasságtanra sem másra sem.

Vagy a másik lehetőség,hogy megnézted csak ott hallottál olyan dolgokat amik sajna nem egyeztek azzal amit neked adtak a vezetőid. Harmadrészt kitűnik a válaszodból,hogy bizony te sem vagy alapos kutató,mert hogy is mondtad?Hogy tízessével vannak a hivatalban akik megnézték mizu,de arról szót nem teszel,hogy te,hogyan is bizonyosodtál meg...Gondolom akkor ha ők azt mondanák,hogy az egyik versben azt látják,hogy ugorj a kútba,te beleugrasz,mert az úgy igaz,igaz??

De nézzük csak az egyik kedvencem,ami nálatok nagyon ki van forgatva.Azt mondjátok,van 144000 ember akik- valami úton módon csak a ti vezetőitek lehetnek(ezt 2007-ben le is hozták nyilvánosan,de gondolom erről is tudsz??)-mennek a mennybe a többi emberke az az új földön fog élni,örökké.Boldogságban,békességben,szeretetben,szaporodni stb.Ne menjünk bele miről szól az elpecsételés és kikkel maradjunk csak ennél a dolognál most.Jelenleg van vagy 7milliárd ember,eddig is meghaltak nem kevesen a történelem során.De Isten ne teremtsen minden embert újra,legyen csak mondjuk 500ezer.Lehetne ez a szám bármennyi.Ha ezek az emberek elkezdenek szaporodni és azok is szaporodnak és így tovább a föld meddig fogja bírni?Mert egyszer csak nem lesz elég hely?Ugye hogy ez azért képtelenség?Megkérdeztem tanúkat,ugyanezt felvázoltam nekik,az volt a válasz;kapunk még földet...De mennyi lesz a végén kedves tanú szerinted?Tudni kellene látni...

2016. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Ákos13 ***** válasza:
49%

Szaporodni amúgy is csak azért szükséges, mert nem élhet az egyed örökre, viszont a fajt fenn kell tartani, így továbbörökítjük génjeinket, hogy azok megmaradjanak. Ez a módszer nagyon szépen kifejlődött az evolúció során, a sejtosztódásból lett ivaros szaporodás, az is egyre fejlettebb lett.


Viszont ha örökké élnek az egyedek, akkor nem kell szaporodniuk.


Ezért is értelmetlen Jehova Tanúinak állítása, még a mennyországnál is hihetetlenebb mese.

2016. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

25 es 26-nak:Kezdetben Isten azt mondta "Sokasodjatok szaporodjatok es töltsétek be a Földet"Gondolod Isten nemtudja azt mondani,hogy elég?

Vagy nemtudná az ellenkezőét mondani?


Ha beszélünk az evoluciorol lassan mi derül ki genetikailag még ha akar az ember jo irányba változtatni nem sikerült.De ez az evolúciót nem bizonyítsa de az ellenkezőjét igen.

Azért örvendenénk,hogy az orvostudomány a gének módosításával tudna gyógyítani,amihez már közel állunk.

Az ilyen törekvések lassan a Darwinizmus temetését jelentheti.

És akkor marad a teremtés.

Az ember hajlamos egy álmodozonak hinni mint Istennek,pedig már a tudósok 40%-a elvetette Darwint.

Darwinnak milyen fizikai,kémiai bizonyítékai vannak mikor ezeket a szavakat használta"valoszinü,hanemegyéb,lehetséges".

Ezzel szembe a teremtésnek nemhisz az emberiség nagyrésze pedig a bibliában sok alátámasztás van amik tökéletesen betelyeSedtek.

Darwinak ellentmod egy egyszerü dolog,mikor az ember modesit egy kultúrnövényt es egy pár év múlva a növé ha hagyják a természete szerint éljen vissza tér az eredeti állapotára pld.A TRIKILÁTE buza es a rozs...Igy nemhogy evolúció szerüen változik hanem visszetér az iniciális helyzetébe.

2016. ápr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Ákos13 ***** válasza:
0%

Nem célom az evolúcióról vitázni itt is, ha akarsz, szálj be egy másik kérdés vitájába.


A lényeg, hogy az evolúció tény. A szaporodás pedig szükségtelen, ha örökké él az egyed. Amellett, hogy elözönlenénk az új Földet.


Annyiban igazatok van, hogy élni csak a Földön van értelme, más létsíkban nem, de örökké nem lehet élni ilyen körülmények közt.

2016. ápr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem elegendő mert szükséges,sok esetben már megértett dolgok rögzítése.

A más vallásokban pld.Kv.-ban biblia nélkül prédikálnak,kevés idézettel vagy anélkül.Az helyes?

2016. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Hát a tanúk olvasnak folyóiratokat, könyveket, csak éppen nem a Bibliát. Itt-ott belelapoznak és máris azt hiszik, hogy a Bibliából tanultak.


A legfálydalmasabb dolog a számomra az, amikor egy verset csupán félig olvasnak fel. Ilyen például az Ézsaiás 9:6.


Még a kongresszusokon is kihagynak verseket és átugorják őket, ha az Jézus istenségét vagy imádatát sejteti. Elképesztő, hogy ennyi ember közűl alig van néhány, akinek ez feltűnik. Én amikor ezt először tapasztaltam, akkor szó szerint dühös lettem.

2016. ápr. 15. 07:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!