Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Az alábbi ábra...

Jehova Tanúi! Az alábbi ábra hol hibádzik, szerintetek melyik pontja hazugság?

Figyelt kérdés

[link]


Komoly válaszokat szeretnék, az nem komoly, hogy az egész...

Melyik pontja, és miben szerintetek?


2016. febr. 28. 14:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

Szia


1919 nem az őrtorony társulat lett kiválasztva, hanem a felkent keresztényeket - akkor még bibliakutatóknak hívták magukat.


"1919 csak ők tanították az igazságot" - ez nem ennyire egyszerű, egy hosszabb beszélgetésben lehetne ezt rendesen kifejteni.


"ez igaz lehet más vallásokra is?" - persze, hiszen ma már egy vallás sem tanítja, hogy a föld körül kering a nap és az univerzum közepe vagy hogy lapos vagy, újszülöttek a pokolban, vagy...., minden vallás változik a korral.


"más vallások nem úgy hiszeik, hogy ők tanítják az igazságot?" - de, szerintem úgy hiszik különben nem abban hinnének.



" ez igaz lehet Jehova Tanúra is?" - ha igaznak vélném nem ebben hinnék, lásd egyel feljebb.


Ha csak egyelt kiveszek a körből, már megszakadt, én legalább ennyivel nem értek egyet így a kör - számomra - már nem kör

.

2016. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Szia!


„1919 nem az őrtorony társulat lett kiválasztva, hanem a felkent keresztényeket - akkor még bibliakutatóknak hívták magukat.”


Gyakorlatilag nincs jelentősége, hogy az elsőbe melyik kerül. Behelyettesítheted azzal is, hogy „Isten a felkent keresztényeket választotta ki 1919-ben!”


„"1919 csak ők tanították az igazságot" - ez nem ennyire egyszerű, egy hosszabb beszélgetésben lehetne ezt rendesen kifejteni.”


Sajnálom, ezzel nem tudok mit kezdeni. Ha van rá válasz, vagy ellenérv, arra tetszik, nem tetszik, összefoglalás gyanánt lehetne rá mindenképpen válaszolni néhány mondatban, nem kell órákig beszélni ilyen egyszerű kérdésről.


„"ez igaz lehet más vallásokra is?" - persze, hiszen ma már egy vallás sem tanítja, hogy a föld körül kering a nap és az univerzum közepe vagy hogy lapos vagy, újszülöttek a pokolban, vagy...., minden vallás változik a korral.”


Ez rossz érvrendszer. Azért, mert mások tévedtek, Isten felkentjeinek nem szabad tévedniük. Ha Isten vezet engem, abban nincs hiba.


„"más vallások nem úgy hiszeik, hogy ők tanítják az igazságot?" - de, szerintem úgy hiszik különben nem abban hinnének.”


Látom, nem érted a bejegyzést, ez is éppen ezt mondja.


„" ez igaz lehet Jehova Tanúra is?" - ha igaznak vélném nem ebben hinnék, lásd egyel feljebb.”


Többször hangoztatták a tanúk, hogy az igazságra fokozatosan jutnak el, tehát ez a megjegyzése a körnek valós, saját tapasztalatból tudom. Rengeteg tanításuk változott az évtizedek alatt.


„Ha csak egyelt kiveszek a körből, már megszakadt, én legalább ennyivel nem értek egyet így a kör - számomra - már nem kör”


Akárhogy is nézem, egyet sem vettél ki a körből.

2016. febr. 28. 21:28
 13/20 anonim ***** válasza:

" de, szerintem úgy hiszik különben nem abban hinnének."


És elgondolkodtál már azon, hogy miért hiszik úgy?


Talán mert ugyanúgy a Bibliára alapozzák a hitnézeteiket?



Kérdező:


Bocs, hogy ide off-oltam!

Én is kíváncsian várom a válaszokat. Bár nem hiszem, hogy lesz tanú aki válaszolna.

2016. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
27%
Pál apostol nem a kiválasztása idején volt a csúcson, hanem ahová eljutott... Ha ebből nem világos, akkor te még messze vagy a csúcstól!
2016. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ezt a választ nem tudom hová tenni, elvesztettem a fonalat. Mire is írtad, amit írtál? Miféle csúcs, hogy jön ide Pál?
2016. febr. 28. 23:03
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

14-es: Pál ihletett volt. ,mert Jézus maga választotta ki. Ráadásul Pál világosan leírja, hogy ha leveti a földi testet, akkor végre Jézus mellett lesz (nem pedig a jehova szó mellett)

Az a pár személy, aki azt hazudja, hogy Jézus személyesen választotta ki őket azt is állítják, hogy nem ihletettek, mintha Isten nem lenne képes a kiválasztott személyeknek az igazságot kijelenteni. Na de te nagyon jól illesz ebbe a hazug világba, nehogy ott hagyd...

2016. febr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem foglalunk állást ebben, egyébként is, világi oldalon kreált gondolatokat tartalmaz a Tanúk ellen.

ez már a Teremtőre tartozik.

2016. márc. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Tehát igaz. Nekem ennyi bőven elég. :)
2016. márc. 16. 18:49
 19/20 anonim ***** válasza:
Persze, mindenki arról hiszi, hogy az igaz vallás, amiben éppen van. De ha megvizsgálja, mennyire követik a Bibliában leírtakat, akkor rájön, hogy még sincs jó helyen. Én református voltam és Jehova tanúja vagyok. Ennél tisztább vallást, ami ennyire követi a Biblia tanításait nem találtam. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem bízok és hiszek benne, hogy jó helyen vagyok, de mindent meg kell vizsgálni, meg kell bizonyosodni sokszor és akkor a hit erős marad.
2016. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ez persze nem azt jelenti, hogy nem bízok és hiszek benne, hogy jó helyen vagyok, de mindent meg kell vizsgálni, meg kell bizonyosodni sokszor és akkor a hit erős marad."


Ez a fajta gondolkodásmód nagyon ritka a tanúk körében.


100-ból 99 birka módjára követi a társulatotok tanait annélkül, hogy elenőrizné a dolgokat.


Már fel sem tűnik nekik, hogy egy-egy őrtorony mit tanít Istennel kapcsolatban.

Nemrégen arról tartottak előadást, hogy még ha imában is kérjük, nem számíthatunk arra, hogy Isten meggyógyít minket ha betegek vagyunk.

Ezzel szemben én azt olvasom a Bibliában, hogy amit Krisztus nevében kérünk, azt megadja nekünk az Atya.

Ennyire aláása a társulat az Úr könyörületességét.


Abba már bele sem megyek, hogy a kegyelmet ki nem érdemelt kedvességnek forítják.

2016. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!