Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az hogy "a magyarok...

Mit jelent az hogy "a magyarok istene"?

Figyelt kérdés

Azért érdekel a kérdés, mert ezt gyakran vallásos emberek mondják, vagy Petőfi Nemzeti Dal-ban van benne.


Ki, mit ért alatta?

Egy monoteista vallásban hogyan kell ezt érteni.


2010. ápr. 2. 10:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Jobban már nem fogsz, mert szerintem ezzel is mellé lőttél. Szó nincs ebben a versben Istenről. Pláne halkan súgom meg Petőfi mégcsak nem is magyar volt, hanem szerb vagy szlovák. Így teljesen egyértelmű, hogy ez egy szókép, szó nincs itt sem magyarokrók sem Istenről.
2010. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
Régebben olvastam a témáról. Javaslom, olvass el 1-2 könyvet, régi magyar mondákat, legendákat. Lehet, hogy arra a bizonyos "Hadak Urá"-ra értik, vagy esetleg a régi magyar istenre, Rére. Az a biztos, ha utánaolvasol. Azt mindenesetre megjegyezném, hogy a magyarok mindig is egyistenhitűek voltak.:)
2010. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A régi hadisten összemosása a keresztény istenképpel. Én is szoktam mondani, hogy a magyarok istene áldja meg.
2010. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Magyarok Istene = Az Isten, akiben a magyarok hisznek.


Ez sehol nem zárja ki azt, hogy mások is ebben az Istenben hisznek, szerintem ez adja magát.

2010. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Elméletben persze, hogy nem zárja ki az "egy az Isten" fogalmát, de gyakorlatban...?


Mindig úgy használják fel, hogy "velünk az Isten", hogy a másikat gyűlölni tudd!

2010. ápr. 5. 13:29
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem is unhatja már szegény, hogy mindenki rá hivatkozik, akármi van...
2010. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
Istent a biblia Jehovának, Jahvének nevezi, nagy I betűvel írja. megemlít a biblia kisbetűs isteneket, pl sátánt is. ezzel jelzi, hogy nem isten, csak annak képzeli magát. ha szó szerint vesszük, petőfi sátánhoz beszél, hisz sátán a nemzetiségtudatot kihasználja, és a saját érdekeire használja. milyen fontos a név, ugye? lehet, hogy aki istenhez imádkozik, sátánhoz, e világ istenéhez beszél? persze, ha Teremtőnek szólítanák, egyértelműbb lenne, de a név fontos, az a pontos.
2010. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Petőfi tehát sátánista volt.

IMÁDOM EZT AZ OLDALT!!! :D

2010. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
mint az emberiség 99,999 %-a, akik azt hiszik, nem rabszolgák. sajnos sátán rabszolgáiként hiszik azt, hogy szabadok. ez tudatlanságból elkövetett bűn, nagyobb a vétke annak, aki becsapta ezeket az embereket.
2010. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, te normális vagy?
2010. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!