Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mire jó a levegőbe pufogtatott...

Mire jó a levegőbe pufogtatott Allahu akbar?

Figyelt kérdés
Mit akarnak az Allah akbarozással? Tökfelesleges pótcselekvésnek érzem. Kicsit emlékeztet arra mint mikor valaki folyton bmegezik.

2016. márc. 22. 22:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Mire jó az esti miatyánk?
2016. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1

Soha sehol nem hallottam keresztényeket felordítani semmilyen vallási hablattyal. Muszlimok meg állandóan takbirt, allahakbart óbégatnak.

2016. márc. 22. 22:37
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Engem arra emlékeztet mikor a keresztények azt üvöltözték, hogy "Isten akarja!" miközben egész városok lakosságát mészárolták le. Ture story.
2016. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

ezt ők egyfajta hirdetésnek erősítésnek és az összetartozás jegyének élik meg, mint mondjuk mikor egy csapat szurkoló hangosan énekelve megy együtt az utcán a meccsre, vagy egyes keresztény felekezetek körmenetet csinálnak pl húsvétkor


az utóbbi párhuzama a deus vulttal meg paromi történelmietlen


true story!

2016. márc. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#2

Ez hány száz éve volt?? És azt elfelejtetted hozzátenni hogy katonák csata előtt...

2016. márc. 22. 22:47
 6/20 anonim válasza:
12%
Felelősség vállalásuk hiánya miatt, tudatlanságból és így tovább...
2016. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

előző hsz-t #3-nak címeztem


Engem az zavar ebben az óbégatásban hogy ezt minden élethelyzetben pufogtatják és olyan mint mikor a tömegben valaki heilhitlerezik és a többi kórusban mondja utána. A válaszordítás kötelező aki nem az gyanús de legalábbis kilóg.

Nekem mint szabad gondolkodású egyénnek roppant zavaró hogy gondolkodás nélkül kötelező együtt óbégatni (egyet érteni) a hőbörgő néppel.

2016. márc. 22. 22:55
 8/20 anonim ***** válasza:
44%
Mindig könnyebb egy eszmét vagy vallást a magadévá tenned és aszerint élned, mintha a saját elveidet kéne követned.
2016. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Az iszlámban a kimondott szavak imaértékűek, akár negatív, akár pozitív töltetű. Kultúrálisan ezek a kifejezések inkább ibdulatszavak, felkiáltások. Nem jársz rossz irányban a bammegeléssel, de ha már magyar megfelelőt keresel, akkor ez inkább olyan, mint amikor megkönnyebbülve felsóhajtasz, hogy "hál'istennek" (avagy muszlimoknál: alhamdulillah)
2016. márc. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
20%

Ez hány száz éve volt

attol hogy regen volt nem valtoztat rajta...

2016. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!