Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan vegyi anyag...

Létezik olyan vegyi anyag amit mondjuk levegőbe juttatva erős ingerlékenységet, idegességet okoz?

Figyelt kérdés

A vegyi anyag lehetőségére vagyok kiváncsi.

Összeesküvés elméleteket ha lehet ne gyátsatok a válaszban. Köszönöm.



2016. márc. 4. 08:16
 1/5 EagleHUN ***** válasza:

Igen van. Pl szipuzós drogok egy része.

[link]

2016. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha én a liftben elfingom magam, akkor a többiek erősen ingerlékenyek és idegesek lesznek az tuti :D
2016. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A liftes esettől kicsit közvetlenebb hatásra gondoltam, kb mint az első válaszoló említése. Mesterséges gőz vagy gáz ami az agyműködéste hat és nehezen vagy nem tudja magát kontrollálni aki belélegzi. Akár lehet folyadék vagy oldat is, hangulatmódosítókat a gyógyászatban márpedig használnak.
2016. márc. 4. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Persze! Kánikulában, zsúfolt buszon engedj el egy galambocskát, és meglátod milyen ingerültek lesznek!
2016. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:
100%

Oxigén.


Nem, komolyan...A túl magas oxigéntartalom egyik hatása az ingerlékenység (szorongás, szédülés, személyiségzavar). Más jelei lehetnek a csőlátás, fülcsengés. Egyéb tünetek, pl. rángások csak nagyobb koncntrációnál jönnek elő. Hegymászóknak például kell ilyesmire figyelni.

2016. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!