Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a pápa...

Mi a véleményetek a pápa liberális hitvallás fordulatáról?

Figyelt kérdés
A Vatikán még a rokon egyházakat sem ismeri el de hirtelenjében felettébb toleráns lett...
2016. ápr. 27. 11:55
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Lassan évente változik a katolikusok hitvallása....
2016. ápr. 27. 11:56
 2/31 anonim ***** válasza:
Tudat valami cikket mutatni? Nem követem a katolikus eseményeket, n m tudom mire gondolsz.
2016. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
25%

nincs már olyan hatalmuk mint 200 éve ennyi az egész


évszázadokig az egyház irányította a politikát mert az egyház tartotta félelemben a királyokat (el sem ismerték királynak a trónörököst amíg az egyház áldását nem adta rá)


most hogy nincsenek királyok hanem "demokrácia" van nem kell az egyháznak szentesítenie semmit akkor is az van amit megszavazunk

így már az egyháznak kell igazodnia a világhoz nem a világnak az egyházhoz


ha az fog az egyház érdekében állni hogy legalább a látszólagos hatalmukat megtartsák még az emberáldozatok is beleférnek majd hisz hivatkozhatnak arra: az úr is kért ilyet csak az az angyalai vele szembeszállva megakadályozták, szóval simán bele fog férni 1-2 hulla a történelembe mert ha nem így akarná az úr nem így történne és ha az úr szíve meggondolná magát küldené angyalait hogy megmásítsák a történéseket tehát tök oké a dolog

2016. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#2

A migránsok befogadására és a homoszexuálisok elfogadására buzdított a közelmúltban.

2016. ápr. 27. 12:36
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Imádom az öreget. Végre valaki egyértelműen kinyilvánítja mindentől függetlenül az igazi, keresztényi emberbaráti szeretetet, erre azonnal mindenki megkérdőjelezi kereszténységét :D
2016. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon bírom. Az egyháznak is muszáj nyitnia, mert különben nem fog velük foglalkozni senki.
2016. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Imádom Ferenc pápát! A legjobb amit tehetett az egyházzal.
2016. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Roland G. ***** válasza:
19%

Az Egyháznak muszáj nyitnia?

Ige,de nem mindegy,hogy mi felé nyit.A Pápa a közelmúltban nem örült a melegházasságok elutasításának.Egy ilyen hozzáállás a világ felé való nyitás és egyáltalán nem tartom helyesnek.Sőt!

Az Egyház feladata,hogy kiálljon a bibliai erkölcsi normák mellett,még akkor is,ha az nem tetszik a nem hívő társadalomnak.Istenek kell tetszeni és nem a világnak!

2016. ápr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
44%

Én igazából azt nem értem, hogy egyes keresztényeknek mi bajuk van olyan elvekkel, amiket Jézus maga is vallott.

Egyesek nagyon el vannak csúszva a kereszténység értelmezésével.

2016. ápr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Roland G. ***** válasza:
16%

Aki lepontozott,az írja már le,hogy mi rosszat írtam!Meg kellene engedni a melegházasságokat?

Bravó!

2016. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!