Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a pápa...

Mi a véleményetek a pápa liberális hitvallás fordulatáról?

Figyelt kérdés
A Vatikán még a rokon egyházakat sem ismeri el de hirtelenjében felettébb toleráns lett...
2016. ápr. 27. 11:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%

#10


Szeresd felebarátodat úgy, mint tenmagadat...

2016. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

Egyes széljobbereknek bármennyire is nem tetszik, Jézus még mindig azt tanította, hogy szeresd és fogadd el a másikat és nem azt, hogy "ŐJJÜKMEG! IRCSUKKI! TAPOSSUKIABELIT! MÉSZÁRÓJJUKLE!", ahogy ők hiszik.


De gondolom nem nagyon olvasták az Újszövetséget...

2016. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

# 11


Ez mire volt válasz? A 10-re biztosan nem.


Apropó, meg tudnád fogalmazni a felebaráti szeretet teológiai definícióját? Nagyon úgy tűnik, hogy nem. Akkor meg?

2016. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek Rolanddal. A 11-esnek pedig leírom: nem az embert utálja Isten sem, hanem a bűnt, amit az ember elkövet. A homoszexualitás bűn. És ezt az ember követi el.

Tudod, ezzel a lelkülettel, amivel véditek a bűnt fordulhat elő, hogy egyes helyeken a pedofília sem az már! És tudod mit? Okádok tőle. Megengedtek ezt.azt, csak mert ti is elkövetitek és hogy legyen számotokra is felmentés. De aztán jön más egy másik fajtával és annak is követeli az elfogadását! Van, aki a szülés utáni abortuszt sem tartja bűnnek. Kínában létezik is! És nem ítélitek el!

De aki meg akar maradni a Biblia igazságában, azt megvetitek, csak mert éppen nem tetszik nektek, hogy elítéli a bűnt, amit elkövettek és SZÁNDÉKOSAN azt állítjátok, hogy titeket gyűlöl és szándékosan nem vagytok hajlandóak felfogni, hogy a bűn az, amit gyűlölünk!

2016. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%

#14


Akkor gondolom jöhet egy jó kis bűnösmészárlás Jézus Krisztus nevében.

Ti aztán igaz keresztények vagytok...


[link]

2016. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
56%

"Tudod, ezzel a lelkülettel, amivel véditek a bűnt fordulhat elő, hogy egyes helyeken a pedofília sem az már!"


Én védem a bűnt? Már miért védeném a bűnt?

Nem én verem a mellemet, hogy mekkora nagy keresztény vagyok, hanem ti!

Ha meg ilyen buzgó bennetek a keresztyíni szellemiség, akkor tessék szépen követni a Jézuskátokat és szeretni mindenkit.

Az ész megáll...

2016. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Roland G. ***** válasza:

11#

"Szeresd felebarátodat úgy, mint tenmagadat..."

Így van,éppen emiatt kellene tiltakoznia a melegházasságok ellen,hiszen a melegek nem öröklik Isten országát.

"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák (a görög malakosz szót a homoszexuális kapcsolatban a női szerepet játszó férfiakra használták) , se férfiszeplősítők (az arszenokoitész szót a homoszexuális kapcsolatban a férfi szerepét betöltőre használták),Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által." 1.Kor 6:9-11

Az Igét kéne feléjük is hirdetni,vagyis hogy van kiút és szabadulás belőle,mint minden bűnből!

2016. ápr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Flogeir ***** válasza:
71%

Sietek leszögezni, hogy református keresztyén vagyok, így a pápasággal nyilván alapból vannak komoly fenntartásaim.

Önmagában bizonyos liberális fordulattal még nincs gond.

Azt én se hiszem, hogy például a homoszexualitás bármivel nagyobb bűn lenne, mint bármilyen más szexuális elhajlás vagy paráznaság. Azt gondolom, hogy a Biblia alapján Isten előtt is fertelmesebb a pedofilia, mint az, hogy valaki meleg, de azt gondolom a nemi erőszak is. (lásd Máté 18:6-7)

Alapvetően én magam is azt szoktam mondani, hogy az, hogy két egynemű nagykorú ember mit csinál egymással a négy fal között, az rájuk tartozik, Isten meg az embert ítéli meg, nem a cselekedeteit.

Ez egy dolog.

A másik viszont, hogy például nem igazán értem, miért kellene bárkinek kiállni a melegek házassága, pláne egyházi házassága mellett. Polgári jogi szempontból egy élettársi közösségben mindazokat a jogokat megkapják a melegek, amit egy házasságban kap egy hetero pár. Miért jobb nekik bármivel, ha ezt "házasságnak" hívják? Pláne ha oltár előtt köttetik? Azt egy hívő melegnek is azért fel kell mérnie, hogy az Istennek a homoszexualitás nem kedves életvitel. Lehet, hogy semmivel sem súlyosabb Isten szemében, mint bármilyen más "hétköznapi" bűn, de mégis csak bűn. Így ezzel oltár elé járulni, hogy szentesítse egy pap, kicsit olyan, mintha valaki letolt nadrággal menne az oltár elé, és azt kérné, hogy szentesítse valaki, hogy ő önkielégít. Liberalizmus ide, vagy oda, nekem ez nem fér bele.

Engem sokkal jobban zavarnak azok a megnyilvánulásai, amit lehet úgy értelmezni, mint Jézus Krisztus szerepének elrelativizálását (amikor úgy nyilatkozott, hogy a keresztrefeszítés előtt Jézus "csak" ember volt, csak Jézus, és nem Krisztus), kifejezetten zavarónak tartom, hogy elkezdett olyan fogalmakat bevezetni, mint "univerzális" Isten, vagyhogy a muszlimok és a keresztények ugyanazt az Isten imádják. Zavar, hogy olyan szempontból is liberális, hogy pedofil papok hivatalban maradhatnak. Zavar, hogy olyan trónon és olyan díszletek között érzi jól magát, amitől engem kiver a víz.

[link]

[link]

2016. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

# 15


Elgurult a gyógyszer? :D

2016. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Tévedés az, hogy ez a katolikus hitvallás fordulata lenne.

Semmiben sem változott meg a katolikus hitvallás, Ferenc pápa sem változtatta azt meg.


A jelenleg is vallott hitvallás 325-ben a niceai zsinaton lett kialakítva. Ez azóta sem változott meg.


Ferenc pápa a mai kor problémáit új szemlélettel vizsgálja, ami rá is fér a katolikusokra.

Jézus ezt valóban tanította, hogy mindig meg kell újulni, és nyitottnak lenni, de nem azzal ellentétesen, mint ahogyan azt ő tanította.


Tehát a homoszexualitás a jézusi tanítás szerint bűn, ha tehet róla (ha nem tehet róla, mert így született, akkor betegség), de az embert nem szabad ez miatt elítélni,

bántani.


Ami pedig a toleranciát illeti, hát mindig is annak kellet volna lenni a katolikusoknak, mert Jézus is ezt képviselte, amikor pedig nem voltak azok, akkor a katolikus egyház keresztényietlen volt.

2016. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!