Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt a keresztények, hogyan...

Ezt a keresztények, hogyan valósítják meg?

Figyelt kérdés
"Bizony mondom nektek, bárki, aki hisz bennem, ugyanazokat a dolgokat cselekszi, amiket én, és még nagyobb dolgokat, mert én az Atyával leszek." (János 14,12)
2016. máj. 6. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jézus legnagyobb tette az önfeláldozása volt. Ugyanezt megteszik a keresztények is:

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:
59%
Mondjuk ezt sosem értettem, hogy valóban úgy van eladva a sztori, hogy Jézus legnagyobb tette az önfeláldozás volt. Ami amúgy nem is volt önfeláldozás, hiszen nem halt meg, hanem vígan feltámadt és visszabattyogott a mennybe. Ugyanakkor mióta létezik emberiség, létezik önfeláldozás is. És olyan emberek is áldozzák és áldozták fel magukat szeretteikért/eszmékért/random embertársaikért, akik nem tudják, hogy feltámadnak nemsokára, és nem is történik semmi velük a látszólagos halállal. Szóval valahogy ez olyan mehh... most komolyan?
2016. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Hát nem tudom, ha én Isten lennék és semmi gondom nem volna, akkor nem biztos, hogy hajlandó lennék levetni minden hatalmat, hogy megfoganjak, kihordjon egy kis hangya, akit embernek neveznek, megszülessek vérbe, ganéba egy istállóban, aztán embereknek engedelmeskedjek míg fel nem növök, majd hagyjam, hogy megalázzanak, megverjenek és megöljenek, miközben elárultak, megvetettek, a saját családom sem hitt bennem és mindezt egyetlen bűn nélkül. Nem gondoltam még rosszat sem, nem hogy tettem volna...

Aki azt hiszi, hogy könnyű dolga volt Jézusnak, az semmit sem tud.


Kérdező: hit kérdése az egész. Ha teljes szívünkből hisszük, hogy Isten nem hagy el és mellettünk van, akkor igen, bármi sikerülhet. De nem hiszem, hogy Isten tervei között szerepelne az, hogy a hitetleneket csodával győzze meg. Mert ha a szív nem válaszol a hívására, akkor az úgyis halott ügy.

2016. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

# Mojjo


"Szóval valahogy ez olyan mehh... most komolyan?"


Nem értem mi a problémád.

Létezik önfeláldozás olyan emberek körében is, akik nem Krisztus-hívők? - Igen.

Az önfeláldozás a krisztusi értékrend szerinti cselekedet akkor is, ha nem Krisztus-hívő áldozza fel önmagát? - Igen.


Tényleg nem értem, hogy mit nem lehet ezen megérteni.

Nem olyan bonyolult ez, tízéves gyerekek is értik.

2016. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
100%

@4: Viszont neked nem sikerült megértened az én problémámat. De akkor nagyon dióhéjban, hátha így átmegy: a jóisten komolyan azzal törölte el az emberiség bűnét, hogy emberi inkarnációja 3 napra meghalt?

(Bár ez itt nagyon offtopic.)

2016. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# Mojjo


"De akkor nagyon dióhéjban, hátha így átmegy: a jóisten komolyan azzal törölte el az emberiség bűnét, hogy emberi inkarnációja 3 napra meghalt?"


Igen. De igazad van, valóban megint csak nem értem a problémádat.


Abban gondolom egyetértünk, hogy nem egy rózsás világban élünk. Amióta ember az ember, arra keresi a választ hogy miért nem. A zsidóság és a kereszténység a bűnbeesés szimbolikus történetével magyarázza ezt. A kereszténység a maga részével megtoldotta ezt a megváltás tanításával, ami már a megoldás lehetőségét is megfogalmazza.


Más vallások és filozófiák a kereszténységtől eltérő magyarázatokat adnak a probléma okára és eltérő megoldási javaslatokat adnak rá.


Tényleg nem értem, mi a baj ezzel. Be kéne tiltani minden vallást és filozófiát, melyek az élet értelmét firtatják? Vagy mi a baj azzal, hogy vannak olyan emberek, akiket foglalkoztat az ilyesmi?


Neked viszont nem kötelező ilyesmivel foglalkozni, senki nem várja el tőled.

De lám, mégsem bírod ki te sem, hogy ne foglalkozz ilyesmivel, hiszen te is rendszeresen kommentelsz a vallási és valláskritikai rovatban. :)

2016. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mojjo ***** válasza:

@6: valószínűleg igen súlyosan félrebeszélünk egymás mellett. Engem érdekel ez a téma. Több szempontból és több okból, de a lényeg, hogy kifejezetten érdekel. És ha megnézed a vallásos topicokban írt hozzászólásaimat, láthatod, pont nem én vagyok az, aki be akarna tiltatni bármiféle vallási filozófiát.


Kicsit feszélyez, hogy ez itt erősen offtopic, szerintem akár még ma, vagy pár napon belül nyitok neki egy saját kérdést, amint rájövök, hogyan fogalmazzam meg úgy, hogy érthető is legyen, mert úgy látom, ez most abszolúte nem sikerült.

2016. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# Mojjo


Érdeklődéssel várom a kérdés-kiírásodat. Valóban tényleg nem értem, hogy az eddig felvetődött témákban mi az ami problémás lenne, bármilyen szempontból is.

2016. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező: igen, a tökéletes áldozat halála elég volt. Ő teremtette a világot, ő teremtette a szabályokat is. Pont ezért kellett Jézusnak emberként tökéletesnek lennie, nulla bűnnel élni, még gondolatban sem vétkezhetett (ha 5 évesen anyukája ágyba parancsolja, ő pedig gondolatban kígyót-békát mond rá, akkor máris kútba esett az egész), hogy az egy ember által behozott bűnt, ami mocskossá tette a világot a tökéletes vér elmossa.

Ember erre nem lett volna képes, de egyetlen teremtett lény sem (két szekta állítása is az, hogy Jézus egyenlő Mihály arkangyallal, de ez már más kérdés).

Egyszerűbben: én vagyok a király, én hozom a törvényeket és a saját hozott törvényeim matt az egyik gyerekemnek halállal kellene bűnhődnie. Tegyük fel, jogosan, de hát ő már ezt nagyon megbánta. Én fogom a palástom, a koronám, lerakom, és magamra veszem a gyerekem bűnét és meghalok helyette, mert a törvényt be kell tölteni.


Viszont Jézus mivel bűntelen volt, ezért a halál nem fogott rajta. Plusz, a világ összes (már elkövetett és leendő bűnét) magára vette, és erre is csak Isten képes, teremtett lény nem bírta volna el. Így fizetett helyetted.

2016. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Az apostolok szemtanúi voltak Jézus csodáinak, és hallották, amint hirdeti az Isten királyságáról szóló jó hírt.

Jézus ezzel nem azt mondja, hogy a tanítványai nagyobb csodákat tesznek majd, mint ő. Inkább úgy érti, hogy sokkal hosszabb ideig fogják végezni a szolgálatot, sokkal nagyobb területen, és sokkal több embert érnek majd el.

hiszen a Bibliában egyetlen beszámoló sem beszél arról, hogy bármelyik követője nagyobb csodát hajtott volna végre annál, mint amikor Jézus feltámasztotta a négy napja halott Lázárt

Inkább arról volt szó, hogy mivel Jézus elmegy az Atyához, a követői szent szellemet kapnak, hogy tanúi legyenek „mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig”

2016. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!