Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért nincsenek kereszténység...

Prométeum kérdése:

Mért nincsenek kereszténység kritikai előadások? és mért maradtak ki a gnosztikus, és az apokrif tanok a bibliából?

Figyelt kérdés
Mindenkinek az lenne a legjobb ha vallás kritikai kereszténységet, leleplező kereszténységről beszélő előadások beszélgetések lennének,Magyarországon, meg mindenhol a világban részletesen kifejtenék az előnyeit a hátrányait a vallásnak legalább 50 évig, kellenének ilyen előadások. Lerántanák a leplet a kétszínűségéről, és álszentségéről. Ha "megütnek mutasd a másik orcádat2, ha megdobnak kővel dobj vissza kenyérrel". Jobb lenne ha a gnosztikus és az apokrif tanok is, benne lennének a bibliában. Sokkal jobban éreztem magamat a Buddhisták, és Krisnások között.Sok keresztény elítél más nem keresztény vallásokat,és akik nem követik Krisztus tanait,azt lenézik, vagy utálják. Ha egy ember igazán keresztény mindenkit és mindent szeret feltétel nélkül. Lemond az anyagi javakról mert ódát üdvözül és a karrierről, meg önfeláldozóvá,és teljes mértében mindenéről lemond és"tyúkanyó lesz". Igazándiból egy igazán keresztény szemében más Sátának számítok. Alapjáraton, hozzátárózik, a sorsomhoz, az önmegvalósítás, a karrier,az alkotás, ez a végzetem.Ha a valláskritikák elterjednének a világon, meg Magyarországon és lennének ilyen tanfolyamok kevesebb lenne, valószínűleg a keresztény, és sok ember más vallást választana vagy ateista lenne, de nyilván nem lenne senki-érdeke főleg nem a hit gyülekezetének, pedig tartalmas lenne, és izgalmas , vitáknak és gondolatoknak adhatna teret.

#kereszténység #buddhizmus #apokrif tanok #gnosztikus tanok
2016. máj. 7. 16:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne szükség ilyen előadásokra, amikor a szocializmus 40 évig próbálta elhitetni az emberekkel, hogy a vallás az rossz?

Hitviták vannak. A talentumokat pedig nem arra kapta az ember, hogy elássa, hanem hogy jól felhasználja. A művészetnek nem a káromkodásról kell szólnia. Az önmegvalósítás addig jó, amíg nem kell másokért élni, akikért felelős vagy.

A gnosztikus iratokat a gnosztikusokon kívül senki sem ismerte el hitelesnek. Titkos tanok, amiket nem hirdettek nagy nyilvánosságnak. Ha a gnózis ma is élne, akkor kis, zárt közösséget alkotna, akik magasabbra tartják magukat a többi embernél, hiszen ismerik már a Tant, a Titkot, hogy a keresztények Istene, és az általa teremtett anyagi világ gonosz. A kereszténységet kritizálták azért, mert ezt az anyagi világot siralomvölgynek tartja. Neked drága a világ. Tényleg a gnoszticizmus kell neked?

[link]

2016. máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

"Mért nincsenek kereszténység kritikai előadások?"


- Mert vannak. Nem tudom, miről beszélsz. Nem hallottál még Richard Dawkinsról, Cristopher Hitchensről vagy Sam Harrisről?


"és mért maradtak ki a gnosztikus, és az apokrif tanok a bibliából?"


- Az apokrif iratok azért, mert akkor már nem lennének apokrifak. Egyébként kimaradásuknak ezernyi oka van (pl. hogy később keletkeztek, mint a kánon kialakításának kezdete).

A gnoszticizmus meg nem összeegyeztethető a kereszténység kiforrott formájával. Egyébként a gnoszticizmus hatása érezhető pl. János evangéliumában.

2016. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy a vallás az rossz, ha nem hogy több vallás kritika kell, hogy mindenki tisztán lásson, többen kiábránduljanak a kereszténységből A művészetnél meg nem a káromkodós művészetről írtam, egy szóval sem említettem ezt.A gnosztikus vallásba pedig sok minden van pl: Adám könyve Szeth könyve ami szintén tartalmazna okosságokat, bölcsességeket.A médiának és a kormánynak is jobban kéne, reklámozni, és támogatni a az ilyen tabuk nélküli kereszténységről szóló vallási kritika előadásokat.
2016. máj. 7. 17:46
 4/28 anonim ***** válasza:
Az egész élet az. Miért kéne még plusz kritika?
2016. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

"minél többen kiábránduljanak a kereszténységből "


Baromállattya. Avagy Lenin reinkarnációjához van szerencsénk? :D


"A gnosztikus vallásba pedig sok minden van."

Ja. Megveheted, könyvtárból kiveheted, tanulmányozhatod, kritikákat írhatsz róla. Szabad. Ja, azt nem, olvasni nem akarsz, majd reklámozzák neked a tv-ben.


"A médiának és a kormánynak is jobban kéne, reklámozni, és támogatni a az ilyen tabuk nélküli kereszténységről szóló vallási kritika előadásokat."

Baromállattya. "Reklámozni" - megelőlegezem a valláskritika kat. idei legostobább mondata címet.

Gratulálok!

2016. máj. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem, mi értelme egy vallást lecserélni egy még nagyobb baromságra, ami a gnoszticizmus.
2016. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Mióta ismerem Istent, azóta semmi kedvem őt megtagadni és egy emberi okoskodáshoz ragaszkodni, ami azt szidja, akit nem ismer. Te is ilyen vagy.

Az a keresztény, aki élő kapcsolatot ápol a Teremtővel, az téged nem utál. Sajnál.

2016. máj. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Igazándiból az lenne a legjobb ha a tudósok mérnökök, hadsereg, és a vallási vezetők szövetkezve irányítanak az egész világot, a médiát, világ gazdaságot, és a zenei piacot is. Amúgy meg Richard Dawkins-t ismerem, és mindenfélét olvasok pl: Edward Ellen Poet is, meg Hemingwayt is.Szerintem jobb lenne egy Buddhista Európa
2016. máj. 7. 20:00
 9/28 anonim ***** válasza:
52%
Annyira nem értem, hogy az emberek miért lovagolnak ennyit ezen az apokrif iratos témán...A kanonizáció nem úgy működött, hogy a gonosz egyház sátáni fattyai összeültek, és jól kitervelték, milyen kombináció lenne ütős, hanem azok az iratok kerültek bele a Bibliába, amik tényleg kr.u. 100 előtt keletkeztek, valamint nincsenek bennük hatalmas eltérések/ellentmondások az akkori tanokhoz és a már kanonizált iratok között. Persze, hitelesnek tekinthetsz te egy 5. században íródott tekercset is, rád van bízva, de akkor vajmi kevés rálátásod van az egyháztörténelemre, teológiára..
2016. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A Jerikó "keresztény" "humán" gimnázium miatt már vallási kozmopolita lettem.
2016. máj. 7. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!