Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért nincsenek kereszténység...

Prométeum kérdése:

Mért nincsenek kereszténység kritikai előadások? és mért maradtak ki a gnosztikus, és az apokrif tanok a bibliából?

Figyelt kérdés
Mindenkinek az lenne a legjobb ha vallás kritikai kereszténységet, leleplező kereszténységről beszélő előadások beszélgetések lennének,Magyarországon, meg mindenhol a világban részletesen kifejtenék az előnyeit a hátrányait a vallásnak legalább 50 évig, kellenének ilyen előadások. Lerántanák a leplet a kétszínűségéről, és álszentségéről. Ha "megütnek mutasd a másik orcádat2, ha megdobnak kővel dobj vissza kenyérrel". Jobb lenne ha a gnosztikus és az apokrif tanok is, benne lennének a bibliában. Sokkal jobban éreztem magamat a Buddhisták, és Krisnások között.Sok keresztény elítél más nem keresztény vallásokat,és akik nem követik Krisztus tanait,azt lenézik, vagy utálják. Ha egy ember igazán keresztény mindenkit és mindent szeret feltétel nélkül. Lemond az anyagi javakról mert ódát üdvözül és a karrierről, meg önfeláldozóvá,és teljes mértében mindenéről lemond és"tyúkanyó lesz". Igazándiból egy igazán keresztény szemében más Sátának számítok. Alapjáraton, hozzátárózik, a sorsomhoz, az önmegvalósítás, a karrier,az alkotás, ez a végzetem.Ha a valláskritikák elterjednének a világon, meg Magyarországon és lennének ilyen tanfolyamok kevesebb lenne, valószínűleg a keresztény, és sok ember más vallást választana vagy ateista lenne, de nyilván nem lenne senki-érdeke főleg nem a hit gyülekezetének, pedig tartalmas lenne, és izgalmas , vitáknak és gondolatoknak adhatna teret.

#kereszténység #buddhizmus #apokrif tanok #gnosztikus tanok
2016. máj. 7. 16:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"De hát nem is halt meg. Vágod, feltámadt. Ez a nagy áldozat, hogy eljátssza 3 napra hogy meghal? Ha tudom, hogy fel tudok támadni utána, akkor én is boldogan meghalok valakiért, ha utána 2 ezer évig istenítenek."


Nem hinném. Még a korbácsolást sem bírnád ki.

2016. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Nem hinném. Még a korbácsolást sem bírnád ki."


Korbács? :DDDD Ezeregy rosszabb halál van, mint az, hogy megkorbácsolnak és fellógatnak egy keresztre. Naponta több ezer ember hal meg úgy, hogy többször nagyobb szenvedést él át mint Jézus a Biblia szerint. Azt meg már nem is merem megemlíteni, hogy ugyan úgy halt meg több tízezer ember kereszten, mint Jézus.


De most itt leszögezem neked: ha tudom, hogy Isten fia (Isten?) vagyok és akkor támadok fel amikor akarok, sőt meg se tudok halni, akkor a frászért ne bírnám ki a korbácsolást meg azt, hogy 3 napig halottat játsszak? :D

2016. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

hát ez nagyszerű előző, bár sajátos megfogalmazásban adtad elő, de az egész lényege, és egyben az összes világvallás lényege, hogy tudd,


hogy Isten gyermeke vagy, hogy Hozzá visszatérhetsz.


A különbség a többi világvallástól: itt lett mélységesen emberközelben, azáltal hogy "a Logosz testté lett és közöttünk lakozott"


Mindent megtesznek azok a gonosz erők, akik halálra kínozták azokat, akik ezt tanították, hogy NE TUDD. Hogy ragaszkodj a szellemi világtól elvágott életedhez, birtoklásokhoz, hogy rivalizálj, "rohanj a prédára siess a vadra".

2016. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Te most mi a fenéről beszélsz? :D Dehogy vagyok semmiféle isten gyermeke, ugyanis ezt semmi sem bizonyítja (a Biblia vagy akármelyik "szent" könyv nagyon-nagyon-nagyon messze van a bizonyíték szintjétől).


Még mindig ott tartunk, hogy a keresztény és zsidó isten a Biblia alapján egy tömeggyilkos, aki többször is ártatlan tömegeket ölt meg, háborúkat szított, természeti katasztrófákat okozott, ráadásul egy "bűnt" ragaszt minden egyes emberre, csak azért, mert az ük-ük-ük-ük-ük-ük... apánk és anyánk egy "bűnt" követett el. Aztán ide küldte saját magát emberi alakban (vagy a fiát, ezt a keresztények se tudják igazán), eljátszotta, hogy meghal, de ugye rohadtul nem és akkor ez az egész vallás lényege? Öcsém, komolyan óvodában logikusabb mesét tudtam volna írni.

2016. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

24 - Bár már megbántam, de arról szóltam, merészkedtem szólani, hogy


ezt tanította minden nagy Tanító.


Hogy te nem akarod ezt elfogadni, megérteni, az a te magánügyed, legalábbis engem egyáltalán nem érdekel.

A második fejezetedben áttértél egy más témára, miszerint mi a bűn, az erőszak, ki az oka. Ez óriási téma, és ide nem fér, és időm sincs ezen vitázni. Zárásképp: azt hiszel, amit akarsz.

2016. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
"az neked miért cél? boldogabb leszel attól hogy több kiábrándult keresztény lesz a buszon?" .Legalább kevesebb lesz, a bigott állig begombolkozó, konzervatív, ember, akik hisztérikusan reagálnak a világra, meg az emberi gyarloságokra, panaszkodnak a mai világra, és a múltban élnek stb mint a volt haverom.
2016. máj. 11. 21:20
 27/28 anonim ***** válasza:

"ezt tanította minden nagy Tanító."


Na és melyik "minden"?


"Hogy te nem akarod ezt elfogadni, megérteni, az a te magánügyed, legalábbis engem egyáltalán nem érdekel.

A második fejezetedben áttértél egy más témára, miszerint mi a bűn, az erőszak, ki az oka. Ez óriási téma, és ide nem fér, és időm sincs ezen vitázni. Zárásképp: azt hiszel, amit akarsz."


Tipikus vallásos visszavágás: 1. nem akarom kifejteni (= nem tudom), 2. inkább hagyod a fenébe.

2016. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nyugalom ez az alma is nem sokára elrohad. Az isteni királyság bukásának pillanata közeledik.
2016. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!