Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van szükség hitre?...

Miért van szükség hitre? Miért nem élhet az ember teljes életet hit, vallásosság nélkül?

Figyelt kérdés
2016. jún. 7. 23:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
92%
Nemrég szórólapot dobtak be, majdnem teljesen ugyanez a szöveg volt rajta. Rohadt térítők, dugjátok fel magatoknak! Majd eldöntöm ÉN, mitől teljes az életem.
2016. jún. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
27%
élhet, de nem halhat emberként
2016. jún. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
22%

Ne legyenek a fogalmak keverve!

A "hit" és a "vallásosság" nem szinonímák!

Aki magát "hitetlennek" mondja, annak is van hite.

(Azt HISZI, hogy nem hisz.)

Még az Istenben hit sem vallásosság.

Vallásoság az, amikor istenhitét valaki a hasonló gondolkodásúakból álló társaságban/gyülekezetben gyakorolja.

.

Következik a fentiekből, hogy még az is hihet Istenben, aki nem vallásos.

2016. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
96%
Igy van a hit es vallasossag nem ugyanaz. Sajat dolga mindenkinek, hogy hisz-e vagy vallasos-e, vagy egyaltalan nem hisz. A hitre nincs szukseg,az jon. Az ember atel dolgokat es eszrevesz az eleteben semakat, egyre tobbet tapasztal es el at, en szemely szerint azt gondolom tul sok az eletemben a veletlenek egybeesese, es ezert nem tudok nem hinni, de van akik szerint ez csak egy illuzio. Nekem mukodik es az eletem jobb tole, en csak ennyit tudok, de mindenki tegyen belatasa szerint azt gondolom. A vallassal az a gond, hogy nehol buntudatkelto es korlatok koze szorit. A tudatos ember azt amugy is erzi, hogy mit hogy merre meddig, en azt gondolom vallasra nincs szukseg, de van akinek ez segit ugymond jobb, minosegibb eletet. Osszessegeben minden rendben van, mindenki mas es ez igy szep.
2016. jún. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
73%

Úgy bírom, hogy mindenki nekiáll folyamatosan ködösíteni ezzel a "hit" meg "vallás" szavakkal. Nyelvtan alapok: a szavaknak jelentésmezejük van. Egy szó általában tucatnyi módon értelmezhető szövegkörnyezettől függően.


Hiszek = hiszek valamilyen istenségben.

Azt hiszem = úgy gondolom, úgy vélem, szerintem ez és ez...

Ha pofán verem azt hiszem megharagszik = Ha pofán verem valószínűleg megharagszik.


Ne lovagoljatok a szavakon, mert ez nem érv, csak a különböző jelentésein lovagoltok.

2016. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
0%

Csak azt lehet meggyógyítani, akinek van betegségtudata. Jézus azt mondta: „Jöjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.” Ő senkire nem akarja magát ráerőltetni. Azokat várja, akiknek elegük van a saját bűneik rabszolgaságából.


Relatív fogalom ez a teljes élet is. Attól, hogy valaki nem beteg, és van elég pénze, még nem él teljes életet. Az embert szeretet és elfogadás kell, hogy körülvegye a családja részéről, ebben szerintem mindenki egyetért, de ez még mindig csak szükséges feltétel. A teljességhez szükséges a kibékülés önmagunkkal és a világgal. Ez a legnehezebb, és ehhez nagy szükség van hitre, mert ha Istennel kibékülünk, a világgal is és magunkkal is rendben leszünk.

2016. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:

"Relatív fogalom ez a teljes élet is. Attól, hogy valaki nem beteg, és van elég pénze, még nem él teljes életet."


Azt mondod, relatív, aztán felsorolod, hogy ez meg ez nem lehet teljes élet.

2016. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
13%
A közbeszédben használt teljes élet relatív fogalom. Keresztény szempontból nem az.
2016. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
25%
A hit és a vallásosság ad neked egy irányt, ami segít eligazodni az életben.
2016. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 gnoomage ***** válasza:
95%

Miért van az, hogy mindenki azt írja, hogy ha nem hiszünk istenben nincs célunk, vagy nem tudunk kibékülni MAGUNKKAL?!


Semmi értelme ennek a kijelentésnek. A cél és az ember lelki békéje nem istentől, vagy valami isteni energiától jön. Ez az EMBERTŐL.


Ennyi erővel én kijelenthetem hogy a cél a Mikulástól, a lelki béke meg a húsvéti nyuszitól származik. Teljesen ugyan annyi értelme van, csak ők nem zúdítottak senkire özönvizet vagy éhezést...(ami nem kis lelki békét ad, ha nem egy pszichopata gyilkosban hisz az ember...)

2016. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!