Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a keresztény...

Mi a véleményetek a keresztényekről?

Figyelt kérdés

A ghyakorlatban mit mutatnak fel?

-áldozathozatal?

-kiállnak az igazság mellett?



2016. júl. 10. 00:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
19%

A keresztények pont ugyan olyanok mint bárki más, semmivel sem jobb emberek.


Egy dologban azonban különböznek, hogy ők nem rettegnek a haláltól, és ezért boldogabbak is, akármilyen sanyarú is az életük.

Míg egy ateista, ha bevallja, ha nem, de retteg az elmúlástól, mert nem hisz az örök életben.

2016. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egy dologban azonban különböznek, hogy ők nem rettegnek a haláltól, és ezért boldogabbak is, akármilyen sanyarú is az életük. "


Ugye nem gondolod komolyan, hogy tényleg nem rettegnek a haláltól? Hiszen pont ez az egész egyházuk és a teológiájuk lényege, hogy rettegésben tartsák őket, hogy júúúúj, mi van, ha a pokolba kerülnek, és kondérokban fogják belőlük sütni az ebédet! Pontosan ez a kontrollmechanizmus teszi olyan jó fegyverré ezt a vallást.


Én a magam részéről sajnálom őket, mint ahogy a legtöbb olyan vallásos embert, aki csak azért lett vallásos, mert erre nevelték. Hiányzik belőlük a kritikus, független gondolkodás képessége, és nagyon irracionálisak tudnak lenni. Ettől függetlenül lehetnek jó emberek más téren, sőt, jobbak is, mint egyes ateisták.

2016. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12


Ezek olyan sztereotípiák, melyeknek nagyon kevés a valóságos alapjuk.


Én nem rettegek a haláltól, hanem türelmesen várom. Jó volna már otthon lenni.

Vannak olyan irányzatok, melyek rettegésben akarják tartani a híveket, de ez inkább a másokon való uralkodásokhoz van köze, és nem úgy általában a keresztény élethez.

Pokol pedig van, de oda a megátalkodottak kerülnek. Azok pedig nem rettegnek tőle, mivel el sem hiszik. Keresztények között is vannak megátalkodottak, és ateisták között is vannak akik üdvözülnek. A döntő a szeretetben való fejlődés és növekedés.


A független és önálló gondolkodásra tanított Jézus, nem értem, hogy miért lennének a keresztények irracionálisak?

Szerintem semmiféleképpen sem azok, a hit és a józan ész, ez a két dolog nem ellentétes, hanem egymást kiegészítve tud valaki szellemileg és lelkileg is fejlődni.

2016. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A vallásosak megrekedtek egy ötéves gyermek szintjén a kényszerképzeteikkel, amit bemagyaráztak nekik a szüleik és a papjaik.

Van orvosi neve is: religiosus doxazma

2016. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

mint minden vallási fanatikusról

nem normálisak (nem sértő kívánok lenni)


a képzeletbeli barátjukhoz beszélnek

ha jó történik velük az az istenük műve

ha rossz történik velük az a sátánuk műve


nem képesek vállalni a tetteikért a felelősségét és hárítják a gerinctelen viselkedésük egy gonosznak nevezett entitásra kenve


nincs jó és rossz, emberek vannak de a felelősség áthárítása sokkal egyszerűbb mint tükörbe nézni és okádni egy nagyot mert szembesülsz magaddal


sajnálom ha megsértettem valakit de véleményt kértél, én véleményt alkottam nem idézgettem 2000 éve halott emberek 328364X átdogozott szavaival dobálózva

2016. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak.

Nagyon sajnálom ,ha te ilyen keresztényeket ismertél meg, de az ilyennek a hite nem igazi.A törvényt követő ember követi a regulát,olvassátok el szent benedekét és rájöttök hogy ez nem erről szól.(50 oldal)."Mindenki ami jót lát magában,azt az Istennek tulajdonítsa,ami rosszat azt magának"

erre mondaná egy okoskodó vadbarom hogy de hát akkor mindenkinek ohohuhuhmmm depósnak kéne lenni.Az összes parancs egyetlen mondatban összefoglalható persze mindent félre lehet magyarázni ,de a lényeg hogy legyél jó ember.A nem hívő embereknek így tudnám legegyszerűbben leírni.A többi rohadt bonyolult és nem lenézésből írom,de nem hívőnek(igazinak)nem érthető. Ha te nem hiszel Istenben de jó emberként élsz, ugyanúgy a mennybe kerülsz.A lényeg hogy legyél jó arc,próbálj segíteni ahol tudsz,ne légy öntelt ,önző és fordulj szerettettel mindenkihez

2019. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!