Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem keresztény emberkék!...

Nem keresztény emberkék! Milyen benyomásotok van a környezetetekben élő keresztényekről?

Figyelt kérdés
Nem általánosítva, hanem személyes tapasztalatok alapőján, őszintén.
2011. ápr. 8. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem keresztény emberek alatt azokat érted akik nincsenek megkeresztelve, akik más vallásúak, vagy esetleg azok is beleesnek, kik meg vannak keresztelve, de nem hisznek, és nem érdekli őket az egész.
2011. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
egy van, azis hitgyülis, szörnyű. nem értem minek kell állandóan prédikálni, mindenkinek a saját dolga eldönteni hogy miben hisz és hogy milyen az értékrendje...
2011. ápr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az utóbbi. Azokat is, akik nem gyakorolják a hitüket és különösebben nem is izgatja őket.
2011. ápr. 8. 23:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmi különös, majdnem ugyanúgy viselkednek, mint én, csak politikailag jobboldaliak, nacionalisták és konzervatívok, meg húsvétkor eljárnak a templonba.
2011. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbjükkel, a körülöttem élőkkel, személyes ismerőseimmel semmi gondom nincs, és nekik sem velem. Nagyon jól megértjük egymást, sok jó barátom is van, akik keresztények, imádkoznak, templomba járnak. Szoktunk beszélgetni a vallásról a világ dolgairól, de sosem vitázunk, elmeséljük egymásnak a saját véleményünket és elfogadjuk azt, hogy a másik másképp látja, mert különbözünk. Nem akarjuk egymásra erőltetni a nézeteinket, ez a titka.


Sajnos van (szerencsére kevesebb) fanatikus ismerősöm is. Az ilyesfajta ember szemellenzős viselkedése dühítő számomra, mert amikor nyitok felé, kompromisszumkész vagyok, ő akkor sem enged. Az ilyenekkel már nem is szállok vitába, rájuk hagyok mindent, menthetetlenek. Pedig nem "megtéríteni" akarom őket, csak elérni annyit, hogy elfogadjanak, toleráljanak másokat, azokat is, akik nem gondolkodnak pontosan úgy, mint ők.


21/L

2011. ápr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
én kifejezetten toleráns vagyok ilyen téren...elfogadom,bárki bármiben is hisz,egészen addig,amíg el nem kezd prédikálni,hogy én ilyen meg olyan szarember vagyok mert nem vagyok megkeresztelve..sőt,sajnos olyan katolikus ismerősöm is van,aki otthon veri a családot,sakkbantartja pénzügyileg a feleségét,úgyh még csak el sem tudják hagyni és másoknak prédikál a hitről meg istenről...minden vasárnap eljár templomba,televan a polc vallásos könyvekkel,bele van kb buzulva és mellette ilyeneket csinál..azért álljon már meg a menet...egyébként semmi bajom senkivel,egészen addig,amíg őszinte...mert felénk a többség olyan,hogy eljár templomba és még ott is rosszindulatúan kibeszél embereket,mise után meg a papot is...szerintem a vallás ugyanúgy magánügy mint a szexuális hovatartozás...én hiszek istenben és hiszek még mellette sokmindenben,de nem mutogatom és nem villogok vele...kb ennyi
2011. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Semmi különös, majdnem ugyanúgy viselkednek, mint én, csak politikailag jobboldaliak, nacionalisták és konzervatívok, meg húsvétkor eljárnak a templonba."


Én nem politizálok, de ha muszáj, akkor balra húzok. Nem vagyok nacionalista, mivel szerintem minden igazi kersztény egy kicsit "kozmopolita", és bár konzervatívak az élet egyes dolgaiban a nézeteim, ezt nem erőltetem másra. (pl. én elítélem az abortuszt,de nem szeretném, ha a kormány döntene erről, ez egyéni döntés kell legyen.)

Egy keresztény

2011. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

"Én nem politizálok, de ha muszáj, akkor balra húzok."


És hogy fér össze benned a baloldal egyházellenes és vallásellenes világszemlélete a kereszténységgel?



"mivel szerintem minden igazi kersztény egy kicsit "kozmopolita","


A katolikusok és a karizmatikusok valóban, de mondd csak ezt egy reformátusnak, akinek magyar zászló lóg a templomban és himnuszt énekelnek az istentiszteleten.

2011. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
Hát nincs róluk túl jó véleményem. Konkrétumot most nem tudok mondani, de mindegyikük kicsit butább, beszűkültebb az átlag embernél. Gyakran olyan dolgokat is mondanak, amire egyszerűen nem lehet mit felelni, az ember nem tudja, sírjon, vagy nevessen.
2011. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Van néhány keresztény ismerősöm,az egyetlen bajom velük-már amelyik olyan típus-,hogy nem fogják fel,hogy én nem akarok áttérni a keresztény hitre,és nem véletlenül olyan az életfelfogásom amilyen,hanem azért,mert én választottam magamnak,az eddigi életutam alapján,ugyanúgy,ahogy ők is választották maguknak a kereszténységet,és én úgy érzem jól magam,ahogyan látom a világot és élem az életem.kereszténynek neveltek,de hiteltelennek találtam ezt a vallást,ezért szakítottam vele,ez sem véletlenül volt.szóval amelyik ismerősöm idáig meg akart téríteni,az bizony elég idegesítő volt,áradt belőle a gőgösség,csak épp nem voltak piros szarvai:)

Utólag belegondolva nem hibáztatom őket,mindenki ember,a lónak is négy lába van mégis megbotlik.majd felismerik idővel,hogy miért nem előnyös nyomolósan téríteni,meg megmondani a másik embernek,hogy miben higyjen.

"amit szeretnétek,hogy tegyenek veletek az emberek,ti is azt tegyétek velük"

2011. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!