Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Úgy hallottam a Jehovák...

Úgy hallottam a Jehovák képesek befurakodni, erőszakosan a lakásokba és egy idő után még a " házadat " is elpaterolják?! Nagyon erőszakosak? Kinek mi a véleménye, tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 14:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%

Az odáig helyálló, hogy nagyon erőszakosak, még vasárnap is térítenek és nem szeretnének az ajtó előtt álldogálni. (pedig kénytelenek).

De házat nem kell miattuk eladni , az egy másik gyülekezet....

2010. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%

Erőszakosak, de határozottan meg kell nekik mondani, hogy nem érdekel és szépen becsukni az ajtót/kaput.

Nem értem, hogy tudnak befurakodni, ha én nem akarom beengedni....

2010. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek az előttem szólóval. Nem kell velük szóbaállni, mert tényleg nagyon erőszakosak! Ha már szóbaelegyedsz velük, az életben nem vakarod le.
2010. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
9%
Bár jönne két ilyen erőszakos térítő és lenne alkalmam a tulajdonom és a családom védelme érdekében jogos védelmet megvalósítani...
2010. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi, anyum ilyenkor szépen közli, hogy köszönjük, de nem veszünk semmit (mindig rád akarnak sózni vmi könyvet...) ahogy ezt kimondtad, máris nem vagy olyan érdekes nekik.

Az a lényeg, hogy állj le vele vitáznia vallásáról, meg a gyülekezetéről, mert akkor tényleg sosem szabadulsz tőle.

L/19

2010. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg nagyon erőszakosak. Többször próbáltak már bejönni a házba. Egyszer mondtam, hogy ha mégegyszer jönnek megpróbálhatnak egy versenyfutást a kutyámmal... Valamiért azóta messze elkerülik a házat.
2010. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%
A kapun "A kutya harap" táblát le kell cserélni egy olyan táblára, hogy: Nem veszünk semmit. Nem adunk el semmit. Nem térünk át semmilyen hitre. És ezt a kutyák is nagyon jól tudják.
2010. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
Egyszer anya mondta nekik, hogy ha még egyszer idejönnek, akkor késsel fogja elkergetni őket. Idejöttek, anya ment a késsel, azóta nem jöttek.
2010. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

nekem apu egyszer beengedte őket, és olyanokat mondott nekik, hogy maguktól feladták és elmentek :D


pl hogy ő tiszteletben tartja a vallásukat, és ők is tartsák tiszteletben az ateizmusát.

mondátk hogy akkor elkárhozik, ha nem tér meg, és kérdezte őket, hogy és mi van azokkal az éhező afrikai gyerekekkel, akikhez nem jut el a Biblia, mert jó, hogy aput most térítik éppen, de ezek a gyerekek gonoszak, el kell hogy pusztuljanak a pokol kénköves lángjaiban stb...


feladták, nem tudtak válaszolni, leléptek :D

2010. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%
tényleg az a baj velük, hogy nem értik a nem szót. úgylátszik ez nincs a jehova szótárukban :) de komolyan, volt hogy az utcán mentem és leszólítottak, mondtam hogy köszönöm de nem érdekel a dolog, de jön utánam és csak mondja meg mondja a hülyeségét. nah ettől kiakadok.
2010. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!