Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezését lehet bizonyít...

Isten létezését lehet bizonyítani?

Figyelt kérdés
Ha képletesen értelmezzük a Bibliát és a hasonló vallási tanokat,továbbá az emberarcú Istent is elvetjük,és egy lecsupaszított mindenhatót kapunk,akkor lehetséges,hogy mégis létezik?

2016. júl. 22. 11:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
76%

"Melyek azok a vallások amelyeknek éppen így képzelik el Istent ?"

Azok, amelyek egy természeti erőhöz hasonlítják. Van belőlük jó pár.

Sajnos a nevét NEM használhatod, mivel azt a keresztények már kisajátították. Ez van, lekéstél róla.

Jézusról nem tudni, hogy pontosan mit mondott, mivel az apostolai újraértelmeztek mindent... már, ha létezett egyáltalán Jézus. Úgyhogy tőle nyugodtan idézhetsz bármit, ez már a te dolgod és szabadságod.


De a kereszténységben nincsenek meg ezek a tanítások, ezért az istened másképp kell hívnod.

Találj ki neki egy jó nevet.

2016. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
0%

"


Az én elképzelésemben Isten nem teremt semmit, hanem mindenné fejlődik, de van még több komoly eltérés is. Názáreti Jézusra hivatkozom, ő nem beszélt a keresztények istenéről, annál többet a Mennyei Atyáról, tudva hogy a saját isteni kilétéről szólt. Ennél fogva nem tudom miért nem nevezhetném Istennek azt amiről/akiről elképzelésemet feljebb leírtam."


"Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


Ján.8:58


"Ha magam mellett teszek is tanúságot, érvényes a tanúságom, mert tudom, honnan jöttem, és hova megyek. Ti ellenben nem tudjátok, honnan jöttem, és hova megyek."


(Jn. 8: 14)


"Ti innen alulról valók vagytok, én meg felülről való vagyok, ti e világból vagytok, én nem e világból vagyok. Azért mondtam nektek, hogy bűnötökben haltok meg, mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok bűnötökben."


(Jn. 8, 23-24)

2016. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
0%

"miért nem nevezhetném Istennek azt"

Mint már írtam, ennek CSAKIS egyetlen egy és prózai oka van: az, hogy a keresztények már csaknem 2000 éve lenyúlták előled ezt a nevet.

Ezért aztán - tetszik, vagy sem - KÉNYTELEN LESZEL más nevet választani, mivel te nem vagy keresztény.

2016. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 Mojjo ***** válasza:
74%
@53: jogvédett az elnevezés, vagy mégis mi akadályozza meg, hogy ő IS Istennek nevezze az istenét? Ok, hogy más csoport már használja, de most komolyan: és akkor mi van?
2016. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
51%

"de most komolyan: és akkor mi van?"

Komolyan?

Ugyanaz a helyzet, amiért egy atommáglyát nem nevezünk hajszárítónak. Azért, mert ezt a nevet előtte már lefoglalták, és NEM LEHET még egyszer kiadni valami másnak.


Komolyan nem értek egyes embereket.


Jó, persze, azt értem, hogy jó lenne úgy tenni, mintha valamelyik, már egyszer elterjedt, "komoly" vallás része lennél... de ha NEM VAGY AZ? Akkor miért akarsz minden áron oda törleszkedni?


Próbálj csak megállni a saját lábadon.

2016. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 Mojjo ***** válasza:
100%
@55: istennek csak és kizárólag a biblia istenét nevezik szerinted itt a Földön?
2016. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:

NAGY BETŰVEL?

Természetesen!

Mivel az a neve.

2016. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 Mojjo ***** válasza:
100%
@57: miért, a muszlimok hogy hívják az istenüket?
2016. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 Mojjo ***** válasza:
100%
Egyébként akárhogy is, de egy szó gyakran jelöl tóbb különböző dolgot. A hajszárító pont nem, de van elég más példa. Neveknél is. Nagybetűvel. Szóval ha nem jogvédett az elnevezés bárki nevezheti a saját istenkêpét Istennek. Akár tetszik neked, akár nem, függetlenül attól, hogy mennyire fekszel rá a caps lockra a nagy tiltakozásod közben.
2016. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 pelgrim ***** válasza:
48%

# 51/


Az “Isten” szó nem egy valakinek a neve hanem státusza.


»Azok, amelyek egy természeti erőhöz hasonlítják. Van belőlük jó pár.«


Szerintem a természeti erők is Isten fejleményei, de Isten annál is több, több bármely fejleményénél.


Elképzelésem szerint, nincs a keresztényeknek, a zsidóknak se muzulmánoknak se a hinduknak, se másféle vallású embereknek külön külön Istene, még akkor se azt úgy hiszik.

2016. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!