Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem akadályozta...

Csak szerintem akadályozta nagy mértékben a kereszténység a természettudományok fejlődését?

Figyelt kérdés

2016. júl. 29. 10:33
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
16%

Vidiripi


Ákos!


"A te helyesírásod még inkább lesújtó..."


Te legalább figyelsz! S ennek örülök!


"Lehet, hogy tudsz ilyen embereket mondani. Mindig vannak kivételek."


Így van! Pro és kontra! Te ezzel tisztában vagy. De amikor azzal jön valaki hogy: "A drága idejét..." De ki kérte tőle hogy a drága idejét...?


"Ha valakit hit kérdésében egyszer meggyőznek, akkor utána nagyon nehéz elveszíteni a hitet, mert bár más kérdésekben tud racionálisan gondolkodni, a hit dolgait egyszerűen nem veti alá semmiféle logikai vizsgálatnak."


Az attól függ hogy te mit sorolsz a hit dolgai közé. Mert sok dolog van amit alá lehet vetni logikai vizsgálatnak.


"Hogy miért? Mert ha elveszti a hitét, akkor szembe kell néznie azzal, hogy a halál után nem folytatódik az élete, hogy nem látja viszont az elhunyt szeretteit, hogy nincs egy felsőbb hatalom, akihez mindig fordulhat."


Ateista szempontból és logikailag nézve akkor az ateistáknak sokkal jobban kellene szeretniük, mert az ő ismereteik szerint a halál után nincs más! Sőt akkor az sem logikus hogy síremléket állítsanak az elhunytaknak. Minek? Értelmetlen, pusztán egy felesleges érzelmi reakció aminek semmi haszna. Elhunyt az illető és ezzel vége! Meg az ateisták miért szidják Istent. Ha azt gondolják hogy nincs akkor illogikus ez a viselkedésük. Ugyanakkor vannak olyan emberek akik hisznek a szellemekben vagy jóshoz járnak, horoszkópot olvasnak. De Istenben nem hisznek ateistának vallják magukat. Jóval színesebb az összkép.


„Ha olyan az illető, hogy képesek az érzelmei befolyásolni őt, és hogy nem tudja elfogadni, hogy a halállal véget fog érni a léte, annak a hit egy bizonyos menekülőút, egy kábítószer, mely egy olyan álomvilágot teremt, amelyben jól érzi magát. „


Szerintem ez megint csak nem logikus. Amennyiben abból indulok ki hogy az embernek soha nem volt transzcendens megtapasztalása akkor még is hogyan alakulhatott ki illetve hogyan fejlődhetett ki az a gondolat hogy még is csak van. Véletlenül kialakul az anyag aztán az élet és azon belül az ember! S az ember arra kezd gondolni hogy nem csak úgy lett hanem egy személy létrehozta! De amennyiben nincs Isten és még is ilyen gondolat fogalmazódik meg az emberi elmében akkor ez egy természetes folyamatnak kell lennie. Nem pedig mesterséges. Tehát tulajdonképpen olyasvalamit támadnak ami természetes fejlődés eredménye. Sőt a fent maradt példákból kiindulva amennyiben nem életképes akkor kifog halni mint a dodógalamb.


„Ez nem a tanultságtól függ, hanem a személyiségtől.

Egyébként pedig a diplomások, tanult emberek jóval nagyobb arányban ateisták, az általad említett szakmákban dolgozók között pedig kifejezetten alacsony a hívők aránya.”


Igen így van. Ez nem is volt kérdés, sőt nincs is vitatva. De azért köszi.


Na de ami tényleg lényeges!


"A pápa meg lehet, hogy a haverja volt, és segített neki, de inkább a személyét mentette meg, nem a tudományos álláspontját. Azt mindenképpen vissza kellett vonnia, és gyakorlatilag háziőrizetbe került. "


Ugye hogy az emberi tényező rengeteg nyom a latba! Amennyiben a Bibliát nézzük egyértelmű hogy Jézus nem azt tanította a tanítványainak hogy hatalmi pozíciók betöltésére törekedjenek. A pápa a hatalmát féltette az uralkodó nézetek miatt. De az uralkodó nézetek az egyház álláspontját tükrözték értelemszerűen emberi álláspontokat! S ezen álláspontoknak nincs köze sem a jézusi tanításokhoz sem magához a kereszténységhez. Amennyiben az egyház nem egy hatalmi pozíciót betöltő intézmény hanem ténylegesen a Jézus által tanított dolgokkal foglalkozik akkor ez az egész meg sem történik! De mivel emberek voltak és az a vágy alakult ki bennük hogy hatalmat szerezzenek ez rányomta bélyegét a döntéseikre. De ezek a döntések köszönő viszonyban sincsenek azzal amit Jézus és az apostolok tettek és tanítottak!


„Ha nincs az egyház, Galilei tovább kutathatott volna a témában...”


Így van! Ezt valóban jól látod. De nem a kereszténység akadályozta a természettudományok fejlődését hanem az egyház. Viszont a kettő nem ugyan az!

Ugyanakkor viszont az is tény hogy mindezek ellenére még is csak Európa a bölcsője a természettudományok fejlődésének. Azok az alapok amelyeken az egész természettudományos világ „áll” azok mind itt Európában születtek s hívő emberek tették le ezeket az alapokat. A kereszténység elősegítette a tudományos fejlődést. Mivel egy teljesen új addig nem ismert gondolatvilág és hitrendszer bontakozott ki az emberek előtt! S ez inspirálóan hatott az emberekre. Az igazi fejlődés viszont akkor indult be amikor az emberek már saját nyelven is eltudták olvasni az Írásokat! (s nem csak a vatikáni verziót ismerték)

2016. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Vidiripi



"Azon a bolygón élek amit a teremtő Isten az embereknek szánt lakhelyül."


Ez egy szép gondolat, csak sajnos nem igaz! Tulajdonképpen az Isten kifejezés értelmezhetetlen és semmit nem jelent, hisz annyi értelemben/formában használjuk. Rengeteg filozófiai, vallási és világnézeti rendszer létezik, ebből aztán kiválasztjuk a szimpatikusat, ha lelki igényeink úgy kívánják. Sőt nem is választunk, hanem ami előttünk van, magunkévá tesszük. Érdekes! Lehet valaki művelt, de ha a kozmoszban értelmet lát, és ezért automatikusan egy keresztény vagy más ideológiát terjesztő templomba fordul, csak mert nyugati kultúrában él, hát.... eléggé korlátolt látókörrel rendelkezik, már elnézést.


A kereszténységnek van a legnagyobb befolyása, így nyilván az az elsődleges célpontja az európai ateistáknak.

A kereszténység meg a tudományokkal nem összeegyeztethető. A keresztények azt tanítják, hogy a biblia tévedhetetlen, a tudományok megmutatták, hogy sok helyen tévedett. Nincs kérdés, valaki vagy enged a kereszténységből, vagy tagadja az alap tudományos eredményeket. Előbbi esetben lesz belőle "normális" keresztény, utóbbi esetben ilyen kreós fanatikus mint Ken Hovind meg társai. De azt a többség elfelejti, hogy az előbbi csoport csak úgy létezhet, hogy szépen fülüket bedugják amikor a bibliát felolvassák a szektavezérek.

És azért zavaró mert az átlag keresztények akik miatt a szélsőségesek létezhetnek. A puszta létükkel/létszámukkal védik, jogokkal és hatalommal ruházzák fel a szélsőséges vallási irányzatokat, akik hamis ideológiát tanítanak.



A teremtésről:

Az nem magyarázat, hogy egy érzékelhetetlen világ érzékelhetetlen lénye hozta létre csak is nekünk. Csak a válaszokat helyezed a világunkon kívülre, ahol nem ellenőrizhető a hitelessége.


Kicsit kérdeznék:

Ezt az időn és téren kívüliséget kifejthetnéd kissé bővebben, meg azt is, Kicsoda, micsoda Isten, ki alkotta, hogyan hathat mindenre, miképpen működik a Teremtés? Hogyan lehet teremteni a semmiből valamit? Mi volt előtte, meg azelőtt és miért történtek a változások? Engem az időpontok is érdekelnek és ha nem is tudsz mindenről pontos és megbízható felvilágosítással szolgálni, azért elkezdeni elkezdheted, mondjuk beszélhetsz az örök életről, hogyan lehetséges, a tudást okozó gyümölcsről is bizonyára tudsz valami bővebbet. Képzeld csak el, bevezetnénk az oktatásban a jonatán és a Vilmos körte használatát, pokolba a sok magolással, a sátán találmánya a könyv, meg azé a Guttembergé, a nyavalya esne bele. Na kérlek, én rá vagyok hangolva, kezdheted. Ki tudja, lehet hogy záporozni fognak a Nobel-díjak, rajta, igazán kezdesz kíváncsivá tenni.



"Amennyiben megfigyeled mondjuk az azték kultúrát úgy teljesen nyilvánvaló hogy egy olyan vallási fanatizmus mint amilyen ott alakult ki 3000 év alatt sem jutott volna magasabb tudományos szintre."


Igen! Pontosan a vallási fanatizmus miatt nem fejlődtek!



" Ellenben a keresztény Európával."


A keresztény európát a középkor tönkretette elég alaposan. PL:-pestisjárvány, könyvégetés, stb. A középkori európai pestisjárvány idején (1346-1352) a kontinens lakosságának legalább harmada, mintegy húszmillió ember veszítette életét.)


Kína a világ legősibb folyamatos civilizációja. A Sárga-folyó évenkénti áradásai során lerakott termékeny hordalékon már az I. e. 6. évezredben kialakult a földművelő életmód. Amely már az ókorban önálló kulturális egységet alkotott, és igen fejlettnek számított. Számos, Európában csak jóval később megismert találmány (iránytű, papír, nyomtatás, puskapor, porcelán, selyem) már az ókorban ismert volt Kínában. – az egész emberiség történetére forradalmi módon hatottak. Ezek a felfedezések a legendás selyemutaknak köszönhetően messze földre eljutottak, és Európába is megérkeztek.

Az egységes birodalom (i. e. 221-es) megalakulása óta lényegében egységben, a különböző dinasztiák vezetésével és a többi kultúrától elzárva fejlődött.

A körülbelül Európa méretű Kína ma a világ harmadik katonai, második gazdasági potenciálja, a világ legnépesebb állama kereszténység nélkül!!



"Miután Luther Márton lefordította nemzeti nyelvre a Bibliát és elkezdtek terjedni a nemzeti fordítások s az emberek a saját nyelvükön olvashatták a Bibliát világossá vált számukra hogy becsapták őket az egyház részéről és a kereszténység nem olyan mint ahogyan azt az egyház közvetítette feléjük."


Az egyházak áltudományos nézeteket terjesztenek, és zavarják a normál tudomány tanítását - valamint közvetlenül beleszólnak az olyan emberek életébe, akik nem is tartoznak a tagjaik közé! Az egyház a vallás intézményesített formája ezért nem lehet különválasztani. Jelenleg a Földön élő ca.7,4 milliárd emberből ca.5 milliárd vallásos. Ez a "megőrült a király" esete. Amíg a többség képvisel egy őrületet, addig az lesz a normális. Akkor most ki csapott be kit?


"Így az hogy olvashattak gondolkodásra és kutatásra sarkalta az embereket és ezzel együtt tanulásra is."


Sokan élnek ezzel a lehetőséggel a felvilágosodás óta.

A tudomány NEM egyház. Ergó: Ha valaki mond benne valamit, nem a neve fogja azt igazolni , hanem az eredmények amiket bármilyen fájdalmas meg kell szülnie minden teóriának hogy nézzék is valamibe. Különben nem több mint érdekes ötlet egy sörözős beszélgetésben.



"Ennek ellenére még is csak van erre példa. Hiába nincs helye az valahogy még is megtalálja magának az utat. Talán végezhetnél tanulmányt annak érdekében hogy ennek mi lehet az oka. Pl. hogy orvosok mérnökök vagy akár még űrhajósok is hívő emberré válnak. Mi ennek az oka? Ennyire magasan képzett és tanult emberek még is transzcendens dolgokkal kezdenek el foglalkozni."


A vallásosak hajlamosak a disszociatív elmezavarra, azaz két egymást kizáró állításban egyszerre tudnak hinni.

A materializmus és az idealizmus sem tagadja, hogy létezik anyag és annak jellemzői. Az anyag létezéséből és jellemzőinek megfigyeléséből a két szemléletmód csak más következtetésre jut a világ működésének, létezésének és/vagy keletkezésének modellezése terén. A fizikus egy fizikai jelenség vizsgálatánál materiális jelleggel kutakodik, de ettől még ugyanúgy lehet idealista is, meg materialista is, és a vizsgálata közben/után nem változtatgatja a világszemléletét tevékenységtől és helyszíntől függően. A materializmus kizárólagossággal kezeli a matériát, az idealizmus viszont valami mást is keres azon túl. A materialista akkor cáfolhatja az idealizmust, ha bebizonyítja, hogy a matérián túl nincs semmi, de azzal az égvilágon semmit se cáfol az idealizmuson, hogy maga a matéria létezik, és működik. Az idealizmus akkor cáfolta meg a materializmust, ha be tudja bizonyítani, hogy a matérián túl is van valami. A lényeg a lényeg, hiába csűrjük-csavarjuk a szavakat. Egy biztos: nincs kétfajta igazság!! Két egymással ellentétes elmélet egyszerre nem lehet igaz, mert kizárják egymást!



"De akkor miért van az hogy nem fektetnek nagyobb hangsúlyt az oktatásra?"


Amennyiben valakinek ilyen irányú érdeklődésre van igénye, akkor ez biztosítva van a legtöbb országban. Nagyon jó állami iskolák léteznek.


FONTOS! Az Igazság nem az, ami nekünk tetszik, hanem ami összhangban van a tényleges valósággal! Megj.: Ugyanazon tényadatok birtokában lehet homlokegyenest ellentétes következtetésekre jutni (lásd pl.: evolúció – teremtés vita), de ettől függetlenül a valóság csak egyféle lehet. Az Igazság ismeretének lehet hiányában lenni (tévedni, hazudni), de az Igazság ettől ugyanúgy létezik. Az Igazságot lehet nem tudomásul venni (tagadni), de attól az még szintén létezik. Vegyünk egy példát. Sokan hisznek ma abban, hogy Isten egyenlő a természettel, végső soron a világgal. Ahogy mi benne élünk a világban, úgy élünk benne Istenben.

Fordítva pedig Isten ott van minden virágban, élőlényben, és bennünk, emberekben is. Ezt úgy hívják, hogy panteizmus. „Bennünk élő istenek”. Ez egy nagyon szép elképzelés. Hogyan viszonyul azonban a valósághoz? Egyértelműen kijelenthető ma már, hogy a világnak volt kezdete. Ez azonban a panteizmus elméletébe nem fér bele. Valami ugyanis nem hozhatja létre önmagát, mert ez egy paradoxon volna.


"Ugyan is ez a kulcsa a dolognak. Te a vallásban látod a „mumust”! Pedig nem ott van! Hanem az oktatásban! Az állam a politika, miért cseszi szét az oktatást? Ugyan is az nagyon fontos és szerintem is az. A rombolás helyett miért nem fejleszt? S ezt nem tudod megmagyarázni egyetlen vallásos dologgal sem. Az állam kis hazánkban nem vallásos. De vannak hatalmi törekvések az tény és való!"


Az oktatásban nincs sok probléma. Mindenki azt tanul a mai világban amit akar, vagy amire képes mentálisan.

A politikai hatalmaknak nem célja az, hogy mindenki atomfizikus legyen az igaz, de ha valaki ezt szeretné akkor biztosítva van számára, amennyiben megfelel és eltudja végezni.


Vannak ötleteim: Az egyházi támogatást megkell vonni és az egészségügybe, oktatásba kell invesztálni. Máris sokkal jobb lenne az élet, mert az adófizetők pénze legalább értelmes helyre kerülne.


"Ami pedig a kivetülést meg a védekező mechanizmust illeti. Szüntesd meg a halált és nem lesznek vallások. Ennyi a recept és nem több. De amíg van halál addig semmilyen tudományos felfedezés nem fogja felülírni az emberben lévő transzcendens érdeklődést."


Milyen gyakran is mondják az emberek, hogy a halál az egész élet értelmét kérdésessé teszi. Hogy végsősoron minden értelmetlen, mert a halál végül megsemmisíti, ha van is értelme. Nos, valóban letörheti a halál az élet értelmességet? Épp ellenkezőleg. Mert mi is történne, ha életünk időben nem véges, hanem határtalan lenne? Ha halhatatlanok lennénk, joggal végtelenbe tolhatnánk ki minden cselekvést, soha nem múlna semmi azon, hogy épp most tegyünk meg valamit, éppúgy megtehetnénk holnap, vagy holnapután, vagy egy év múlva, tíz év múlva. A halálra, mint jövőnk áthághatatlan határára, lehetőségeink lehatárolódására való tekintettel azonban arra kényszerülünk, hogy életidőnket kihasználjuk és az egyszeri alkalmakat - melyek »végső« összessége képezi az egész életet - ne hagyjuk kihasználatlanul és értelmetlenül elmúlni.



És miért a legbonyolultabb válasz az igaz? Miért könnyebb elhinni: PL. azt, hogy egy istenség rétegesre teremtette a Földet!

Ha létrehozol valamit, akkor nem hiszem, hogy minden létező erődet abba kéne fektetni, hogy a teremtményeidet minél jobban meggyőzd nem létezésedről, miközben azt várod el tőlük, hogy imádjanak... (Emberi logika megmutatkozik megint).

Egyedül az emberi egoizmus törekszik arra, hogy bármiből kihozza a legbonyolultabb, legvalószínűtlenebb lehetőséget... A természet viszont pontosan az egyszerűségre, a legalacsonyabb energia szintre, energia minimumra törekszik...



"Hiába is hadakozik ellene rengeteg ember! Mert még a legnagyobb tudós elmék fejében is ott a kérdés: - Vajon mi van a halál után?"


A tudósok fejében a válasz is ott van: valószínűleg a halál után nincs semmi. Természetesen fantáziálni attól független lehetséges!

2016. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
15%

#4!


Ezzel a kérdéssel fel kellene keresni Freud Tamás világhírű agykutatót, aki bevallottan vallásos.

Vajon, őt mennyire akadályozta a vallásossága az agykutatásban?


[link]

2016. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Kopernikuszt nevezték ki Warmia egyházmegye kanonokává...


Giordano Bruno olasz dominikánus szerzetes


Gregor Johann Mendel (1822-1884), osztrák biológus, ágoston rendi szerzetes


Jedlik Ányos Pál (1800-1895), magyar bencés szerzetes, fizikus, stb.

2016. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


„Ez egy szép gondolat, csak sajnos nem igaz! Tulajdonképpen az Isten kifejezés értelmezhetetlen és semmit nem jelent, hisz annyi értelemben/formában használjuk.”


De igen igaz! Sőt ahogy te is elismered egy létező hatása. Mindössze egyetlen kérdés van csupán az hogy létezik vagy sem. De ez is egy olyan kérdés ami nem minden embernek kérdés! De maga a jelenség (az Isten hit) az megfigyelhető/tanulmányozható hiszen hatással van az emberekre.


„Sőt nem is választunk, hanem ami előttünk van, magunkévá tesszük.”


Ezzel csak részben értek egyet. Mert nem mindenki azt teszi magáévá ami előtte van!


„Érdekes! Lehet valaki művelt, de ha a kozmoszban értelmet lát, és ezért automatikusan egy keresztény vagy más ideológiát terjesztő templomba fordul, csak mert nyugati kultúrában él, hát.... eléggé korlátolt látókörrel rendelkezik, már elnézést.”


Vagy épp ellenkezőleg sokkal nyitottabb mint más emberek hiszen olyan rezdülések pendülnek meg benne ami sok emberben nem. Vagy épp olyan dolgokat érzékel amit mások nem! Aki az Univerzumban értelmet lát az nem fog sokáig templomba járni vagy fordulni. Az az ember gyülekezetett fog keresni. Hogy megérthessed ezt a jelenséget ahhoz meg kellene vizsgálnod ennek a dolognak az okait. A ténylegesen kereső emberek gyülekezetet keresnek és nem templomot! Egyébként a kereszténység kialakulásának korai évszázadaiban sem voltak templomok. A templom az személytelen és önmagában rideg. Nincs benne élet! Pedig pont az lenne a cél az élet! S igen ezt elnézted mert fogalmad sincs néhány dologról. Csak úgynevezett „templomi” ismereteid vannak. Tudod olyan ez mint amikor azt mondják hogy Magyarország határait valamikor 3 tenger is mosta. Aztán amikor megvizsgálod részletesen a dolgot hát bizony rá kell jönnöd hogy ez igazából nem is így volt vagy csak ha nagyon tágan értelmezzük azokat a határokat! Nagyon, nagyon tágan! :D


„A kereszténységnek van a legnagyobb befolyása, így nyilván az az elsődleges célpontja az európai ateistáknak.”


Hát ami azt illeti akkor megnyugodhatsz! Mert ha ez igaz is lenne napjainkra amit erősen kétlek mivel nekem az az érzésem hogy a politikusok és az üzletemberek irányítanak. S az ő döntéseikben valahogy nem tükröződik a kereszténység. De mondjuk legyen igazad. Nem sokáig lesz így mivel jön az iszlám. Majd ők megmondják a tutit. S nem szavakkal hanem AK-47sel meg robbantással. S ha nem értesz egyet akkor majd lefejeznek! Szóval nyugi nem kell izgulnod az európai kereszténység miatt vagy azok befolyásoló hatása miatt. Az iszlám sokkal jobban terjed. De javíts ki ha tévedek!


„A kereszténység meg a tudományokkal nem összeegyeztethető.”


Igaz hogy van néhány vitás pont! De jóval több a kapcsolódási pont a Biblia és a tudomány között mint az gondolnád. persze erről nem tanítanak az iskolákban és aki nem vizsgálja meg a dolgot az természetes hogy ezen az állásponton van. De tudod mit hogy legyen egy kis érdekesség a dologban nézz utána az iszlám teremtéstörténetnek. A középiskolás tananyagban is megtalálhatod! [link]


„A keresztények azt tanítják, hogy a biblia tévedhetetlen, a tudományok megmutatták, hogy sok helyen tévedett.”


Az ember az tévedhet! Pl te is kisbetűvel írtad hogy Biblia pedig az a könyv elnevezése. Magyar nyelvtan. Hibát mindenki követhet el és én nem ismerek olyan embert aki ne hibázott volna. Magamat is beleértve. Nem kell elhinned amit mondanak te magad is megvizsgálhatod az adott kérdéseket. Tudod azt is állítják hogy van háromság és ennek hatalmas jelentőséget tulajdonítanak. De a helyzet az hogy sem Jézus sem az apostolok nem tanítottak erről. Sőt Maga Isten sem jelenti ki magát háromságként. Tehát ha van is úgynevezett háromság akkor annak nincs nagy jelentősége az embert illetően. Ugyan akkor nem zárom ki annak a lehetőségét sem hogy létezik a háromság. De egy dolog biztos a Biblia nem tárgyalja. Így nem azzal kell foglalkoznia egy hívő embernek. De visszatérve a tudományokra. A tudományok sokszor azt is bebizonyították hogy korábban tévedtek a tudományok! Mivel ott is emberek vannak ők sem tévedhetetlenek.


„Nincs kérdés, valaki vagy enged a kereszténységből, vagy tagadja az alap tudományos eredményeket.”


Az alap tudományos eredmények. Pontosan mire is gondolsz? Részletezd! Mert ez így általános. Mert én is írhatom azt hogy a tudósok tévednek. S ez igaz is de csak részben! Viszont ha azt írom hogy volt tudós aki tévedett…


„Előbbi esetben lesz belőle "normális" keresztény, utóbbi esetben ilyen kreós fanatikus mint Ken Hovind meg társai. De azt a többség elfelejti, hogy az előbbi csoport csak úgy létezhet, hogy szépen fülüket bedugják amikor a bibliát felolvassák a szektavezérek.”


Hovind nem szektavezér! Ő tudományos kérdéseket boncolgat a Biblia szemszögéből. Tegye azt! Aki meg felvállalja a vele való vitát, hát tegye!


„És azért zavaró mert az átlag keresztények akik miatt a szélsőségesek létezhetnek. A puszta létükkel/létszámukkal védik, jogokkal és hatalommal ruházzák fel a szélsőséges vallási irányzatokat, akik hamis ideológiát tanítanak.”


Tévedésben vagy! Nem az átlag keresztények miatt létezhetnek ezek az irányzatok. Hanem azért mert egyes emberek gondolatai táptalajra találnak más embereknél is. De az hogy mit cselekszenek ahhoz nincs közük az átlag keresztényeknek. Mindenki maga dönti el hogy mit támogat és mivel ért egyet. A vallás és szólás szabadság meg a demokrácia része. A demokráciát meg nem a keresztények találták ki.


„Az nem magyarázat, hogy egy érzékelhetetlen világ érzékelhetetlen lénye hozta létre csak is nekünk. Csak a válaszokat helyezed a világunkon kívülre, ahol nem ellenőrizhető a hitelessége.”


Az nem magyarázat hogy a véletlen hozta létre az Univerzumot és benne az életet és ez az élet eljutott a fizikai test és az emberi agy komplexitásáig. S ez a komplexitás időben nem tartható fent öregszik és meghal. Az életösztön az kialakul de nem képes fent tartani az életet minden meghal. Erre mi a magyarázat? A véletlen? A véletlen nem érzékelhető az csak egy kifejezés de nem magyarázat ezekre a dolgokra.

"A sötét anyag olyan anyagfajta, amely csillagászati műszerekkel közvetlenül nem figyelhető meg, mert semmilyen elektromágneses sugárzást nem bocsát ki és nem nyel el, jelenlétére csak a látható anyagra és a háttérsugárzásra kifejtett gravitációs hatásból következtethetünk"

Közvetlenül ez az dolog sem érzékelhető! Attól hogy valamit nem érzékelünk az nem jelenti azt hogy az nincs hatással a világunkra!


Folyt. köv.

2016. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


„Ezt az időn és téren kívüliséget kifejthetnéd kissé bővebben, meg azt is, Kicsoda, micsoda Isten, ki alkotta, hogyan hathat mindenre, miképpen működik a Teremtés?”


Isten egy időn és téren kívül létező entitás. Ő nem anyagi lény mint mi emberek vagy az Univerzum amiben létezünk. Ő a mennynek és az anyagi világnak is a teremtője! Hatással azért tud lenni bármire mert ő maga alkotta, hozta létre, teremtette. Istent nem alkotta senki ő maga az alkotó. Ha ő hozta létre az időt is ami minket befolyásol akkor őrá nincs hatással az idő sem. Mivel amíg létre nem hozta az idő addig nem is létezett. S az idő amúgy is csak az anyagi világban létezik. Hogy miképpen működik a teremtés arra egy igével válaszolok! Róma 1:19-20 S ezt úgy értelmezed ahogyan neked tetszik. Ha nem értesz valamit akkor majd igyekszem érthetővé tenni!


„Hogyan lehet teremteni a semmiből valamit?”


A kérdés nagyon jó! Ez pont olyan kérdés hogy véletlenül hogyan jöhet létre az anyag? Vagy véletlenül hogyan jöhet létre az élet?


„Mi volt előtte, meg azelőtt és miért történtek a változások?”


Előtte nem volt semmi mert nem volt idő sem. A változás pedig azért történt mert ő egy intelligens és érző entitás aki képes alkotni. S így akarata szerint meg is tette. Isten egy komplex entitás, mint ahogyan az ember is az. Az ember miért változtat? Megjegyzem az embert saját hasonlatosságára teremtette. Komplexek vagyunk vannak érzelmeink, szabad akaratunk stb.


„Engem az időpontok is érdekelnek és ha nem is tudsz mindenről pontos és megbízható felvilágosítással szolgálni, azért elkezdeni elkezdheted, mondjuk beszélhetsz az örök életről, hogyan lehetséges, a tudást okozó gyümölcsről is bizonyára tudsz valami bővebbet.”


Az örökélet az Úr Jézus Krisztus által lehetséges. isteni adomány ez az emberiségnek. Eredetileg is így volt csak történt egy döntés egy emberi döntés. A történetet már gondolom mindenki hallotta. A gyümölcs az nem a tudásnak a gyümölcse volt. Hanem a jónak és a rossznak a tudásának a fája volt az amiről a gyümölcs származott! Pl. a Biblia tanúsága szerint Isten az ember elé vitte az állatokat és az ember adott nevet az állatoknak. Szóval nekem egyáltalán nem úgy tűnik hogy az ember tudás nélküli lett volna. Sőt Isten beszélgetet a teremtményével ez is olvasható a Bibliában. Tehát az ember tudott beszélni is. Tehát logikus hogy kérdései is voltak.


„Képzeld csak el, bevezetnénk az oktatásban a jonatán és a Vilmos körte használatát, pokolba a sok magolással, a sátán találmánya a könyv, meg azé a Guttembergé, a nyavalya esne bele. Na kérlek, én rá vagyok hangolva, kezdheted. Ki tudja, lehet hogy záporozni fognak a Nobel-díjak, rajta, igazán kezdesz kíváncsivá tenni.”


A Vilmoskörtéről nekem a pálinka jut eszembe! Én ezt nem javasolnám iskolai bevezetésre. Van ott így is elég baj! Éljen ez a hatalmas nagy tudás amivel rendelkezünk. Csak az a baj hogy nem alkalmazzák nem használják fel az ismereteket! Pl. amikor általános iskolában terjesztenek drogot és tanárnak öltözött nyomozók csapnak le arra aki árulja akkor én ezt nagyobb bajnak látom. A baj ott kezdődik hogy a egyáltalán van olyan gyerek akinek eltudja adni. És nem a hátrányos helyzetű honfitársainkra gondolok.

A Biblia is egy könyv! De ez részletkérdés. Gutenberg! Ó igen az ő nagy találmánya. S képzeld el hogy ezzel a találmánnyal olcsóbbá tette a Biblia előállítási költségét. Mivel nem kézzel készült így anyagilag és időben is kevesebb ráfordítást igényelt! Erősen kétlem hogy ez lett volna a sátán akarat. De hogy tovább vigyem a történelmi események fonalát nem sokkal a könyvkészítés kifejlesztése után Luther nemzeti nyelvű Bibliát készít és ezzel minden készen áll egy új dolognak. Kezdenek elterjedni a Biblia fordítások és ugye a könyvnyomtatás segítségével ez kivitelezhető is. Mert így szélesebb rétegekhez juthat el mint előtte. Örülök hogy ráhangolódtál már csak az a kérdés hogy mire is pontosan? 


„A keresztény európát a középkor tönkretette elég alaposan. PL:-pestisjárvány, könyvégetés, stb. A középkori európai pestisjárvány idején (1346-1352) a kontinens lakosságának legalább harmada, mintegy húszmillió ember veszítette életét.) „


Igen! Az emberi ostobaságnak köszönhetően de nem a kereszténység miatt! Mint ahogyan azt korábban írtam is ha a papok tanítottak volna rendesen a Bibliából akkor elkerülhető lett volna a pestisjárvány!


„A körülbelül Európa méretű Kína ma a világ harmadik katonai, második gazdasági potenciálja, a világ legnépesebb állama kereszténység nélkül!! „


Szépen összeszedted Kína történelmét. Igen én tisztában vagyok vele nem is egyszer leírtam azt amiről te is írtál. De hiába voltak olyan jelentős találmányai ismerték a kereket is jóval előbb mint mondjuk az európai kultúrák. Ennek ellenére mégsem voltak képesek jelentősebb tudományos felfedezéseket tenni. A nagy tudományos felfedezések bölcsője az Európa.


„Az egyházak áltudományos nézeteket terjesztenek, és zavarják a normál tudomány tanítását - valamint közvetlenül beleszólnak az olyan emberek életébe, akik nem is tartoznak a tagjaik közé! Az egyház a vallás intézményesített formája ezért nem lehet különválasztani. Jelenleg a Földön élő ca.7,4 milliárd emberből ca.5 milliárd vallásos. Ez a "megőrült a király" esete. Amíg a többség képvisel egy őrületet, addig az lesz a normális. Akkor most ki csapott be kit?”


Ismétlem önmagamat. Miután Luther Márton lefordította nemzeti nyelvre a Bibliát és elkezdtek terjedni a nemzeti fordítások s az emberek a saját nyelvükön olvashatták a Bibliát világossá vált számukra hogy becsapták őket az egyház részéről és a kereszténység nem olyan mint ahogyan azt az egyház közvetítette feléjük. Kiegészítve azzal hogy ezután megtört a Vatikán egyeduralma és elkezdődött a reformáció. S koránt sincs akkor központi irányítás mint amit sokan beakarnak állítani. Amennyiben így lenne nem lenne szükség ökumenicázióra. S milyen érdekes hogy napjainkban a pápa az egyik legnagyobb támogatója! S ez nem véletlen. Vajon nem azért mert szeretné visszaállítani a régi „fényét” a Vatikánnak? Dehogy kérdésedre válaszoljak a Vatikán csapta be az embereket! Egyébként már ezt is kifejtettem korábban. Hogy nem e az van hogy a vallások a természetes fejlődés része. S így aki ez ellen van az a természetes fejlődés ellen van. Egyébként is a teljes tudományos világnak el kellene fogadni hogy ez van. Mivel a véletlent azt nem lehet irányítani. De még is akarják. De ha valami véletlenül alakul ki (már ha ilyen van, mert én nem hiszem) akkor azt nem lehet irányítani és ugyan így véletlenül meg is szűnhet. gí illogikus az ellene való küzdelem. Mert amennyiben nem életképes úgy el fog tűni! Ahogy a Neander-völgyi is eltünt!


„A tudomány NEM egyház.”


Örülök hogy ezt felismerted. Végre haladunk. Most már csak azt kellene megértened/felismerned hogy az egyház nem egyenlő a kereszténységgel!


„A vallásosak hajlamosak a disszociatív elmezavarra, azaz két egymást kizáró állításban egyszerre tudnak hinni.”


Hogy tovább tudj lépni ahhoz meg kell értened valamit! Egy kérdés! Mi a különbség a vallásos és a hívő ember között?


„A lényeg a lényeg, hiába csűrjük-csavarjuk a szavakat. Egy biztos: nincs kétfajta igazság!! Két egymással ellentétes elmélet egyszerre nem lehet igaz, mert kizárják egymást! „


A fény anyag vagy hullám?


„Amennyiben valakinek ilyen irányú érdeklődésre van igénye, akkor ez biztosítva van a legtöbb országban. Nagyon jó állami iskolák léteznek.”


Ha jól értelek akkor azt akarod kihozni a dologból hogy lehet választani! Amennyiben ez így van téged miért zavar az ha más nem ezt választja? Mivel teljesen mind1 hogy te mit akarsz. Az nem fogja befolyásolni a véletlent! A tudományos elképzelések szerint véletlenül jött létre. Tehát lehetetlen befolyásolni így teljesen illogikus az hogy megpróbálják befolyásolni. Befolyásolni csak értelmet lehetséges. Ami értelem nélküli azt értelmetlen megpróbálni. A véletlennek nem számít hogy egy ember meghalt vagy több százmillió halt meg. A véletlen nem érez semmit nincs terve vagy elgondolása. Csak megtörténik minden logika és értelem nélkül. Nincs tudományos magyarázat az anyag keletkezésére nincs rá ok. És nincs magyarázat az életkeletkezésére sem és nincs tudományosan magmagyarázott oka sem. Csak az van hogy véletlenül. De nincs értelemmel vagy céllal felruházva!


„FONTOS! Az Igazság nem az, ami nekünk tetszik, hanem ami összhangban van a tényleges valósággal!”


Mennyit ismersz a világból, a felét? Akkor mennyire is vagy tisztában a valósággal? A valóság az hogy a legtöbb ember megszületik él egy darabig és meghal!


„Ugyanazon tényadatok birtokában lehet homlokegyenest ellentétes következtetésekre jutni…”


Ácsi! Mindkét esetben ott az „elmélet” kifejezés is. Mindkét esetben kell a hit. Véletlen vagy Isten?


„Ezt úgy hívják, hogy panteizmus. „Bennünk élő istenek”. Ez egy nagyon szép elképzelés. Hogyan viszonyul azonban a valósághoz? Egyértelműen kijelenthető ma már, hogy a világnak volt kezdete. Ez azonban a panteizmus elméletébe nem fér bele. Valami ugyanis nem hozhatja létre önmagát, mert ez egy paradoxon volna. „


Akkor elárulom neked hogy a Biblia pontosan ezt írja nekünk. A teremtéstörténet első szava: Kezdetben…

A tudomány utolérte a Bibliát. Amit az igazságról írtál azzal egyetértek. S a bibliai teremtéstörténet: Kezdetben…


„A politikai hatalmaknak nem célja az, hogy mindenki atomfizikus legyen az igaz, de ha valaki ezt szeretné akkor biztosítva van számára, amennyiben megfelel és eltudja végezni.”


Nem is erre gondoltam. De mivel ez egy teljesen más téma így itt le is zárom!


„Vannak ötleteim: Az egyházi támogatást megkell vonni és az egészségügybe, oktatásba kell invesztálni. Máris sokkal jobb lenne az élet, mert az adófizetők pénze legalább értelmes helyre kerülne.”


Szerintem is jobb lenne ha oda kerülne mint kisvasutat meg stadiont építeni belőle. Egyébként egyetértek. S lehet hogy nem hiszed el de én ezt már néhányszor leírtam itt az oldalon hogyha rajtam múlna akkor megszüntetném az állami támogatást az egyházakkal szemben. Az egyházakat tartsák el a tagok. Az oktatási támogatásokat azokat meghagynám, de azt csak is arra lehetne költeni. Iskola fent tartásra s az ezzel járó költségekre! De az egyéb támogatásokat megszüntetném. Ezt nagyon is jó ötletnek tartom. Kiderülne hogy mely közösségek életképesek valójában!


„Milyen gyakran is mondják az emberek, hogy a halál az egész élet értelmét kérdésessé teszi. Hogy végsősoron minden értelmetlen, mert a halál végül megsemmisíti, ha van is értelme.”


Azért gondolják így mert így is van! Egyetlen értelme talán az hogy a gyermekeknek megmarad. De a halálba nem viszel magaddal semmit! Ezt a Biblia és a tudomány is alátámasztja!


„A halálra, mint jövőnk áthághatatlan határára, lehetőségeink lehatárolódására való tekintettel azonban arra kényszerülünk, hogy életidőnket kihasználjuk és az egyszeri alkalmakat - melyek »végső« összessége képezi az egész életet - ne hagyjuk kihasználatlanul és értelmetlenül elmúlni.”


Sajna rengeteg az ellenpélda! Így ez az elmélet nem életképes. Figyeled a mai fiatalokat? Egyik kapcsolatból a másikba, drog, alkohol. Ez lenne az életidő kihasználása. S nagyon úgy tűnik hogy nem a tanulásra összpontosítanak. De az nagyon is ott van hogy menő cuccuk legyen meg ott legyenek a buliban. Természetesen van kivétel de a legtöbb az nem így gondolkodik. Ugyan akkor tudják hogy a halál létezik s azt is hogy náluk is eljön a pillanat. Csak épp nem gondolnak rá. Na mind1!


„Ha létrehozol valamit, akkor nem hiszem, hogy minden létező erődet abba kéne fektetni, hogy a teremtményeidet minél jobban meggyőzd nem létezésedről, miközben azt várod el tőlük, hogy imádjanak...”


Kerested már erre a kérdésre a választ? De úgy tényleg alaposan kutatva!


„Egyedül az emberi egoizmus törekszik arra, hogy bármiből kihozza a legbonyolultabb, legvalószínűtlenebb lehetőséget... A természet viszont pontosan az egyszerűségre, a legalacsonyabb energia szintre, energia minimumra törekszik... „


Pont mint ami így lett megtervezve! Minden mindennel összefügg, minden mindenre hatással van. Ahogy az egy ökoszisztémában van. Ez véletlen lenne? Nem válaszold meg a kérdést, csak is magadnak.


„A tudósok fejében a válasz is ott van: valószínűleg a halál után nincs semmi. Természetesen fantáziálni attól független lehetséges!”


Íme a saját szavaid! „valószínűleg”

Valószínűleg holnap esni fog. Vagy nem. De az biztos. :D

Na pá! Megyek nyaralni szóval egy darabig ne várj választ! Ja izé: Valószínűleg! :D :D :D

2016. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!