Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lett rosszabb mióta...

Miért lett rosszabb mióta kapcsolatba kerültem a vallással?

Figyelt kérdés

A hittel meg az elvárásokkal.

Nem gyakorlom,nem tartom magam hívőnek.Néha olvasgatok,volt bibliakörön.


Néha úgy érzem,hogy jobb lett volna ha soha semmilyen kapcsolatba nem kerülök a vallással,mert bűntudatot azt tud okozni.

Nem érzem,hogy az a kevés amit megtudtam a hasznomra vált volna és segítene.

Ellenben néha inkább akadálynak érzem.

Minden más a pokolra visz és rossz.

Nincs meditáció,nincs jóga,nincs önmegvalósítás és minden bűn.

Én nem érzem Jézus könnyű igáját. Ha felvenném agyon is nyomna.

Az életem,amit élek nem szeretem,de hogy semmiben nem segíti a kiteljesedését az érzem.

Pedig elvileg kellene...



2016. szept. 16. 23:34
1 2 3
 21/27 Andizsuzsi ***** válasza:

"Attól, hogy bűnös még működhet.A kettő nem zárja ki egymást."


Hol olvastál te arról, hogy ezek bűnösek?

2016. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 homo ludensz ***** válasza:
59%
Előre bocsájtom hogy én Istenhívőnek tartom magam. Persze néhányan úgy vélitek majd hogy ez nem hit. Mondhatom hogy nekem ez nagyon erős támasz,de ez az én dolgom. Minden iránt érdeklődő ember vagyok s így legalább ismereti szinten tudom a legtöbb ezoterikus technikát,módot amivel úgy vélem tudok segíteni az embertársamnak. A Teremtő Isten nem hiszem hogy bólogató,faltól falig lehajtott fejű dogmák közé beszorított embereket szándékozott teremteni. Azok láttán elégedett akik a kisebb vagy nagyobb közösség javára hasznosan használják fel az Ő általa kapott képességeiket és ez visszahat a saját önvalójukra. Egyenes derékkal,tiszta tekintettel jár a hívő ember és néha hálásan felnéz az égre ahol a Teremtőjét véli de a lába elé sem felejt el lenézni. A nap bármely szakában megköszöni a Teremtőjének hogy megvan minden ami az adott nap feladataihoz kell és tudja hogy "ketten" mindent meg tudnak csinálni. Ezt én kedves kérdező kiteljesedésnek éle meg.
2016. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

10 év és vagy pap leszel,vagy a legvadabb ateista.


A vallás csak egy pszichés pótlék a mulandóságunk "gyógyítására".Az emberi tudat képtelen elfogadni,hogy egyszer nem fog létezni (max. beletörődni tud).


Próbáld ki,hogy egy ideig csak a szemednek hiszel.Később olvasgass,nézz videókat a láthatatlanról (kvantum világ).

Fedezd fel,hogy a fizika,kémia és a biológia igazándiból nem különálló tudományok...


Végül gondolkozz és légy egy harmonikus,békés ateista!:)

2016. okt. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

23. válszoló!


Ezt tanácsoltad:

"Végül gondolkozz és légy egy harmonikus,békés ateista!:)"


Ezt is tanácsolhattad volna:"Légy jéghideg tűz!"


Én inkább azt tanácsolom,hogy a természettudományokat ismerd meg,melyek Isten alkotását kutatják!

A világ csodái mogött ismerd fel azt,Aki alkotta mindazt,belétáplált törvényszerűségeivel!

2016. okt. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azért nyomasztanak téged azok a dolgok, amiket tanultál, mert nem alkalmazod. Aki alkalmazza a Biblia tanácsait, az látni fogja, hogy mindegyik a javára válik hosszú távon. És már nem lesz nehéz egyáltalán ezek szerint élnie. És örömet fog okozni neki az, hogy helyesen cselekszik, és elnyeri Isten helyeslését.
2017. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

@5 "Mert az elején vagy. Engem is lenyomott a törvényeskedés az elején, egy évembe telt kilábalni belőle. Jézus szabadságra hívott el bennünket, nem rabigát akar a nyakba."


Én is hasonlót akartam a kérdezőnek válaszolni. Megtértem és a törvény megtartása által szerettem volna tetszeni Istennek, ami ugye átok alá vont, mert "átkozott mindaz aki nem tartja meg a törvényt". Még szombatot is tartottam, de jöttek a betegségek, pénzügyi gondok, stb. Isten persze felhasználta ezt, hogy tanuljak. Imádkoztam, hogy húzzon ki ebből Isten, mert nem tudom megtartani a törvényt! Ekkor ismertette meg velem Isten a Pál-féle kegyelem teológiát, azaz Jézus kegyelmét!


"Én nem érzem Jézus könnyű igáját. Ha felvenném agyon is nyomna. "

Nem nyom agyon, más az iga, mint gondolnád. Ne a bűnre figyelj, hanem Jézus szabadítására. Olvasd és imádkozz, hogy megértsd az Újszövetség leveleit. Jézus igája könnyű és gyönyörűséges. Nem kell másba taposni, nem kell törtetni, nem kell bűnt elkövetni, csak a tiszta, szelíd szeretet vár a megszentelődésben.


És egy tanács: amit a kérdéshez írtál, valld meg bátran Istennek, én is ezt tettem. Jézus értékeli, ha nyílt, megtört szívvel megyünk elé, mert gyengék vagyunk és kérjük a segítségét/erejét

2017. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Már rég megvallottam és nem történt semmi.

Egyelőre úgy érzem lemondtam róla legalábbis a közeljövőben.

Nem olvasom a Bibliát.

Biztos jó,de egyelőre nem tudnék mit kezdeni azzal ha majd mindenki kissé dilisnek,furának tartana,mert megtértem.

Egyelőre azt látom,hogy megfoszt sok mindentől és nem azt,hogy sok mindent kapok cserép azért,hogy feladok oly sok mindent.

Nem fog kihúzni a retekből,nem fog munkát találni nekem,helyettem dolgozni és a többi.


Jobb lenne ha azt a keveset se tudnám,mert akkor nem lenne ami bűntudatot okozna. Vajon majd kapok büntetést érte? Mindenért azt kapsz csessze me.... píííipippíi sípolás

Ez a bajom.

De köszönöm szépen a tanácsokat.

Nem tudom más mitől lesz hívő.

Kértem a hitet eddig nem kaptam meg.

Ha a hit ajándék amit kapunk akkor hiába játszom el,hogy van hitem és tartom be a szabályokat az csak színjáték lesz.

Ha úgy dönt kapok akkor majd úgy is meg fogom tudni.

Addig meg...


Mennyivel jobb azoknak akiket ez nem foglalkoztat.

buddhistának kellene lennem

2017. ápr. 12. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!