Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység szerinti...

A kereszténység szerinti Isteni megbocsájtás valóban működik?

Figyelt kérdés
Azt mondják,keresztény országban élünk.A Biblia pedig azt mondja,aki őszintén megbánja bűneit,Isten megbocsájt neki.Tehát nem kap büntetést.Tegyük fel,elkövetek egy fegyveres rablást,és feladom magam a rendőrségen,mert megbántam amit tettem.Isten látja a szívem,tényleg megbántam.De ha azt mondom a bírónak,hogy én egy keresztény országban élek,és a Biblia szerint jártam el,akkor vajon el fog engedni? Nem.De akkor Isten sem bocsájtott meg nekem,mert engedi,hogy büntetést kapjak.
2016. márc. 24. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
(1) Isten nem fogja a bűneidet megbocsátani, amíg el nem mész egy paphoz, aki feloldozást tud adni. (2) Innen ered az a hiba, hogy sok bűnös ember, csak elkövet valami bűntényt, aztán meggyónják úgy, hogy még csak meg sem bánták bűneiket. (3) Ha meg is gyónod, amit tettél, attól még a bűn mértékéhez mérten bűnhődnöd kell az emberek között. A bűnhődés az emberek között ugyanis az egyik módja annak, hogy feloldozást nyerj az emberek szemében. Most mondhatsz te akármit, azt neked még senki nem fogja elhinni. Pl: Ha én megverlek és elveszem a pénztárcádat, majd két héttel később találkozunk és azt mondom, hogy megbántam, amit tettem, akkor sem hinnél nekem és nem bocsátanál meg, mert harag lenne benned irántam. Ha viszont visszaadnék mindent, majd elmennék börtönbe pár hónapig, aztán találkoznék veled, akkor már sokkal elnézőbb lennél te is, mert én bűnhődtem azért, amit tettem. Ez pedig az embernek örömet okoz. Ha azt látjuk, hogy valakinek jól mennek a dolgai, pedig igazából olyat tett, ami a szemükben bűnös dolog, és nem bűnhődik meg ezért, akkor mi alapvetően haragszunk az illetőre. Stb, stb.
2016. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hibás a gondolatmeneted. Sehol nincs a földi bíráskodásról szó a kereszténységben. A Golgotán két latrot, rablót feszítettek Krisztus mellé. A jobb lator megtért - és azt mondta Krisztus: ma velem leszel a Paradicsomban - egy szóval sem mondta, vegyék le a keresztről. A földi büntetést elszenvedte, a halál után FELTÁMADT ő is. A másik nem, mert még ott is gyalázta Istent.

https://www.youtube.com/watch?v=K_QAoanXntw

2016. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*javítok: mármint az Isteni irgalom és megbocsátással kapcsolatosan nincs szó a földi bíráskodásról
2016. márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdező egy fontos dolgot elfelejtettél! Isten (és egy keresztyén ember) megbocsátja bűneidet, de teszi meg nem történtté, és ezért vannak következményei is a dolgoknak.
2016. márc. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"(1) Isten nem fogja a bűneidet megbocsátani, amíg el nem mész egy paphoz, aki feloldozást tud adni."


Szerinted egy papnak joga van kijelenteni,hogy én,vagy bárki más nem tudunk őszintén beszélni Istennel? Ki a szívek vizsgálója,ha nem Isten? Egy pap ne vegye már át a szerepét.Foglalkozzon a saját bűneivel.


"2) Innen ered az a hiba, hogy sok bűnös ember, csak elkövet valami bűntényt, aztán meggyónják úgy, hogy még csak meg sem bánták bűneiket."


Én nem azokról beszéltem akik nem bánják meg.


"(3) Ha meg is gyónod, amit tettél, attól még a bűn mértékéhez mérten bűnhődnöd kell az emberek között. A bűnhődés az emberek között ugyanis az egyik módja annak, hogy feloldozást nyerj az emberek szemében. Most mondhatsz te akármit, azt neked még senki nem fogja elhinni."


Értem,hogy nem hiszik el,csak akkor mire fel a "nagy keresztény vagyok" hozzáállás,ha a saját ítéletüket előbbre tartják,mint amit ír a Biblia:Az ítélet Istené,ne ítélj,hogy ne ítéltess.Ezzel pont,hogy nem tartják be,amit ír a Biblia.És mivel a Bibliában van,láthatod,hogy nem én találtam ki.


"Pl: Ha én megverlek és elveszem a pénztárcádat, majd két héttel később találkozunk és azt mondom, hogy megbántam, amit tettem, akkor sem hinnél nekem és nem bocsátanál meg, mert harag lenne benned irántam."


Nem feltétlen.Engem már raboltak ki utcán(verekedés ugyan nem volt)elvették a pénzem,3500 ft-ot.És nem sokkal utána a 7-es buszon láttam a kirablómat.Észrevett,erre hirtelen kifelé bámult az ablakon.Én közben leszálltam.Az utcáról még láttam,akkor már rám nézett,fölényes ábrázattal,mintha én lennék valamiért a hibás.Tehát nem úgy nézett ki,mint aki megbánta.Azt mondtam magamban,le vagy te sz.rva,legyél boldog a pénzeddel.Magaddal rosszabbat tettél,mert egy önző,erőszakos ember vagy,én meg nem lettem kevesebb attól,mert elvetted azt a pénzt.Na most tegyük fel,odajött volna hozzám,és azt mondja"Bocsáss meg nekem,mert kétségbeesésemben szükségem volt arra a pénzre.De megbántam,nem ez a módja,hogy pénzt keressek,rossz úton járok.Visszaadom a felét,mert az még megvan."Nem fogom azt mondani rá,hogy hiteltelen,hiszen ha az lenne,miért állna le velem beszélni egyáltalán,és miért adná vissza a fele pénzt?

2016. márc. 25. 09:12
 6/11 anonim ***** válasza:

néhány szempontot szeretnék megvilágítani:


1: a hiteles bűnbánathoz hozzá tartozik, hogy bevonulsz a börtönbe, gondolj bele ilyen alapon bárki mondhatja "én megbántam" egyébként a megbánás tanúsítása, hogy feladod magad, hogy feltérod a bizonyítékokat, jelentős enyhítő körülmények még a polgári törvények szerint is, a kereszténység tanítása is ehhez hasonlóan leszögezi ,hogy nincs hiteles bűnbának ha nem teszel meg mindent ,hogy amennyire csak lehetséges helyrehozd a dolgot, vagy valamilyen szinten konpenzálj (pl önző voltál valakivel szemben akit már nem tudsz elérni akkor mással szemben nagylelkűnek kell lenned aki szintén segítségre szorul)


2: a kereszténység nem állam-egyház mint pl az Iszlám kalifátus, tehát olyat nem mondhatsz ,hogy "keresztény országban élek" esetleg olyat mondhatnál még, hogy olyan országban ahol a legtöbb ember keresztény (mondjuk ha teszem azt örmény lennél), de olyat nem hogy keresztény országban élsz, ami "keresztény törvények alapján működik" minthogy ilyen tételes törvényei a kereszténységnek tulajdonképpen nincsenek, a legközelebb ehhez az állam-egyház álapothoz Bizánc volt, de az is inkáb egy nagy szélsőbalos kisérlet volt mint "keresztény állam" amit szerintem eleve nem is lehetséges létrehozni


3: ez a fajta megbocsájtás az egyén-egyén közti illetve egyén-Isten közti viszonyról szól, persze ez felszivároghat a polgári törvényalkotásba ha sok ember keresztény, vagy nem keresztény de kereszténységen alapuló erkölcsiséget vall, és így pl a börtönbüntetés lehet büntetés helyett rehabilitáló jelegű meg ilyesmi, de semmiképp sem a "következmények nélküli ország" megteremtéséről szól

2016. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Hibás a gondolatmeneted. Sehol nincs a földi bíráskodásról szó a kereszténységben."


Annyira azért nem hibás,mert ha jól tudom,a keresztények a Bibliát tartják Isten szavának,de ebbe beletartozik az Ószövetség is.Ártatlan csecsemők legyilkolása,ezzel mi van,nem földi bíráskodás? És ha valaki egy csecsemőben hibát keres,na az már tényleg rosszindulatú a javából...

Persze ha tévedek valamiben,javíts ki.

2016. márc. 25. 09:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy keresztény gyilkol meg senkit, Jézus tanítványai nem engedheti meg maguknak.

Jézus azt mondta, hogy a követőit, a tanítványait, a szeretetről fogják megismerni, hogy az van közöttük, amibe nem illik bele semmilyen oknál fogva a gyilkosság, vagy a bosszú.


"keresztény ország"

Mitől keresztény egy ország?

Jézus azt mondta, hogy az Ő királysága nem része a világnak, mint király és az Ő országának, vagy királyságának "alattvalói" a világban élnek, de nem vesznek részt, vagy nem képezik részét teljesen a világban zajló dolgokban.


Azt pedig, hogy az Izraeliták esetében történtek emberi életek kioltása, az Isten engedélyével, vagy az Ő akaratával összhangban tehették meg, nem egyéni akcióban.

ezen esetekben Isten mondta meg mikor, hol, és hogyan kell csatát vívni. S Ő tudja a legjobban mi miért történt, vagy történik, senki felelősségre nem vonhatja, mert az ember ne tud mindenről mindent.


A Bibliában le van írva mindenről, hogy mit hogyan kell kezelni, vagy tenni.

Isten megbocsájtja véletlenül történt helytelenségeket, de amik alap elvek ellen van, azoknak is van egy elrendezés módja.


(Jakab 5:14, 15) 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak fölötte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. 15 És a hitből való ima meggyógyítja a gyengélkedőt, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, megbocsáttatik neki.


A versből láthatod, hogy a Bűnök elkövetésének megbocsátása végett, vannak emberek kinevezve, akiket Isten megbízott, hogy segítséggel legyenek. Ez nem a fizikai betegségről szól.

Szellemi betegségben szenved, és a hiba miatt nincs olyan állapotban hogy Isten meghallgassa, ezért kell felette imádkozni a kinevezetteknek,

Persze ettől függetlenül neki is kérnie kell személy szerint, de Isten létre hozott egy elrendezést, amit nem lehet megkerülni.


Illetve megkerülheted, de nem érsz vele semmit.

(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.


Bár Isten látja, ezeket, de az őszinteség megkívánja, hogy tartsd tiszteletben az Ő általa hozott elrendezést.

2016. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-ban elmélyült választ találsz.

"csak akkor mire fel a "nagy keresztény vagyok" hozzáállás,ha a saját ítéletüket előbbre tartják,mint amit ír a Biblia:Az ítélet Istené,ne ítélj,hogy ne ítéltess"

Társadalomban élünk, van polgári törvénykönyv. Elhiszem, hogy te azt gondolod, hogy az lenne a keresztény, ha megbánja, akkor el van intézve. És el is van két személy közt intézve, a jó keresztény ebben az esetben megbocsájt. A társadalom felé viszont nincs elintézve. És azért járnak a börtönlelkészek a börtönbe beszélgetni, hogy a rab valóban megbánja és ha kijön, akkor az valóban egy újjászületés legyen.

A másik, hogy az Ószövetségben (ÓSZ) mi van - ebbe nem mennék bele,de a történelem trágyadombján jelent meg a Jó Hír, Az Újszövetség (ÚSZ) : Evangélium = Jó Hír a szeretetről, a megbocsátásról, a részvétről szól. Krisztus követése nem abból áll, hogy 'de az ÓSZ így meg úgy', ez azt jelentené, mintha számára -a lelkében- meg sem született volna Krisztus. Csak egy hasonlat: Az ÓSZ a termőtalaj, amiből kivirágzott Jessze fája.

A virágzással foglalkozni, az jó a léleknek, és tudni, hogy a virágzáshoz kellett a termőtalaj.

Gyönygyöspata gótikus temlomának oltára: Jessze fája

[link]

[link]

2016. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha nem vagyunk keresztény ország,akkor minek mondható Magyarország vallásformája?


"Azt pedig, hogy az Izraeliták esetében történtek emberi életek kioltása, az Isten engedélyével, vagy az Ő akaratával összhangban tehették meg, nem egyéni akcióban.

ezen esetekben Isten mondta meg mikor, hol, és hogyan kell csatát vívni. S Ő tudja a legjobban mi miért történt, vagy történik, senki felelősségre nem vonhatja, mert az ember ne tud mindenről mindent."


Nono! Az ember mindenről tudhat,amit neki fontos megérteni,mert azt a teremtő lehetővé teszi az ember érdekében.Az,hogy NEM AKAR TUDNI egyes dolgokról,az már az emberi sumákság és felelősségkerülés területe.

Mintha arról beszéltél volna,hogy egy keresztény nem ölhet meg senkit,mert Jézus sem tett ilyet,senkit sem tanított ilyesmire.Jézusnak pedig az volt az Istene,aki szeretetét kiárasztja igazakra és hamisakra egyaránt,akinél nincs változásnak árnyéka.Így van megírva az Újszövetségben vagy nem?

Ezek alapján az Izraeliták milyen Istenben hittek? Akik mindenféle törvényeket hoztak Isten nevében,csűrték-csavarták,csakhogy képmutató módon elfogadhatóvá tegyék a vérszomjukat,primitív viselkedésüket saját maguk előtt.Mózes felment a hegyre,megkapta a törvényt,hogy "Ne ölj!" lejön a hegyről,és egy óra múlva vérfürdőt rendez,mert voltak,akik nem abban az Istenben hittek,amiben ő."Isten akaratával összhangban" Miről is beszélünk???

Akkor pedig ne védd az önkényes cselekedeteiket,mert Jézus Istenétől nem kaphattak utasítást öldöklésre!

2016. márc. 27. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!