Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hordhatok Hamza karkötőt ha...

Hordhatok Hamza karkötőt ha keresztény vagyok?

Figyelt kérdés

2016. nov. 10. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A közel-keleten ez vallástól független néphagyomány, hordják zsidók, muszlimok és keresztények is.

A zsidók szerint egy angyal kezét jelképezi, a muszlimok szerint Fatima kezét, a keresztények szerint pedig Mária szimbóluma. A szentföldi keresztények Hamza-kéz formájú kegytárgyakat is készítenek:

[link]

2016. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
* Közel-Kelet (nagy betűvel, bocsi)
2016. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm az infót, én azt hittem, hogy csak az arabok hordják.
2016. nov. 10. 14:34
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem
2016. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért nem hordhat?
2016. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tudtam mennyire tartozik esetleg a más istenségek bálványimádatához.
2016. nov. 10. 19:33
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

1-es válaszadó valószínűleg a katolikusokat érti keresztények alatt.

Kérdező, miért szeretnéd hordani?

Alapvetően az ilyen tárgyaktól jobb tartózkodni, mert amulettek (ez egy védelmező amulett), amelytől egyértelműen tilt a Biblia. A keresztényeket nem tárgyak védik, hanem Isten védelmezi őket. Ha tárgyakhoz fordulsz védelemért (legyen az akár kereszt is), akkor Istentől már igencsak távolodsz.

2016. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#4:


Persze a Sehova Kamui megszentségteleníthetik Az Ő nevét ,nem?

2016. nov. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Utánaolvastam, hogy mi is ez. Az eredeti funkciója baromság, sosem hittem az ilyen védelmező dolgokban, nekem elég Isten kegyelme.

De mint karkötő tényleg szép, biztos hordanám, de csak azért mert tetszik, nem pedig kabalaként.

2016. nov. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

"Az eredeti funkciója baromság, sosem hittem az ilyen védelmező dolgokban, nekem elég Isten kegyelme."


Számomra az Úr kegyelme baromság.

2016. nov. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!