Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten csak olyan terhet rak...

Isten csak olyan terhet rak ránk, amivel meg tudunk birkózni?

Figyelt kérdés
Ha ez így volna, nem lennének öngyilkosok.

2016. nov. 17. 22:22
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Örülnék neki ha így lenne. :)
2016. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A napi 12 órázók mit szóljanak?

Embertelen ez a világ, sok embert igazságtalanul nagy terhek sújtanak.

2016. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
37%

Mivel isten nem létezik vagyis nem olyan formában amit a biblia megírt.

Túl emberszabású isten emberi értékrendekkel->ha ez nem győzne meg ne ölj,de akkor ne is egyél.Milyen kedves isten aki egy túl élős játékot hozott létre.

Én hiszek valamiben,hogy létezik nevezzük istennek vagy másnak de "ő" nem a jót/rosszat osztogatja inkább egy entitásnak mondanám ami jelen van.

2016. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

Ennek semmi köze Istenhez.


Mi a problémád kérdező? :)

2016. nov. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nincs problémám. Valahol olvastam a kérdésben megfogalmazott mondatot (ott kijelentő mondat volt, persze), így tulajdonképpen idézőjelbe is tehettem volna, csak nem tudom, honnan v. kitől ered.


És ezzel kapcsolatban jutott az eszembe, hogy ha ez igaz, akkor miért vannak öngyilkosok? Hiszen ha meg tudsz birkózni bármivel, akkor nem leszel öngyilkos, mert látod a kiutat az alagút végén.

2016. nov. 17. 22:31
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

Hát azt hiszem néha ő is tévedhet mint mindenki :-)


Különben nem sújtott volna a sors az exemmel aki kőkemény patológiás eset....

2016. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: ebben az esetben nemcsak téged, hanem az exedet is sújtotta( sújtja még mindig?), nem?


Ez kb. hasonló, mint mikor fogyatékos gyermeke születik valakinek, az illetőt sajnálják..és mi a helyzet magával a fogyatékos gyermekkel? Őt nem kell sajnálni, mert nem tud magáról (ami nem is minden esetben igaz)?

2016. nov. 17. 22:52
 8/22 anonim ***** válasza:

Természetesen a fogyatékos gyermeket is kell sajnálni... Kivéve azt, amelyiknek nincs komplett agya és koponyateteje, mert az tényleg öntudatlan (és szerencsére nem él sokáig, kegyetlen betegség).


A 12 órázás önmagában még nem olyan durva, akkor sem, ha éjszakázni is kell, a 8 órás szemétszedés szalagon sokkal rosszabb (lakodalmast hallgató kollégákkal).


Sokan kapnak túl nagy terhet. Pl. az a fiatal, addig szép lány, aki percekig ég és nem hal bele. Vak lesz, elveszt szinte mindent, még az ujjait is... De a 4 végtagamputáltság sem olyan, hogy mindenki kibírja, akit ér...

S mindkét csoportnak nehéz megölnie magát.

Tudok még ilyeneket.

2016. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán mit szórakozik? Terhelje a gramm mérleget!
2016. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

6# vagyok: Nem, az exemnek pl mas a teljes agyi működése mint a többségnek igy ő nem is érzékeli, hogy hiba van a készülékében - ergo nem " teher" neki.


Én úgy gondolom, hogy a terhet azért kapjuk, mert vagy vmi rosszat elkövettünk amiért most megfizet a sors, vagy mert mindenkinek meg kell vmit tanulnia az életben. Én az exemre is igy tekintek pl, amit tett, azert kegyetlenul bunteti a sors évek óta, de mivel nem tanul belőle, folytatja...

Nekem elfogadást türelmet kell tanulnom :-)

2016. nov. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!