Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kérdésem az hogy melyik...

Kérdésem az hogy melyik bibliai ige támasztja alá hogy Jézus 1918-ban eljött vizsgálódni?

Figyelt kérdés

"Úgy gondoltuk hogy a 46. versben említett megérkezés azt jelenti, hogy Jézus 1918-ban eljött és megvizsgálta a felkenteket,..."


Idézet egy Őrtorony folyóiratból!


2017. jan. 1. 11:09
1 2
 1/14 kzs ***** válasza:
45%

Ez vicc akar lenni, ugye?

Merthogy ilyen nincs, az is biztos.

2017. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy nincs! Ott van az közvetlenül a "Jézus azonos Mihállyal" rész előtt! Na meg a "Jézusnak csak hódolat jár" résznél is van rá utalás...
2017. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Rágugliztam az idézetedre, és ezt találtam. Azt tudja a franc, hogy hogyan tudtak abból a rabszolgás szövegrészletből a világháborúra asszociálni, ehhez még nem ettem elég gombát.

2017. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kzs!


Mi az hogy ilyen nincs az biztos? Utána néztél egyáltalán, Dehogy néztél utána! Csak írtál valamit ellenőrzés helyett!

Nem vicc amint te is láthatod. A ugye van aki linket is adott. Ellenőrizheted is!


Zöld pacsi 3.!

2017. jan. 1. 12:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jehova tanúi egy szekta, feleslegesen keresel logikát a tanaikban. A hitrendszer kialakításakor az volt az elsődleges szempont, hogy minél egyszerűbben minél több követőt tudjanak szerezni, ezáltal nyilván minél nagyobb vagyonra és hatalomra is. És mi keltené fel jobban a tömegek figyelmét, mint a misztikus próféciák vagy ilyen rohadt jól hangzó kijelentések, mint hogy Jézus 1918-ban leugrott hozzánk? Teljesen mindegy számukra, hogy nincs bibliai alapja, a buta ember bármit bekajál, aztán ha már egyszer bekerült a szektába akkor már úgyis csak a szelektív tanítást fogja hallani, ami folyik az ördögtoronyból meg tudom is én honnan. Így működik az agymosás.
2017. jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Tyűha. Az adventisták szerint pedig 1844 óta tart a Mennyei Szentélyben a vizsgálati ítélet. Kész vannak a szekták teljesen. Végidei próféciák megerőszakolása révén érzelmi stresszben tartják a tagokat... A tized nagyon zsíros falat...
2017. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"...akkor már úgyis csak a szelektív tanítást fogja hallani..."


Igen! Pl. az sem tűnik fel a tanúknak hogy mi is van a mondat elején! "Úgy gondoltuk..."


Ja hogy úgy gondolták. Pedig állítólag a szellem vezérli a Vezető testületet. De világosan látszik hogy ez nem igaz.

2017. jan. 1. 13:22
 8/14 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Figyelj, a "Jehova Tanúi" olyan próféciákat bekövetkeztét találták ki, amik nem teljesültek (emiatt nem Istentől valók voltak).


Azt, hogy Jézus mikor fog visszajönni, arra maximum csak következtetni lehet, de pontosan kiszámítani NEM.

Jézus 1918-as vizsgálódása azt jelentette volna, hogy felhőkön, nagy fényességben és dicsőségben tér majd vissza, még a nagy nyomorúság elkezdődése előtt.

De ez nem történt meg.

2017. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha oda írtad volna hogy ilyen csak az Őrtoronyban van akkor oké a dolog. De mivel nem írtad így félre értettem. Elnézést kérek!
2017. jan. 1. 14:47
 10/14 kzs ***** válasza:
46%

@ 5-ös


Teljesen így van.

"Úgy gondoltuk"... na ez nem jött be, mivel ténylegesen semmi Igei bizonyíték nincs erre.

Jézus - amikor visszajön - nem vizsgálódni fog, hanem magával viszi az övéit. De ez nem történt meg 1918-ban.

2017. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!