Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki kívánkozik meg menekülni a...

Ki kívánkozik meg menekülni a második ítéletidőkor az örök haláltól a Megváltó Krisztusban való őszinte hit által?

Figyelt kérdés
Én igen mert hiszek benne! És jó egészségben élhetek/élhetsz Ő általa
2017. jan. 4. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Biztos vagyok benne, hogy sokan.


Ám azt, hogy elhiszem Jézus meghalt értünk, vagy hiszem, hogy van Isten az még semmit nem jelent,.

Sátán és a Démonok is hiszik, és még is halál vár rájuk.


Az életeddel is bizonyítani kell a hitedet.

Vagy is nem passzív, hanem aktív keresztény életet kell élni.

2017. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves living witness: én is remélem, köszönöm szépen a válaszod!
2017. jan. 4. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Második ítéletidő??? Lemaradtam volna az elsőről?
2017. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdező valószínűleg a vízözönt tekintette az első ítéletidőnek. De lehet, hogy tévedek.
2017. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elnézéseteket kérem úgy értettem hogy amikor Jézus visszatér
2017. jan. 4. 17:11
 6/9 Ozmium42 ***** válasza:
85%
Minél inkább halállal fenyeget, ha nem hiszem el a mesét, annál biztosabb vagyok benne, hogy hiteltelen mese az egész.
2017. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Második ítéletidő meg örök halál? Arra gondolsz, amit lassan 2000 (~1900) éve hirdetnek az embereknek, hogy még az ő életük alatt eljő? S valahogy csak nem akart? Hát, talán akkor már engemet is túlhalad, szóval majd szépen egyszer jön a kampeca, aztán a testem szép fokozatos elmúlik, alkotórészeire esik, elkeveredik, s új életeknek lesz része.
2017. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz minek neked második,vagy első,vagy 467.ítéletidő,hogy a Krisztussal legyél?
2017. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: "

Ki kívánkozik meg menekülni a második ítéletidőkor az örök haláltól a Megváltó Krisztusban való őszinte hit által?"


A mai világban a hívő keresztények az első feltámadásban bíznak és reménykednek, amikor Jézus visszajön. Ez az első feltámadás.


A második feltámadás a hitetlenek számára lesz az ezer éves Krisztusi uralom és királyság után. Ez borzalmasabb lesz az elsőnél.


Jel.20,5.A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.

Jel.20,6.Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.


Tehát akik most Jézus Krisztuséi ebben a világban, azok részesülnek az első feltámadásban Jézus visszajövetelekor. Akik nem Jézuséi nekik bizonytalan reménységük van Jézus visszajövetelét követő ezer év után, amikor Isten végleg megítéli a világot és a benne lévőket. Amikor a mennyből tűz száll alá és megemészt mindent és halál többé nem lesz.


Jel.21,4.És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.


Tehát első feltámadás Jézus visszajövetelekor, a második pedig Jézus visszajövetele után ezer évvel lesz. Először az igazak, aztán a hitetlenek ítélete.

2017. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!