Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tilos a római katolikus...

Miért tilos a római katolikus papnak házasodni, az evangélikusnak, reformátusnak viszont szabad? Erre hol van szabály előírva a Bibliában?

Figyelt kérdés
2017. febr. 4. 15:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Mert ezzel akarták megakadályozni az egyházi birtok elaprózódását, aztán így maradt. Ezzel kapcsolatban még az "apostoli szent hagyományra" is nehéz hivatkozniuk, hiszen az apostolok többsége is nős volt.
2017. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
A bibliában nincs erre szabály. Ezért van a többi egyházhoz tartozóknak feleségük. Valamelyik zsinaton hozták ezt a szabályt.
2017. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem akarok túl primitívnek látszani, de a katolikus papnak nincsenek vágyai?
2017. febr. 4. 15:45
 4/34 anonim ***** válasza:
25%
Ez már 4628. ilyen kérdés és az első válaszoló ökörségeket ír.
2017. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Bocs, én nem találtam eddig ilyen kérdést, pedig utánanéztem direkt mielőtt beírtam.
2017. febr. 4. 15:50
 6/34 anonim ***** válasza:
73%
#4: pedig nagyon nem ir okorsegeket. Lehet itt takarozni mindenfele isteni kinyilatkoztatassal, de a valosag sajnos sokkal prozaibb.
2017. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
29%

Hol van a papoknak örklődö egyházi bírtoka? Mondj egyet.

Más lapra tartozik a családi bírtok, amely, akár nálad is, örökölető. De annakk semmi köze az egyházoz.

2017. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
68%
#3: de, vannak. Nem veletlenul tartanak hazvezetonot es nem veletlenul terjedt el ennyire a papi pedofilia (fokent homoszexualis).
2017. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%
Már nagyon régi, az első századra visszamenő hagyománya van annak, hogy akit pappá szenteltek, az nem házasodhat. Nincs szükség rá, mert már a papság soraiba nem születéssel kerülnek az emberek. Továbbá az egyház vezetése már ekkor megtiltotta a házaséletet a papok számára. Ez igen régi hagyomány, ami nem került bele a Bibliába, így a protestánsok nem is érzik kötelezőnek magukra.
2017. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
22%
Mert liberálisok.
2017. febr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!