Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szabad akarat? Isten adta...

Szabad akarat? Isten adta volna? Okfejtés lent. Vélemények?

Figyelt kérdés

A szabad akaratról szeretnék vitatkozni...

Ha Isten adta volna, aki elvileg mindenható, akkor elég ellentétes a dolog.-.-

Ha az a nagy égi meszelő mindentudó, akkor tudnia kell azt is, hogy a szabad akarat milyen következményekkel járhat.

Szabad akarat újra. A keresztények szerint isten megvédi őket, itt bukta a free akaratnak. Ergo: ha megóv, akkor megvéd a rossz döntésektől is, szal már nem is olyan szabad az az akarat, hisz nem akarja, hogy bajod essen, így nem azt választod, ami rossz lehet. Remélem érthetően írtam le.

Előre jegyzem, hogy a kérdésem kritika, szóval érvelni szeretnék a keresztények ellen, így csak az válaszoljon, aki hajlandó az istene védelmére kelni, és ésszerűen érvelni a hite mellett!


2010. máj. 8. 13:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Ehheh, akkor tán nem volna időtlen és mindentudó?"


Igen, Isten mindent tud.


Tudja azt, mi fog rá várni, ha ellene vagy.

Tudja azt, mi fog rá várni, ha mellette vagy.


Szabad akaratunktól fogva nem tudja, melyiket választjuk, csak azt, hogy milyen sors vár rá, ha x, meg milyen ha y.

2010. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha így lenne, akkor Isten nem tudna mindent. Ebbe az is bele tartozik, hogy öröktől fogva tudja minden lépésünket, ami valaha tettünk, teszünk és tenni fogunk.
2010. máj. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ezt nézdd meg: [link]
2010. máj. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Az embernek bizonyos dolgokban van szabad akarata, bizonyos dolgokban pedig nincs!

Pl: eldöntheted, hogy hinni szeretnél e, vagy nem!

De nem döntheted el, hogy pl hol szüllessél!


A sors meg van írva!

Ez azt jelenti, hogy az isten tudja, hogy ki mit fog cselekedni szabad akaratból, mert tudja a jövőt, és ezt íratta le!

2010. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Az érvelésed vége már nagyon belemagyarázós volt:)

Mert most erre válaszolhatom azt, hogy ha én hiszek az Úrban, akkor szeretném, hogy megóvjon. Ergo ÉN akarom, hogy megvédjen, szabad akaratomból. ÉN akarom, hogy befolyásolja a döntéseimet, hogy ne engedjen a rossz útra.

Isten szabad akaratot ad, mert hagyja, hogy te magad döntsd el, hiszel-e benne.

Ha nem -> ő leveszi rólad a kezét és habár ha megtérsz, "visszafogad", amíg ez nem következik be, azt teszel, amit csak akarsz.

Ha hiszel benne -> azt választod, hogy szereted Őt, azt akarod, hogy védelmezzen. Szóval hiába befolyásolja a döntéseimet, az életemet, ezt ÉN akartam, ÉN döntöttem el, hogy ezt akarom.


Akárhogy is nézem, én döntök mindenben. Ez szerintem szabad akarat.

2010. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Ergo ÉN akarom, hogy megvédjen, szabad akaratomból. ÉN akarom, hogy befolyásolja a döntéseimet, hogy ne engedjen a rossz útra."


Ez így van! Lehet, hogy teljesíti, de lehet, hogy nem.

2010. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Rég érkezett már válasz...:) Sajnos csak most volt időm végignézni a válaszokat, de akkor sem értem...

Ha az istenetek mindenható (szal mindenre hat, és hatással van), és mindentudó (szal mindent, de MINDENT tud), akkor azt is tudnia kell, hogy mit teszel, mit mondasz, mit eszel a jövő hét keddjén, vagy 52 évesen, és 17 naposan. Azaz nem szabad akaratból teszed, mert ő már tudja, így nem a tiéd a döntés. Ha mindent tud, tudja, hogy mikor mire mit fogsz lépni, nem te döntöd el! Ha pedig mégis szabad az az akarat, akkor mégsem mindentudó, mert nem tudja, hogy adott helyzetben mit fogsz tenni...

2010. máj. 21. 07:03
 18/24 anonim ***** válasza:

helló!


Szerintem a szabad akarat csupán annyit jelent, hogy az ember eldöntheti, hogy végigjárja az "Úrig" vezető utat, nyilvánvalóan saját erejéből, vagy felhagy a felelősségérzetével, és eltávolodik tőle, amennyire csak lehet.


Az pedig, hogy valaki ismer minden lehetőséget, nem jelenti azt, hogy helyetted dönti el a lépéseket. Én úgy fogalmaznék inkább, hogy bármit is teszel saját döntésedből, "ő" csak annyit mondana: "Számítottam rá. :)"

Mint a sakkban, mivel véges lehetőség van, mert a pálya köti a lépéseket, ha én ott állok melletted, és megvizsgálok és memorizálok minden lehetőséget, mert képes vagyok fejben tartani annyit, akkor én döntöm el helyetted a lépésedet, vagy te?


üdv

25/F

2010. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem azért teszed meg, amit tenni fogsz, mert Isten előre látja, hanem Isten azért látja előre, mert úgy lesz. Attól még a döntés a tiéd. Isten nem időben létezik, hanem időfelett, így a probléma fel sem merülhet. Kérlek, nézdd meg a linket a lapon.
2010. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem azért teszed meg, amit tenni fogsz, mert Isten előre látja, hanem Isten azért látja előre, mert úgy lesz. Attól még a döntés a tiéd. Isten nem időben létezik, hanem időfelett, így a probléma fel sem merülhet. Kérlek, nézdd meg a linket a lapon.

ÍGY VAN!

2010. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!