Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van itt olyan ateista, aki...

Van itt olyan ateista, aki nem hisz a törzsfejlődésben? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Konkrétan azok válaszát várom, akik olyan ateisták, akik nem hisznek a törzsfejlődésben. Nem kérem kifejteni ezredszer, hogy a törzsfejlődésben nem hinni kell, mert tény és hasonlókat. Csak ON válaszokat kérek, trollkodást nem. Nagyon köszi
2017. márc. 9. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a gravitációban sem hiszek!
2017. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És olvasni/értelmezni sem bírsz:(
2017. márc. 9. 09:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ az ateistát az alatt érted aki "nem vallásos" vagy az alatt akinél az ateizmus egy mondhatni meghirdetett idológia, utóbbiaknál a törzsfejlődés amolyan dogma, társadalomtudományos, pszichológiai és vallástörténeti értelemben az ilyen fajta ateizmus is egy vallás, nem véletlen hogy pl az usa-ban sok "nyitott atesita" ha megkérdik azt mondja, hogy ő nem ateista :D hol ott nem is hisz semmilyen vallásban


az ilyen nyitottabb emberek közül vannak akik esetleg kétségbe vonják, sajnálom de kénytelen vagyok ezredszer is megírni, ebben nem hinni kell, aki kétségbe vonja sem állítja, hogy biztos nincs így, hiszen nem volt ott, nem látta megtörténni, de aki "hisz benne" sem mondja hogy biztos úgy volt ,csak hogy jelenlegi ismeretei alapján valószínűnek tartja, éppen így a szkeptikusok is inkább úgy fogalmaznak, "erős kétségeim vannak" vagy "úgy gondolom tévedés lehet"

2017. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazából valamennyire a nem szigorúan vett ateistákra gondoltam, bár nem definiáltam, mert valóban olyan emberekre voltam kíváncsi, aki ateistának vallja magát, mindegy hogyan definiálva. Úgyis kérdeztem volna még tőle, vagy kifejti a miért kérdés alapján


Az írásod másik fele alapján mondom, hogy nagyjából pont ezért hit, de ezen légyszi ne vitatkozzunk most itt. Bár úgy néz ki, nem nagyon lesz válasz:)))

2017. márc. 9. 16:23
 5/13 Ozmium42 ***** válasza:
Vannak akik abban hisznek, hogy a földi élet földönkívüli idegenek munkája, vagy legalábbis beleavatkoztak helyenként a fejlődés menetébe.
2017. márc. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kösssszzz! Van még a pánspermium elmélet, ami inkább az abiogenezist helyettesíti vagy magyarázza. Dawkins hisz ebben, ha jól tudom, bár ez nekem túl erőltetett
2017. márc. 10. 09:18
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

"Dawkins hisz ebben"

- Maradjunk annyiban, hogy Dawkins _lehetségesnek tartja_, és akkor nem beszélünk butaságot.

2017. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Maradjunk annyiban"

Nem maradok

2017. márc. 13. 15:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor butuska és/vagy rosszul informált vagy. De te tudod.
2017. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Akkor butuska és/vagy rosszul informált vagy. De te tudod."


Butuska:) Gyorsan írtam azt a választ, igazad van, mindenki értette az árnyalást, csak Te nem. Csak hogy megnyugodj, és még bölcsebbnek tartsd magad. Viszlát troll

2017. márc. 14. 05:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!