Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog 21. században megbüntetni valakit istenkáromlásért?

Figyelt kérdés
2017. máj. 6. 20:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor most minek akarnak itt helyette eljárni?" Ha törvénybe van foglalva, akkor el kell járni."


Akkor a törvényhozók gondolkodásával is baj van.


"Isten meg meg tudja védeni magát,ha van,vagy megbocsájt ha akar nem?"

Ennyi erővel senkit nem kellene elítélni, ugye? Hibás az érvelésed. Egy gyermekgyilkost is meg tud ítélni az Isten. Akkor ne ítélje el földi bíróság?"


Nem hibás az érvelése,a tiéd hibás.Egyrészt,hogy következik neked ebből az egészből az,hogy a kérdező szerint senkit sem kellene elítélni? Másrészt egy gyerekgyilkossal hasonlítod össze,ami valljuk be,erős túlzás.

2017. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

Ez most egy hosszú és parttalan vita kezdete lenne. Azt próbáld meg elfogadni, hogy nem mindenki gondolkodik hozzád hasonlóan. Nekünk az istenkáromlás ma már természetes, máshol viszont továbbra sem az.


Minden kultúrának megvannak a saját kultúrájából adódó törvényei. Hogy mondjak egy itthoni példát, nálunk törvény szerint szabdnap a húsvét hétfő. Szabad otthon pálinkát főzni. Nem szabad kuyát enni. Egynél több feleséggel házasodni tilos.... stb.


Itt nincsen jó válasz, mert a kultúrák nem egyformák. Ahol tilos az istenkáromlás, mert hagyománya van neki, akkor ott jogosan zajlik büntetőeljárás.

2017. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Ahol ez törvényben van, ott normális. Ahol büntetik, ott azért büntetik, mert az istenkáromlással a fennálló társadalmi rendet sérti valaki.
2017. máj. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
67%

Kezditek összemosni a törvényes és etikus dolgokat.


Zsidó törvények, szegregáció, rabszolgaság, kasztrendszer, csoportok szavazati jog nélkül. Mind-mind törvényes (volt). Mai, európai szemmel nézve egyik sem normális. Akkor, ott sem kellett volna, hogy az legyen, de ez valakik érdekét szolgálta és ők uralkodtak.


A törvényes és az etikus/normális az két teljesen különböző dolog. A legtöbb ember akkor sem gyilkolászna ha nem tiltaná a törvény. Persze ehhez gondolkodni kell nem csak követni az iránymutatást.

2017. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.

De megbüntethetik közösség elleni izgatásért, az is hasonló helyzet... csak a büntetés ott lényegesen kisebb szokott lenni.

2017. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
40%
Ha van egy hobbid, ami lehet akár a főzés is, és valaki fikázza, akkor te is megbüntetnéd a szíved szerint. Ilyen egyszerű a dolog.
2017. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki fikázza a hobbim,az nem változtat azon a tényen,hogy én szeretem a hobbim.Nem várhatom el,hogy mindenki ugyanazt szeresse,amit én.Ezért megbüntetni valakit butaság.
2017. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 követ62 ***** válasza:
8%

Nekem vannak nem hívő ismerőseim, barátaim. Általában vigyáznak amikor velem vannak igyekeznek figyelni arra, hogy ne szidják Istent.

Persze van, hogy el szólják magukat és akkor bocsánatot kérnek.

Viszont én nem haragszom és akkor sem mennék fel jelenteni őket, ha nem a barátaim lennének.

Mert tudom, hogy a rendőrség ki nevezne. Én pedig (ahogy ők is) tiszteletben tartjuk egymást. Nálunk nincs MÉG ilyen törvény.


Viszont, ha már itt tartunk azt jó lessz, ha el mondom. Hamarosan (ne mtudom mikor) el jön az az idő, hogy a magyar állam (meg az összes többi) ki ad egy olyan törvényt amiben meg szabják mikor menj templomba, gyülekezetbe. Es senki nem hagyhatja ki, mert szankcionálják.

Ez bibliai profécia, de nem Isten akarata.

És aki el kezdi az amerika. Ahol a két legfőbb törvény a szólás szabadság és a lelkiismereti szabadság. Ezeket el törlik. Majd futótűzként terjed el a világon.

2017. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
nem hagyja az Úr büntetés nélkül.. nincs oda írva: kivéve a 21. században..
2017. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
39%
Minek szidod Istent, ha te ugysem hiszel benne? A hulyesegedert vagy buntetheto.
2017. máj. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!