Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog 21. században megbüntetni valakit istenkáromlásért?

Figyelt kérdés
2017. máj. 6. 20:13
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Előző:

Jó,nem pontosítottam az elején,de közben ugyan linkeltem a cikket,hogy miért háborodtam fel.

A lényeg,hogy megkérdezték a színészt,mint mondana,ha Istentől kérdezhetne valamit.

Erre ő elmondta,hogy hát.. nem tetszik neki ez a világ és hogy mi az elképzelése arról az istenről,aki ilyen világot teremt és így tovább..

2017. máj. 9. 07:48
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsileg természetesen ez már röhejes. A törvényeket pedig igény szerint meg lehet és meg is kell változtatni.


A legszomorúbb az egészben, hogy sok válaszoló szerintem el sem olvasta, miért büntették meg a "törvénysértőt". Nem vallási uszítás vagy más gyűlölködésről van szó, szimplán elmondta a véleményét: ha (akármilyen) isten ilyen világot teremtett és szerinte ez így jó, akkor nem normális. Ahol ezt nem lehet kimondani, ott bizony komoly bajok vannak.

2017. máj. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 István1979 válasza:

Az istenkáromlás egy emberi szabály. Ha azt veszed alapul, hogy mindent isten teremtett azáltal, hogy felosztotta önmagát (a fizikus is ezt mondja: ősrobbanás, egy kicsiből lett sok) akkor rájössz arra, hogy a renden (sorba követik egymást a dolgok, pl napfelkelte, 1000 és múlva is lesz) kívül egyetlen törvény és szabály se létezik. Ha létezne, isten saját magát korlátozná. Ilyen emberi szabály az is, hogy isten szent nevét a szádra ne vedd. Ennek persze megvan a miértje és nem mennék bele, de ezt el se tudod követni. Egyszerűen azért, mert nem tudod isten nevét. Ha káromkodsz és azt mondod: "Isten baxxxa meg!" Ez magyarra lefordítva: Termékenyítsen meg az úr! Ez áldás, vagy átok?

Végül egy kedvenc filmemből idéznék: Két isten van: az amelyik megtetemtette a világot és az amelyiket a vallás teremtette meg. (PK,: [link]

2017. máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Ejtették a vádat..
2017. máj. 10. 09:05
 25/33 Alex Fly ***** válasza:

Igen. Legalábbis egy adott vallási közösség teljesen jogosan alkalmazhat rerorziót azzal a tagjával szemben, aki ilyesmit követ el. Mindaddig, amíg ez a vallási szervezeten belül marad.

Azon kívül nem elfogadható.

2017. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Igen. Legalábbis egy adott vallási közösség teljesen jogosan alkalmazhat rerorziót azzal a tagjával szemben, aki ilyesmit követ el. Mindaddig, amíg ez a vallási szervezeten belül marad. "


Dehogy alkalmazhat. Eléggé durván szembemenne minden létező alkotmánnyal és törvénnyel a világ civilizáltabbik felén.

2017. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Angolszász jogban elég sok ilyen maradvány van, amik még olyan időkből származnak, amikor annak még volt relevanciája. Ez a feljelentés lehetséges, hogy éppen a törvény végleges érvénytelenítését célozta, ugyanis a vád ejtése olyan precedenst teremt, ami által nem lesz értelme a jövőben ilyen feljelentéseknek.
2017. máj. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Alex Fly ***** válasza:
@26: a világon létező összes szervezetnek, egyesületnek, klubnak, stb. megvan a szabályzata, amelyet a belépésnél a tag magára nézve kötelezőnek ismer el. Ezek szerint az mind alkotmányellenes...
2017. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"@26: a világon létező összes szervezetnek, egyesületnek, klubnak, stb. megvan a szabályzata, amelyet a belépésnél a tag magára nézve kötelezőnek ismer el. Ezek szerint az mind alkotmányellenes..."


Amennyiben alkotmányellenes a retorzió, akkor alkotmányellenes, igen :) Nem igazán konkretizáltad, de nekem eléggé fenyegetőnek hangzott. A "mondj el 2 miatyánkot", az nem retorzió.

2017. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Elfogadhatatlan szerintem, hogy a 21. században ez megtörténhet.
2017. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!