Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért nem tanúsko...

Jehova tanúi miért nem tanúskodtak Jézusról az Orosz bíróság előtt?

Figyelt kérdés

ApCsel 9:13-17

Többek között az is furcsa hogy a Bibliáról sem esik szó. Amiről szó van az a saját Őrtornyos irodalmuk és az ingatlan vagyok. Na de miért?


2017. máj. 8. 10:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
4%

Kedves 9-es

Csupán arról van szó,hogy Pálhoz hasonlóan élünk a lehetőségekkel, amiket a jogrendszer biztosít mindenkinek.

2017. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Mt 10:17-18

De óvakodjatok az emberektől; mert törvényszékekre adnak titeket és az ő gyülekezeteikben megostoroznak titeket;

És helytartók és királyok elé visznek titeket érettem, bizonyságul ő magoknak és a pogányoknak.


Abban a tárgyaló teremben meg sem említették az Urat!

Én végig néztem az egész felvételt.

Minden a vagyonról szól idézem;


"(New York)Ez gyakorlatilag azt jelenti,hogy a szervezetünk ingatlanjait,beleértve a királyság termeket,és a gyönyörű fiókhivatalunkat az orosz kormány jogtalanul lefoglalta. A döntés azonnal érvénybe lépett! Mélységesen együt érzünk veletek kedves testvérek és testvérnők akik Orosz országban éltek. Tudjuk mennyire értékelitek a világ többi részén élő testvéreitek támogatását.......és mennyi ima és könyörgés szállt fel Jehovához értetek, és fog továbbra is!A Jehovába vetett bizalmatok igazán megható!Nemsokára beszélünk Mark Sanderson testvérrel aki ott volt a tárgyaló teremben amikor ki hirdették az ítéletet.(Moszkva)Amikor köztudomásul lett,hogy Oroszország legfelsőbb bírósága arról fog dönteni,hogy betiltsák e Jehova Tanúit számos ország nagykövetsége érdeklődött,hogy mi vezetett idáig.Jó néhány MAGAS RANGÚ(világi) TISZTVISELŐVEL sikerült találkozót megbeszélnünk KÜLÖNBÖZŐ MOSZKVAI NAGYKÖVETSÉGEKEN. És jó volt látni,hogy hogyan reagáltak ezek a BEFOLYÁSOS (világi) SZEMÉLYEK. Nagy hatással volt rám, hogy SOKAN KÖZÜLÜK KÉSZEK VOLTAK MINDENT MEGTENNI amit a saját hatáskörük megenged...../A tárgyalás 1 napja/ Amikor oda értünk úgy 200 várták odakint,hogy beengedjék őket a tárgyaló terembe.....(5:20 perc)Egyértelmü volt,hogy az ügyünk NEMZETKÖZI figyelmet kap...(6:18 perc) Például a testvéreknek egyértelmű bizonyítékaik voltak rá,hogy azért számolták fel némelyik gyülekezetünket mert előzőleg a hatóságok kiadványokat rejtettek el a teremben. De a bíróság nem volt hajlandó megnézni az erről készült videót....(8:6 perc)Rengetegen jöttek oda HOZZÁM hogy KIFEJEZZÉK AZ ÉRTÉKELÉSÜKET A VEZETŐ TESTÜLET TÁMOGATÁSÁÉRT.Azért,hogy NEM EGYEDÜL KELL MEG BIRKÓZNIUK a helyzettel..... (Első nap de Jézus nevét még nem hallottam). a testvérek ÚGY ÉREZTÉK,HOGY A VEZETŐ TESTÜLET OTT VAN VELÜK!!!! (egy tanú szóvivő beszéde a 8:29 percben) Az inditványainkat el utasították.Meggyőződésünk,hogy a vád teljesen megalapozatlan és hamis.Ami most történik az Oroszországi föderációban az nem más mint VALLÁS ÜLDÖZÉS!!!!!......MEGÖLELTÉK SANDERSON TESTVÉRT és ezt mondták neki /EZ ÉLETÜNK LEGEMLÉKEZETESEBB NAPJA!!!/(A Tárgyalás 2 napja 9:40 perc de Jézus még sehol!) (A tárgyalás 3 npja 11:00 percben. Na ezt figyeljétek meg Sanderson mondja)A harmadik nap a Máté 10:18-ra emlékeztet. Kormányzók és királyok elé fognak hurcolni benneteket énértem...Miért is? Azt írja,hogy tanulságul nekik és a nemzeteknek.(ÉS A NEVÉT NEM MONDTA KI!!!NEM MONDTA KI JÉZUS NEVÉT!!És aki nem tudja,hogy az igében kiről van szó az automatikusan Jehovára gondol)Tárgyalás 4 napja de még Jézust sehol nem hallom. A Tárgyalás 6 napja de Jézus még sehol.Hallottam már Jehova nevet, Sanderson nevet,Szása nevet, halottam már a vezető testület bálványozásáról meg mindenféle orosz tanúk neveit akik Szibériában voltak száműzve, de még Jézus nevét nem hallottam. "Sanderson /szóval a kedvezőtlen ítélet ellenére jehova neve az egész földön dicsőítve van./"


Na szóval ennyi volt!

Jézus nem volt ott, mindenki más ott volt de Ő nem volt ott még csak meg sem említették!


Jn 14:14

Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.


Jja! Csakhogy Őtőle nem kértek semmit...és azt is kapták.

2017. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

7. válaszoló!


Elnézésedet kérem. Rosszul fogalmaztam meg azt amit írtam. Úgy gondoltam hogy az ítélet hirdetésben nem esik szó a Bibliáról. Ez alatt azt értem hogy az Ú.V.F. nem tiltotta be az orosz bíróság.

A 12. válaszoló nagyon jól leírta hogy miről is volt szó!

Szóval nem Jehova tanúit tiltották be hanem mindössze annyi történt hogy elkobozták az ingatlanokat! Köztük az adminisztratív központot is amit az egyik Vezető külön ki is emel.

S érdekes hogy ilyen befolyásos világi vezetőkhöz fordul a Vezető Testület felkent tagja.

Jehova tanúi állítása szerint amit sokszor hangoztatnak ők nem része a világnak így nem is politizálnak. De HA egy másik ország tisztviselője nyomást gyakorol egy független állam vezetőire hogy befolyásolja a bírósági döntést az bizony egy politikai lépés amennyiben megteszi.

Arról ugye nem írnak hogy ilyesmi történt volna és nem is hangzik el ilyesmi de ha megtörténne akkor az rendkívül érdekes lenne. Hogy ez milyen következményekkel járna azt mindenkinek a saját elképzelésére bízom.

2017. máj. 8. 23:28
 14/29 imakommandós ***** válasza:
84%
Érdekes megfigyelni, hogy amikor meg vannak szorulva akkor egyből örülnek a politikai lobbinak, sőt bíznak a segitségükben! Kis fiktív álszentek... xd
2017. máj. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%
Bizony így van. Most a világ mégis jól jön?
2017. máj. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Azt is érdekes megfigyelni hogy nem tolonganak itt a tanúk hogy rámutassanak a tévedésekre.
2017. máj. 9. 10:43
 17/29 imakommandós ***** válasza:
100%

Ezt is érdekes megfigyelni! xd



Kérdés: "Isten egy politikai cselekvő?"


Liwing witness válasza: "Nem

A Politika Sátán egyik mozgató rugója a világban.

ezenkívül még két dolog a kezében van, amivel hatásosan tudja a világban levő emberek milliárdjait a pusztulásba vezetni......... Isten nem ezen elvek szerint vezeti az embereket."



https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Most mégis pacsiznak a politikával.
2017. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Jn 14:14

Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.


Nem Jézustól, hanem a nevében kell kérni! Minden alkalommal, amikor imádkozunk, Jézus nevében kérjük az Atyát!

2017. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Igen így van. De ki cselekszi azt meg?
2017. máj. 10. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!