Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért nem tanúsko...

Jehova tanúi miért nem tanúskodtak Jézusról az Orosz bíróság előtt?

Figyelt kérdés

ApCsel 9:13-17

Többek között az is furcsa hogy a Bibliáról sem esik szó. Amiről szó van az a saját Őrtornyos irodalmuk és az ingatlan vagyok. Na de miért?


2017. máj. 8. 10:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Micsodát? Mindenki így imádkozik nálunk. Jézus nevében kérjük az Atyát. Erre gondoltál?
2017. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nem! Olvasd el megint a János 14:13-14.

De most talán egy másik fordításban olvasd el és nem az Őrtornyosban.

2017. máj. 10. 11:58
 23/29 anonim ***** válasza:

János 14:13-14

És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.

Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.


Nézd ezzel:


János 16:23-24

És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.

2017. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

És ezekhez mit szól #23?


ApCsel 3:6

Péter pedig monda: Ezüstöm és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel és járj!


ApCsel 4:18

Azért beszólítván őket, megparancsolák nékik, hogy teljességgel ne szóljanak és ne tanítsanak a Jézus nevében.


ApCsel 9:27

Barnabás azonban maga mellé vevén őt, vivé az apostolokhoz, és elbeszélé nékik, mint látta az úton az Urat, és hogy beszélt vele, és mint tanított Damaskusban nagy bátorsággal a Jézus nevében.


ApCsel 9:29

És nagy bátorsággal tanítván az Úr Jézusnak nevében, beszél, sőt vetekedik vala a görög zsidókkal; azok pedig igyekeznek vala őt megölni.


Vajon Oroszországban is így "vetekedtek" Jézus Krisztus nevében az őrtornyos csőcselék?


ApCsel 16:18

Ezt pedig több napon át mívelte. Pál azonban megbosszankodván, és hátrafordulván, mondá a léleknek: Parancsolom néked a Jézus Krisztus nevében, hogy menj ki belőle. És kiméne abban az órában.


1Kor 5:4

Ti és az én lelkem a mi Urunk Jézus Krisztusnak nevében egybegyűlvén, a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmával


Vajon az Oroszországi tárgyalóteremben is Jézus nevében gyűltek egybe a őrtorony pribékjei és Jézus Krisztus hatalmával?

Hát nem hinném mert inkább ezekben bíztak;


"Amikor köztudomásul lett,hogy Oroszország legfelsőbb bírósága arról fog dönteni,hogy betiltsák e Jehova Tanúit számos ország nagykövetsége érdeklődött,hogy mi vezetett idáig.Jó néhány MAGAS RANGÚ(világi) TISZTVISELŐVEL sikerült találkozót megbeszélnünk KÜLÖNBÖZŐ MOSZKVAI NAGYKÖVETSÉGEKEN. És jó volt látni,hogy hogyan reagáltak ezek a BEFOLYÁSOS (világi) SZEMÉLYEK. Nagy hatással volt rám, hogy SOKAN KÖZÜLÜK KÉSZEK VOLTAK MINDENT MEGTENNI..."


A tények önmagukért beszélnek!

2017. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

"Amikor köztudomásul lett,hogy Oroszország legfelsőbb bírósága arról fog dönteni,hogy betiltsák e Jehova Tanúit számos ország nagykövetsége érdeklődött,hogy mi vezetett idáig."


Azért az nem lenne semmi ha ezek a nagykövetségek azért érdeklődnének ilyen nagyon mert azokban az országokban is hasonló eljárást akarnak elindítani!

2017. máj. 10. 22:43
 26/29 anonim ***** válasza:

Lemaradtam erről az egészről, de ez a kérdés többször előkerült.


Miről van szó? Max. 2 sorban, ha valaki vállalkozna rá, hogy leírja. Látták Jézust egy orosz bíróságon, és megtagadta a tanúskodást vagymi?

2017. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Olvasd már el a kérdésemet egy kicsit figyelmesebben!
2017. máj. 11. 22:53
 28/29 anonim ***** válasza:

Aham. Tehát azt furcsállod, hogy a világi bíróság előtt, miért nem Jézussal meg a Bibliával védekeztek? Majd megpróbálom, amikor a rendőr megállít, hogy elkezdek neki hadoválni ezekről, biztos beválik.


Ha esetleg nem derült volna fény a kérésem céljára, akkor pusztán annyi, hogy ne a "libsi" meg a "náci" két szélsőség hírportáljairól (más már nem maradt) próbáljam kihámozni a lényeget (miszerint miért állnak bíróság előtt). Egyszerűbb, ha itt röviden leírja valaki az egyik oldalt, aztán úgyis jön a másik is. Kevesebb a cenzúra és a finomkodás.

2017. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

tiedét!


"Tehát azt furcsállod, hogy a világi bíróság előtt, miért nem Jézussal meg a Bibliával védekeztek?"


Igen ezt furcsállom. Ugye hogy mennyire érthetetlen hogy nem ezt tették? Örülök hogy te is megértetted és egyetértesz velem.


"Majd megpróbálom, amikor a rendőr megállít, hogy elkezdek neki hadoválni ezekről, biztos beválik."


Azért van még mit tanulnod. Ugyan is ez az eset bíróság előtt történt/történik, nem pedig egy rendőr előtt. A rendőr egyébként sem hoz ítéletet ő csak intézkedik. De nyugodtan próbáld ki és majd írd meg hogy mi lett a vége. Még az is lehet hogy pozitívan zárul a dolog!


"Egyszerűbb, ha itt röviden leírja valaki az egyik oldalt, aztán úgyis jön a másik is. Kevesebb a cenzúra és a finomkodás."


Szerinted nem erről van szó itt a kérdésem alatt? Hát nem az szerepel a kérdésben hogy Jehova tanúi? Ez az egyik oldal. A másik oldal meg már képviselteti magát. Az hogy a tanúk alig-alig írnak abból is lehet következtetéseket levonni.

Én csak azt nem értem ha téged érdekel ez az egész akkor miért nem futottad át az eddigi válaszokat! Ugyan is rengeteg minden kiderül belőlük. De pl. ott az én 2. kommentem amely egy link ahol megnézhetsz egy filmet. De ezt már rég felfedezhetted volna ha legalább átfutod a kezdeteket.

2017. máj. 12. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!