Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudomány-e a teológia?

Tudomány-e a teológia?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Szerintem egyértelműen NEM az, nem is értem, hogy adhatják el tudománynak több egyetemen (!) is.

2017. máj. 19. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
28%
"Pont ezért nem tudomány. A tudományban NEM lehetnek dogmák! A tudomány elméleteit empirikusan le kell tesztelni, különben sz.rt se ér." - A teológia tudomány! És mellesleg a legnagyobb tudomány. :)
2017. máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
87%

" A Harry Potter is része a világnak, akkor biztos vizsgálható a harrypottertudomány keretében "

Csacsiság.

Nincs olyan tudomány, hogy "harrypottertudomány", ellenben a mű vizsgálható mind az irodalom-tudomány keretein belül, mind a szociológia keretein belül ( miért lett sikeres, kiknek a körében lett sikeres, milyen hatásai vannak...).


Egyre jobban lejáratod magad a vaskalaposságoddal.

2017. máj. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 A kérdező kommentje:

"A teológia tudomány! És mellesleg a legnagyobb tudomány. :)"


Ez aztán érvelés :D

2017. máj. 19. 20:24
 24/74 anonim ***** válasza:
76%
"Ez aztán érvelés :D"- Miért szerinted, miért nem az?
2017. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
95%

Mellesleg egy tanács, gondold végig mit csinálsz!

Az előbb felszólaltál a dogmák ellen. Mindeközben te nem mást teszel, minthogy kitaláltál magadnak egy dogmát, hogy hogyan kell érteni a tudomány fogalmát, és nem számít hogy mindenki mást mond, hogy úgy en bloc az egész emberiség és a tudóstársadalom is mást ért tudomány alatt, mint te, akkor is csak a te elképzelésed a helyes, és mindenki más téved, mert csak neked lehet igazad, mert te vagy az egyetlen, a tévedhetetlen...

Biztos hogy ennek így van értelme?

2017. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:

"Nincs olyan tudomány, hogy "harrypottertudomány","


Még jó. Ezen az elven hittudománynak sem kell lennie.


"ellenben a mű vizsgálható mind az irodalom-tudomány keretein belül, mind a szociológia keretein belül ( miért lett sikeres, kiknek a körében lett sikeres, milyen hatásai vannak...)."


1) "Irodalomtudomány" nincs.

2) A szociológia megemlíthető, de erősen szkeptikus vagyok irányában.

2017. máj. 19. 20:26
 27/74 anonim ***** válasza:
27%
Én azt mondanám, hogy egy gyakorlatias tudományról van szó, hiszen gyakorlatba át kell vinned a biblia által közölt igazságokat, és elveket, ahhoz hogy célba érjél.
2017. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: Mit jelent ez?

"Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába."

Miért mondja ezt Jézus? Kinek mondja? Fejts már ki. :D

2017. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 A kérdező kommentje:

"Én azt mondanám, hogy egy gyakorlatias tudományról van szó, hiszen gyakorlatba át kell vinned a biblia által közölt igazságokat, és elveket, ahhoz hogy célba érjél."


Ezzel az érveléssel az a baj, hogy egy tautológia. Mert adottnak veszi, hogy a Bibliában lévő dolgok igazak, anélkül, hogy rigorózus empirikus teszteknek vetné alá. Ez kb. olyan, mintha egy fizikus abból indulna ki, hogy gravitáció nem létezik.

2017. máj. 19. 20:33
 30/74 A kérdező kommentje:

# 28


Ez a Biblia konkrét szöveghelyétől függ, na meg attól persze, hogyan értelmezed...

2017. máj. 19. 20:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!