Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten, Ádámot és Évat...

Ha isten, Ádámot és Évat porból, és oldalbordábol teremtette. Akkor miért kellett "teherbe ejtenie" szegény szűz máriát jézussal?

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 14:07
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

"biblia tök mást ír"

Megmutatnád, hol?

Melyik az a része a világnak, amelyet NEM az isten teremtett?

Ill. nem az isten valamelyik teremtménye hozta létre? Mert akkor ezt szintén az isten teremtette.


Még egyszer: ezen kívül ELŐRE TUDTA is.

2017. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
49%

"Megmutatnád, hol? "

Te nagy zsugás vagy, úgysem ismered be, ha tévedsz:)

1 Mózes 1,31 És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó.


A világot ő teremtette, de a bűnt nem. A mai világot a bűn alakítja, erről az ember tehet, nem Isten


"Melyik az a része a világnak, amelyet NEM az isten teremtett? "

Értem. Tehát ha adok neked egy tökéletes autót, te meg tönkreteszed, akkor az az én hibám. Logikus:)


"Még egyszer: ezen kívül ELŐRE TUDTA is."

Egy ateistának ezt nem fogom tudni megmagyarázni, mert bizonyos dolog megértéséhez a Szentlélek kenete kell. Ennek ellenére többször leírtuk neked, én is. Nektek a mániátok ugyanazt a vitát háromnaponta lejátszani? Vagy mi motivál erre?

2017. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 szp72 ***** válasza:

Az egyházatyák egy nagyon mély jelképes összefüggést láttak Ádám-Éva és Jézus-Mária között.


Ahogy Ádám természetfeletti apja és természetes férje Évának, úgy Mária természetes anyja és természetfeletti menyasszonya Krisztusnak.


"Az ember így szólt: Ez már csont a csontomból és hús a húsomból. Asszony a neve, mivel a férfiből lett." (Ter 2,23)


Ugye Mária is elmondhatja Jézusról: ő csont az én csontomból, hús az én húsomból. S mivel Mária adott Krisztusnak testet, ezért ő Krisztus testének vagyis az Egyháznak kezdete és előképe, amely egyben Krisztus menyasszonya. A Jelenések könyvében szereplő dicsőséges 12 csillaggal megkoronázott asszony egyszerre jelenti Máriát és Krisztus menyasszonyát az Egyházat:


"Az égen nagy jel tűnt fel: egy asszony; öltözete a Nap, lába alatt a Hold, fején tizenkét csillagból korona. ... Fiút szült, fiúgyermeket, aki majd vaspálcával kormányozza mind a nemzeteket. Gyermekét elragadták Istenhez és az ő trónjához" (Jel 12,1-5)


A 12-es szám ugye Isten népére utal, az ószövetségi 12 törzsre és az újszövetségi 12 apostolra alapozott Egyházra. A Jelenések könyvében Krisztus menyasszonya a mennyei Jeruzsálem szintén a 12-es számmal van jellemezve: 12 alapkő, 12 kapu, amely a 12 pátriárka és a 12 apostol nevét viseli. A város szélessége és hosszúsága 12 x 12 ezer stádium, a falának vastagsága 144 (12 x 12) könyök. A falat 12 féle drágakő és igazgyöngy ékesíti. (Jel 21,9-21)


Krisztus ugye a második Ádám (1Kor 15,45; Róm 5,14). Az egyházatyák szerint Mária pedig logikusan a második Éva. S ahogy az első Éva bűnbe vitte az első Ádámot, úgy a második Ádám bűntelenné teszi a második Évát, vagyis Máriát, aki az Egyház kezdete és előképe.

2017. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

"Melyik az a része a világnak, amelyet NEM az isten teremtett? "

"Értem. Tehát ha adok neked egy tökéletes autót, te meg tönkreteszed, akkor az az én hibám. Logikus:) "

Nem igaz, hogy nem érted:

ha adsz nekem egy tökéletes autót, amelyik tönkreteszi magát... na, az NEM tökéletes.

Mivel pedig a világ úgy, ahogy van, tökéletes volt - ezért NEM MEHET tönkre *MAGÁTÓL*.

Érthető?

MAGÁTÓL nem mehet tönkre!

És igen: Ádámék és a sátán is a világ része.

2017. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
58%

"Ahogy Ádám természetfeletti apja és természetes férje Évának, úgy Mária természetes anyja és természetfeletti menyasszonya Krisztusnak. "


Szóval Isten, mivel a szentháromság szerint Krisztus lényegében maga az Isten, szóval megteremti saját anyját.

Aztán, hogy az a menyasszonya is legyen, a már kenterbe veri Freudot.


A többihez meg csak annyit, hogy te a lecsóra is belemagyaráznád azt, hogy bableves.

2017. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
49%

Én írtam:

"Értem. Tehát ha adok neked egy tökéletes autót, te meg tönkreteszed, akkor az az én hibám. Logikus:) "


Te írtad:

"ha adsz nekem egy tökéletes autót, amelyik tönkreteszi magát... na, az NEM tökéletes. "


"MAGÁTÓL nem mehet tönkre! "

Nem írtam, hogy magától:)


A Föld Ádámra volt bízva, tönkretette. Az autó rád volt bízva, tönkretetted. Semmi sem történt magától. Az emberre volt bízva a világ, ilyen értelemben a világ felett áll

2017. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
0%

"A Föld Ádámra volt bízva"

Lehet, hogy nem fogtad fel: Ádám is a világ része. Ő is tökéletes - sőt: EBBE a világba lett teremtve, itt tökéletes.

Ő SEM mehet tönkre magától, a világ sem, és a kettő együtt SEM.

2017. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 szp72 ***** válasza:

@ Szóval Isten, mivel a szentháromság szerint Krisztus lényegében maga az Isten, szóval megteremti saját anyját.


Igen, Mária anyja lett teremtőjének, pontosabban emberi anyja lett az emberré lett teremtőjének. A Biblia ezt mondja, ha nem hiszed, hát nem hiszed, remélem azért nekem megengeded.


@ Aztán, hogy az a menyasszonya is legyen, a már kenterbe veri Freudot.


Szintén a Biblia írja, hogy az Egyház Krisztus menyasszonya, amelybe természetesen anyja, de például a férfiak is beletartoznak (2Kor 11,2). Tudod ez a házasság nem földi értelembe vett házasság, nem egy aberrált poligámiára kell gondolni, hanem egy egészen másmilyenre. De amilyen bensőséges kapcsolat és egység jön létre férj és feleség között, egy ehhez hasonlítható, de jóval mélységesebb egység jön létre Krisztus és az Egyháza között.


A keresztény hit lényege, hogy részesedünk annak istenégében, aki részesedett emberségünkben.

2017. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy nem fogtad fel: Ádám is a világ része. Ő is tökéletes - sőt: EBBE a világba lett teremtve, itt tökéletes.

Ő SEM mehet tönkre magától, a világ sem, és a kettő együtt SEM."

Édes Istenem.

Ádám csak a fizikai testével a fizikai világ része, a szellemi része az a fizikai világon kívül áll, nem része annak, de hatással van a fizikai világra. Ádám szellemileg felelős, szellemi részével hozta be a bűnt a világra, mert nem hitt Istennek és evett a fáról. Ennek fizikai következményei lettek. De ez egy materialistának érthetetlen. Ezért "Isten képe", mert szellemileg felelős, beszámítható az ember. A szabad akarat is a szellemi teljesség része, az ember tökéletes tudattal rendelkezik, felelős a tetteiért.

2017. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

"Szóval Isten, mivel a szentháromság szerint Krisztus lényegében maga az Isten, szóval megteremti saját anyját.

Aztán, hogy az a menyasszonya is legyen, a már kenterbe veri Freudot. "

Ennek a buta szövegnek mi értelme van. Saját magatokat járatjátok le ezzel + a többi ateistát

2017. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!