Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten, Ádámot és Évat...

Ha isten, Ádámot és Évat porból, és oldalbordábol teremtette. Akkor miért kellett "teherbe ejtenie" szegény szűz máriát jézussal?

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 14:07
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
Csak engem személy szerint, nagyon zavar hogy sajnos sokan "istennek" köszönnek mindent...Nekem amim van/volt/lesz, azt magamnak köszönök mert saját önerőmböl hajtottam végre.
2017. jún. 29. 14:20
 52/59 anonim ***** válasza:

"önerőmböl"

Gondolod te.

De mi van, ha az istennek minden egyes atomodat minden mikromásodpercben újjá kell teremtenie, különben szétesne?

Mondjuk ez nem valami szuper minőségű teremtés lenne... de ki tudja?

2017. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
akkor igen kedves lenne hogy csak rám ennyi ideje van a +7milliard ember mellett ;)
2017. júl. 3. 20:40
 54/59 anonim ***** válasza:

Ez azért egy kicsit másképp néz ki.

Istennek semmiféle erőfeszítést nem okoz akár mind a 96 milliárd fényéven egyesével mozgatni az atomokat ÉS közben odafigyelni rád is.

Inkább az van, hogy borzalmasan unatkozik közben.

Ezt nem értik a hívők...


...viszont kicsit megváltoztatja a te munkád és az ő munkája arányát, ha úgy van, ahogy mondtam.

2017. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:
na jó ez egyre nagyobb hülyeség lessz
2017. júl. 4. 06:28
 56/59 anonim ***** válasza:
Mert?
2017. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Térjünk vissza az eredeti kérdéshez és már fel is teszem a válaszra rávezető kérdést: "Itt senki nem figyelt irodalom órán?"


Ádám és Éva teremtéstörténete a Bibliában egy szimbólum. Lefordítva: Isten az embert férfinak és nőnek teremtette. Házasságban pedig egymás részei azaz, elválaszthatatlanok (oldalborda).


Az emberek szaporodásáról pedig lásd a biológia könyved. Máriának azért "kellett" szűzen szülnie, hogy bizonyítva legyen Jézus istenfiúsága.

2017. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
a kérdés pedig az volt hogy ha ádámot és évát teremtették...akkor miért kellett teherbe esnie máriának?
2017. júl. 4. 19:40
 59/59 anonim válasza:
Azért hogy a prófécia beteljesedjen!
2017. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!