Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyesek szerint a katolikus...

Egyesek szerint a katolikus egyház által használt Bibliában betoldások, hozzátevések, illetve szándékos félrefordítások találhatók?

Figyelt kérdés
Szándékosan megváltoztatva az eredeti szövegeket annak érdekében, hogy doktrínákat, dogmákat bizonygassanak velük. Pontosan hol vannak ezek a változtatások?

2017. júl. 1. 19:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez szándékosság, elég a félreértés, más interpretáció, némi tudatlanságból eredő félretájékozódás.
2017. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez szerintem is egy rosszhiszemű hozzáállás! De attól még érdekelnének az érveik.
2017. júl. 1. 19:48
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Egyesek alatt Jehova tanúira és hasonló szektákra gondolsz?

Mert ha valahol garantáltan rengeteg szándékos félrefordítást találni, az az Új világ fordítás. De persze hogy erről azzal igyekeznek elterelni a figyelmet hogy inkább más fordításokat sároznak.

2017. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Köszönjük szépen ismét egyesekenek a katolikus egyházhoz való pozitív hozzáállást( azok az egyesek boztos tanók vagy valami más szekta)


Nem értem miért kell az egyházat ennyire besározni. Az egyház számára a legfontosabb a BibLia, Jézus tanítása, miért változtatná meg? Biztos sokan azon gondolkodnak hogy kössenek bele újabban az egyházba.

2017. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A Bibliában nem, a magyarázatban: sok.
2017. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Kezdjük ott a történetet, hogy az eredeti szövegek héber / arámi nyelven íródtak. Ennek jellemzője, hogy egy-egy szónak, kifejezésnek többféle jelentése lehet, sokszor egymástól teljesen függetlenek is. Ez a beszélt nyelvben egyértelmű volt a hangsúly, ám az írottban olyannak, aki nem anyanyelvi szinten ismerte a nyelvet, hanem tanulta, korántsem az.


Ebből származnak a félrefordíások, a több tucat különböző fordítású Biblia, és igen, vannak felekezetek, akik úgy fordították, hogy a saját szájízüknek megfelelő szövegeket kapjanak, sokról el lehet ezt mondani, de nem a katolikus fordításról.

2017. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Dongaben ***** válasza:

Más, ősi szövegeknél is előfordulhat félrefordítás, vagy a szavak más értelmezése... Nem is kell olyan messzire menni. A "Csöves" kifejezés eredetileg fiatal, "lázadó" rocker fiatalokat jelentette. Ma, már mindenki a hajléktalanokra gondol a szó hallatán. Hogy, mit tettek hozzá, vagy vettek el belőle, ezt a niceai zsinaton résztvevők tudhatnák, ha élnének,. ugye. Ezt, gondolom, sokan ismerik: "Adjátok a Caeasaréit Caesarnak, az Istenéit Istennek, és ami az enyém, azt nekem...". Erről például el tudom képzelni, hogy az uralkodó nyomására került be...

Ezt, csak "gondolat-ébresztőnek" szántam, természetesen: Nem ismerem a teljes igazságot!

2017. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
21%

Kedves kérdező! Magyarban nincs ún."katolikus biblia". Magyarra Károli Gáspár vette a fáradtságot, és lefordította. Ezt latonísították, szétszedték, összerakták, eltagadták, felmagasztalták, felekezettől függően. Amúgy magam jártam Jehova Tanúi gyülekezetébe, és azt tapasztam, hogy a NEW WORLD TRANSLATION a legfelháborítóbb ferdítés.

De az is rossz érzéssel tölt el, hogy a nicaiai zsinaton, meg továbbá 32 evangéliumot csak úgy kivetek belőle. Na, mit kezdesz velem? :-)

Sztem írj.

2017. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

[link]

és ez? Ezt nem Jehovások állítják, hanem Bibliakutató akadémikusok.

2017. júl. 1. 21:17
 10/20 anonim ***** válasza:
A wikit kik szerkesztik, jógyerek?
2017. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!