Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem féltek, hogy a pokolba...

Nem féltek, hogy a pokolba kerültök?

Figyelt kérdés
Melegkként kérdezem, hogy aki meleg és hisz Istenben, hívő, ismeri és megértette a Bibliát, nem fél, hogy az anális és orális szexelései miatt elkárhozik a pokolba/nem támad fel/elítéltetik? Hogy gondolkodtok erről?

2017. júl. 18. 19:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
42%

Nemis akarok a menybe menni, inkabb vagynek a pokolba a sok onalloan gondolkodo szemelyiseghez, a barataimhoz es a vilag nagy gondolkodoihoz akik nelkul nem tartanank ott ahol de a.hulye mesekonyv alapjan megis a pokolban a helyuk:D nevetseges.

Kozlom h ez alapjan a modern szamitogepem atya es a ferfi aki milliok eletet mentette meg es tobb evvel roviditette le a 2.vilaghaborut, meleg volt:) ezzel szerintem mindent elmondtam h mit gondolok az emberek ilyen modon valo megiteleserol

Egyebkent meg ebreszto:D nincs pokol es menny, vsak a termeszetes vilag..

"a semmiből jöttünk és semmivé leszünk, az etünk vége olyan lesz majd mielött megszülettünk, a lélegzet terhe nélkül nemlétezünk tovább örök nyugalomban" -utánam szabadon:D

2017. júl. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim válasza:
76%

Kérdezném én, hogy miért is probléma maga a kérdés?

Hogy mersz bizton olyat állítani, hogy valami/valaki nem létezik?

Tudod bizonyítani? Nem

Értem én, hogy azt sem lehet bizonyítani, hogy létezik, de azt sem, hogy nem. Elvégre, rengeteg különös eset látott már napvilágot a mi kis bolygónkon. Nem vagyok vallásos. Én hiszek amiben hiszek, viszont nem különösebben érdekelnek a vallások.

Viszont szerintem nem illik mást lehurrogni csak mert hisz.

Egy ilyen kérdés Amerikában simán megállná a helyét, csak mi, magyarok vagyunk ennyire depresszívek és elutasítóak.

2017. júl. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
82%

"Melegkként kérdezem, hogy aki meleg és hisz Istenben, hívő, ismeri és megértette a Bibliát, nem fél, hogy az anális és orális szexelései miatt elkárhozik a pokolba/nem támad fel/elítéltetik? "

Nem fél, mert megismeri Jézust. Isten nem pusztítja el az Őt keresőket, hanem örök élettel áldja meg őket. A kegyelemért, bocsánatért fordulunk Istenhez, nem az ítéletért. Ugyan olyan bűnöket követett el, mint más, a kegyelem is ugyanolyan az ember számára, aki homoszexualitástól szenved. Ti nem melegek vagytok, hanem emberek. Ne hagyjátok magatokat becsoportosítani.

Szóval nem fog félni, mert bizodalma van Krisztusban!

2017. júl. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
72%

Már bocsi, de a pokoltól rettegni kicsit beteges.


Isten teremtett téged, és ő az, aki feltétel nélkül szeret téged. Aki hisz benne, és igyekszik minél helylesebben élni az életét, az egészen biztos nem kerül pokolra.

A hitedet ne a pokoltól való félelem határozza meg.

2017. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
63%

Élj úgy, ahogy TE szeretnél.

Ne egy könyv határozza meg.

2017. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
40%

"Élj úgy, ahogy TE szeretnél.

Ne egy könyv határozza meg."

És ha mondjuk azt szeretné, hogy megöljön téged? Egyből borul a bili, nem?:) Azért a "könyv"-ben leírt "ne ölj" parancsolat azért nem rossz, mi?:)

2017. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
85%
Egy normális morálokkal rendelkező ember nem öl. Nem kelle ehhez hívőnek lenni.
2017. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
83%
#16 Akkor már inkább fogalmazzunk igy: ha olyan szinten ősember vagy erkölcsi értelemben, hogy csak egy könyv tart vissza a gyilkolászástól (mellesleg rohadt ijesztő belegondolni, hogy hány ilyen pszichopata járkálhat köztünk) akkor a téged befolyásoló könyv legyen inkább az alkotmány.
2017. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Dongaben ***** válasza:
Ha Isten teremtett mindent, akkor minden tőle ered! Ez alapján hívőnek, vagy ateistának sem kell gondolkodni máson... Ha, elhiszem, akkor MINDENT higgyek el. Ha, nem, akkor semmit! A HIT-ben nincs "Középút". Szerintem...aki nem vagyok igazi hívő, de mégsem ateista...akkor, most mi van?
2017. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
19%

"#16 Akkor már inkább fogalmazzunk igy: ha olyan szinten ősember vagy erkölcsi értelemben, hogy csak egy könyv tart vissza a gyilkolászástól (mellesleg rohadt ijesztő belegondolni, hogy hány ilyen pszichopata járkálhat köztünk) akkor a téged befolyásoló könyv legyen inkább az alkotmány."

Ezt mondtam volna? Nem hinném. Rólam eddig nem volt szó. Gondolom téged csak a BTK. tart vissza a gyilkolástól. Mindenki magából indul ki. Bakker, hány ilyen időzített bomba rohangálhat az utcákon:(

Tudod, én miért nem ölök? Mert nincs meg az újjászületett szellememben a bűn. A tiédben ott van. Akkor ki a pszichopata?

2017. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!