Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint a föld...

A keresztények szerint a föld lapos vagy sem?

Figyelt kérdés

Mert ha minden igaz egyesek a Bibliából próbálják igazolni,hogy lapos.

Tényleg vannak erre vonatkozó írások benne?


Más hitrendszerek szerint milyen alakú,formájú a föld?



2017. aug. 1. 10:39
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
58%

Előző: ahhoz nem kell elvakult , tévelygő kereszténynek lenni, hogy azt hidd, a Föld lapos. Szerinted egy ateista sem gondolja annak, vagy mi?

Kiforgatni mindig is könnyű volt a dolgokat.

Ha ti meg komolyan azt hiszitek, hogy a keresztények laposnak gondolják a Földet, valamit csúnyán benéztetek. Nem árt előbb tájékozódni mielőtt itt osztanátok az észt!

2017. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
78%

"Igen, itt mindjárt azt bizonygatják, hogy a kereszténység és a kerek Föld elmélet nem kompatiblisek.


[link]


Itt végig a Bibliából idéznek, és arra kérik az olvasót, hogy engedjék, a szentlélek feltárja, hogy igazak ezek az írások:


[link]


Keresztény Lapos Föld minisztérium:


[link]


És hogy ne csak angolokat linkeljek:

[link]


Ezek ateista vagy álkeresztény oldalak, csak kereszténynek tüntetik fel, hogy tudjatok ezekre hivatkozni. Én igaz keresztény vagyok és elmondom: a Föld nem lapos. Ennyi

2017. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
28%
#21 +1!
2017. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

Oda akartam írni, hogy "tujduk, ezek nem igazi keresztények", mindig ezzel megy a mentegetőzés. Mint most is.


Viszont így nem igaz az állítás, miszerint ezt csakis és kizárólag ateisták terjesztenék, és igaz az eredeti megállapítás, hogy "egyesek a Bibliából próbálják igazolni,hogy lapos".

2017. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
79%

Bocsánat, de itt még senki sem ült repülőgépen?


Én már ültem, és onnan egyértelmű, hogy a föld kerekded, akarom-mondani gömbölyű.


Zsolt 24:1 Dávid zsoltára.; Az Úré a föld s annak teljessége; a föld kereksége s annak lakosai.

2017. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
54%

"

Viszont így nem igaz az állítás, miszerint ezt csakis és kizárólag ateisták terjesztenék, és igaz az eredeti megállapítás, hogy "egyesek a Bibliából próbálják igazolni,hogy lapos"."

De, GYAK-on is az ateisták rugóznak ezzel. A keresztények nevében állítják, hogy a Föld lapos.

2017. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Most vonatkoztassunk már el attól, hogy a Föld lapos vagy sem.


Kérdés: A keresztények szerint a föld lapos vagy sem?


Válasz: Nem, a legtöbb keresztény szerint nem lapos a Föld, de sajnos vannak egyesek, akik szerint igen.


De tessék, megnyugtatásképpen, találtam 1 db ateistát, aki bizonygatja, hogy lapos a Föld:

https://www.youtube.com/watch?v=nR2q3ifFcN8

2017. aug. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
91%

@27. Ezért nincs értelme a lapos Földön rugózni. Az ateisták azért szeretnék a lapos Földet is a keresztények nyakába varrni, hogy a kreacionistákat ellehetetlenítsék. Miszerint a hatnapos teremtés ugyanolyan barbárság, mint a lapos Föld.

A kettő közt nincs összefüggés, ráadásul mi kreósok nem állítottuk soha, hogy a Föld lapos, hanem az ellenkezőjét: gömb alakú, pontosabban geoid.

Lehet, hogy egyes keresztények félreértelmezve a Bibliát a lapos Földet propagálják, de én inkább valami szektás lehúzást gondolok ez mögé.

2017. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
4%

A lapos Föld rágalom,épp olyan rágalom,mint a "motozóest"rágalma.

Korábban sok ismerősöm megpróbálta rágalmazni egyházamat a"motozóestek"meséjével,s csak akkor hagyták abba,amikor szembesítettem őket az igazsággal:

"Ha valóban hinnél a "motozóestek"rágalmában,és abból bármi igaz volna,akkor te,már régen annak az egyháznak a tagja lennél!"


A "lapos Föld"meséje,egy olyan csont,amit istentelenek találtak ki istentelenek szórakoztatására.

2017. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Darkmoon80 ***** válasza:
77%

Sajnálatosan megint előkerült az "istentelen" szóhasználat, amiről jó pár fórumtéma kapcsán meg lett beszélve, hogy pejoratív, sértő.


KÉRLEK használd nyugodtan az ateista, istenben nem hívő, akár (bár nem pontos) az istentagadó szinonimákat. Nem hivatkozási alap a magyar nyelv használata, az ateista is teljesen beépült már a szóhasználatba, és ráadásul pontosabban fejezi ki a tartalmat. Az "istentelen" szó mellékjelentése, mely társult hozzá az idők során ismétlem bántó, sértő, remélem nem az a célod a használatával!

2017. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!