Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az özönvíz nem csak egy...

Ha az özönvíz nem csak egy jelképes elbeszélés a Bibliában, hogyhogy nincs semmi nyoma egy globális áradásnak?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
25%

"Hova apadtak le? "

Ahonnan feltörtek esetleg?:) + nézz utána


"Kár, hogy ennek többszörösére lenne szükség a felszín beborításához. Azt vágod, hogy 8-9km magas víztömeg kéne még pluszban? Na az hol van? "

Srácok. Kismilliószor leírtuk már, hogy az özönvíz nagy része a Föld belsejében, nagy nyomáson tárolódott.

Ez feltört a mai törésvonalak mentén, ebből van a mai lemeztektonikai mozgás. Ennek a feltörésnek a fizikája (azaz az egész özönvíz fizikája) okozta a jégkorszakot, és egy gyűrte fel a mai lánchegységeket, tehát az özönvíz előtt nem voltak 8-9 km magas hegységek. A víz nagy része ma is látható. A Föld felszínének a 70%-a víz, és ez csak a felszín. Óriási vízmennyiség van az óceánokban

Kérlek szépen ne kérdezzétek meg a következőket ezek után:

1. Miért nincs nyoma az özönvíznek?

2. Sokkal több víz kellett volna a 8-9 km magas hegységek miatt, azt ugye tudod?

3. Honnan jött és hová húzódott vissza


Csak azért írtam, mert miután válaszoltam, újra meg szoktátok kérdezni, mint valami droid. Korrekt és adekvát volt a válaszom?

2017. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
20%

Amúgy a 8-9 km magas hegység problémára már mondtam egy gyakorlati példát.


Tölts meg egy nagy tálat kb 2 cm vízzel! Tegyél bele egy papírlapot, hogy lepje el 1 cm-re a víz, teljesen! Majd kezd el felgyűrni! A víz ugyanannyi, és korábban ellepte, de most a kiemelkedő részeket már nem fedi víz. Na látod?

2017. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
14%

"Azon nem nagyon van mit ferdíteni, hogy a hegységek képződéséből már eleve következik hogy odafent is találunk majd tengeri fosszíliákat. "

A ferdítést általánosítva mondtam, okoskám. De kösz a példát!


"Például?" Nem, nem megyek bele, ne is erősködj.


"Viszont ha valaki nyíltan tényeket megtagadva, megalapozott elméleteket semmibe véve próbálja terjeszteni a hitét, ott már komoly gondok vannak."

Szóval már tényeket is megtagadok? :O Jó tudni. Megalapozott elméletek, hmm, érdekes, vajon miféle...Jaaa, te most a törzsfejlődésről papolsz, értem, a leglegmegalapozottabb elmélet a föld kerekén (igen, nem a föld sík mezején, mielőtt azt hinnéd laposföld-szindrómám van)


"Ugyanis ez a mentalitás vetette vissza jó időre Európa fejlődését anno."

Én kérek bocsánatot, biztos a híres törzsfejlődést is én vetem vissza, nehogymár egy magasabb szintre fejlődjön a materialista emberiség.


"Az ilyen hozzáállás a valósághoz már bizonyítottan káros az emberiségre nézve. "

Jobbat nem tudsz? Azt hittem szalajtasz valami cifrább bölcsességet. Mondhattad volna, hogy én vagyok az emberiség szennye, az inkvizíció bölcsője stb. Most csalódtam :(


Az a gond, hogy te előbb hiszel abban, hogy a földönkívüliek varázsoltak minket, mint Istenben. Úgyhogy nem tudom, miért jöttök folyamatosan a kérdéseitekkel egy olyan dologról, amiben nem hisztek!

2017. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!


Gyere nézd meg a Grand Kanyont,és világosság nyílik benned!

2017. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:

"Ez feltört a mai törésvonalak mentén, ebből van a mai lemeztektonikai mozgás."

Kár hogy a törésvonalak mentén magma tör a felszínre, nem víz.


"és egy gyűrte fel a mai lánchegységeket, tehát az özönvíz előtt nem voltak 8-9 km magas hegységek. "

Lol, ezt még te sem gondolhatod komolyan! Építs néhány dombocskát a homokozódban, engedj rájuk vizet, és majd szólj ha a dombocskáid ettől megnőnek!

A víz nyomán legfeljebb erodálódik a talaj, nem gyűrődik! Látom az általános iskolás fizika és földrajz nagy része is kimaradt :D


" Föld felszínének a 70%-a víz, és ez csak a felszín. Óriási vízmennyiség van az óceánokban"

Persze, de tudod ha el akarod borítani a felszínt, akkor ezen az óriási mennyiségen felül van szükség plusz vízre. Mert tudod, az óceánokat is ugyanúgy el kell lepje a megemelkedett vízszint.

Ergo nem oszt, nem szoroz, hogy mennyi víz van az óceánokban, mivel ezen felül kéne hogy létezzen az a víz ami ellephetné a felszínt. Na de hogy ez hol van...


"Tölts meg egy nagy tálat kb 2 cm vízzel! Tegyél bele egy papírlapot, hogy lepje el 1 cm-re a víz, teljesen! Majd kezd el felgyűrni! A víz ugyanannyi, és korábban ellepte, de most a kiemelkedő részeket már nem fedi víz. Na látod?"

Ezzel már eleve gond hogy a víz nem fogja felgyűrni azt a papírlapot, tehát eleve bukott az elképzelésed.

De plusz probléma, hogy a gyűrött papírlap felszíne az eredetihez képest minden gyűrődéssel kisebb lesz. Szóval a leírásodból az következne hogy a bolygó felszíne össze-vissza gyűrődött, emiatt a bolygó összement, ezért el tudta lepni az eleve rajta lévő víz, aztán... ööö... hát, a "gyűrődések" azóta is megvannak, a víz viszont már nem lepi el, tehát ez az elképzelésed is bukta.

2017. aug. 17. 17:30
 16/61 A kérdező kommentje:

"Szóval már tényeket is megtagadok? :O Jó tudni. Megalapozott elméletek, hmm, érdekes, vajon miféle...Jaaa, te most a törzsfejlődésről papolsz"

Egy szót nem szóltam a törzsfejlődésről zsenikém. Ha ilyen paranoiásan rettegsz a hasonló tudományos eredményektől, akkor lehet érdemes lenne elgondolkodni, mennyire rossz úton jársz jelenleg.

2017. aug. 17. 17:33
 17/61 A kérdező kommentje:

"Gyere nézd meg a Grand Kanyont,és világosság nyílik benned!"

Láttam, de mi van vele? Ilyesmit egy áradás sosem fog okozni. Hogy egy vékony (aránylag) vonalban erodálódjon csak a talaj, a kőzetek, ahhoz értelemszerűen egyetlen vékony vonalban mozgó vízre van szükség.

Ráadásul évszázezredekre, vagy milliókra.

2017. aug. 17. 17:35
 18/61 anonim ***** válasza:

Látom,nem tudod hova lett a temérdek víz,amely ellepte a Földet.A válasz egyszerű,és logikus:


Az "özönvíz"előtt nem voltak magas hegyek.(Ezért lehetnek tengeri lények maradványai a ma magas hegyekben)A hegységek gyűrődéseit,a vulkánkitöréseket,a hömpölygő hatalmas hullámok váltották ki.A temérdek vizet,egyrészt az erózió okozta kavicsrétegek,másrészt a gyűrődések miatt kialakult tengeri árkok,valamint a sarkokon -a klímaváltozás miatt a sarkokon- kialakult jégmezők.

2017. aug. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:

Folyt.:


A temérdek vizet,egyrészt az erózió okozta kavicsrétegek,másrészt a gyűrődések miatt kialakult tengeri árkok,valamint a sarkokon -a klímaváltozás miatt a sarkokon- kialakult jégmezők nyelték be.

2017. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:

"Látom,nem tudod hova lett a temérdek víz,amely ellepte a Földet.A válasz egyszerű,és logikus"

Az a gond, kedves válaszoló, hogy bár azt írod, a válasz logikus, mégis olyan dolgokat írsz, amik a valóságban egyszerűen nem így működnek.

A víz sosem gyűrt fel egy darab hegyet sem. Éppen ellenkezőleg, egy felszínt elborító víztömeg hordalékként elkezdené lebontani a hegyek felszínét, és pont hogy elkezdené elegyengetni a talajt.

Írod a sarki jégmezőket, de ha ezek elolvadnának, legfeljebb a part menti, alacsonyan fekvő területek lennének veszélyben, mint mondjuk Hollandia. Itt a Kárpát-medencében például semmit nem éreznénk belőle.

Vagyis ez nem teljesen igaz, mert az áramlatok felborulása, megszűnése miatt egy újabb jégkorszak várna ránk, de az olvadás miatti áradás még nyomokban sem érne el idáig.


Röviden, az egy dolog, hogy kitaláltak már a kreacionisták ezer meg egy magyarázatot az olyan kérdésekre, hová tűnt a víz, csak az a baj hogy a valóságban egyik sem így működik.

2017. aug. 17. 18:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!