Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallás miért nem...

A keresztény vallás miért nem szereti a természetet, az univerzumot?

Figyelt kérdés

A legtöbb kultúra őshonos vallása az animizmus és/vagy sámánizmus volt. Ezen vallások nagyrészt arra épültek, amit a korabeli kőkori szinten élő emberek megfigyeltek a természettel kapcsolatban, a kőkori technikával megmagyarázhatatlan dolgokat pedig természetfeletti dolgokkal magyarázzák. Pl. a villámokat Zeusz szórja, az új növények azért nőnek ki a halottak maradványaiból, mert Földanya úgy akarja, a háborgó vizekért a Tengeristen felelős stb. Az ember halála után vagy másik lénybe reinkarnálódik, vagy egy olyan túlvilágra kerül, ami szintén része a természetnek, egy sámán pl. örökre az elemek szellemével bolyonghat, a vadász az örök vadászmezőkre kerül.


Ezen vallások az embereket a természet részének tekintetették, úgy tartották, hogy ugyan a világ felett természetfeletti lények és erők uralkodnak, de ezen istenségek olyan világot teremtettek, amibe az ember is tökéletesen beleillik, ugyanúgy tagja, mint a szarvas, vagy akár az égen a Hold.


Az ókorban azonban megjelent egyre több olyan vallás, amik az embereket a természettől és a világtól különálló dolognak tartották, vagy pedig azt afféle megtévesztésnek, börtönnek látták, amiből szabadulni kell.


Ilyenek például a Közel-Keleti gnosztikus hagyomány vallásai, és az Ábrahámita vallások.


A keresztény tanítás szerint például Isten azért teremtette az embert a Földre, hogy uralkodjon minden fölött. Az embernek van lelke, az állatnak nincs, még egy okos állatnak pl. a kutyának sincs. Egy embernek nem arra kell törekednie, hogy valahogy beleilljen ebbe az egészbe ami körülöttünk van, hanem arra, hogy meneküljön belőle, halála után a Mennybe kerüljön egy természetellenes örökkévaló létbe. A távol-keleti Buddhizmus is hasonló elveket vall, ott is a cél a Nirvána elérése az anyagi világ megtagadásával.


Most, hogy fejlettebb a tudomány, egyre jobban azt látjuk, hogy mégiscsak a természethívő ősemberek értették meg jobban a világ működését. Az ember is állat, csak okosabb, mint a többi. Az ember is a természet része, a természet pedig az egész világegyetem része. A Földre hatással van a világűr, és a Föld is hatással van a világűrre.

Ugyan reinkarnációra még nem találtunk bizonyítékot, de valamilyen mértékben mégiscsak igaz, mert azok az atomok amik téged alkotnak régebben mondjuk egy tehén részei voltak, azelőtt egy fűszálé, jó sokkal azelőtt egy dinoszauruszé, nagyon régen pedig egy haldokló csillag lőtte ki őket.



2017. aug. 5. 20:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Azért ez nyilván butaság hogy utáljuk a környezetet! Olvasok egy keresztyén etikakönyvet, és van egy külön fejezet a környezetetikáról, csak hogy egy példát mondjak.


Csak az ember szerepét máshogy látjuk. Nem belesimulunk, hanem Isten a mi felelősségünkre bízta, hogy tudatosan és jól gazdálkodjunk vele.

2017. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

Tévedsz. A keresztény vallás nagyon szereti a természetet, és az univerzumot, hiszen ezt teremtette Isten, nagyon sok keresztény (többek közt én is) szokott a természetben imádkozni, elmélkedni Isten nagyságáról, hiszen Isten csodálatos munkájára a gyönyörű és tökéletes természet, a teremtett világ a bizonyíték.


Sőt, egy kutatásban kiderült, hogy a hívő emberek sokkal környezettudatosabbak.

[link]

2017. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Ismertem egy papot, aki nevesd madárkutató volt. Egy másik gyógynövényeket gyűjtött. De Régen a TV-ben játékosan tanította a fizikát Öveges József, aki szintén pap volt.
2017. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
2017. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Mielőtt emeletes baromságokat,rágalmakat állítanál,kérlek tájékozódj!


Az "A"betű után nem találtam igazságot sem kérdésnek álcázott rágalmaidban,sem állításaid magyarázatában.

2017. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező lennél olyan nagylelkű és levezetnéd nekem mégis miféle elmefuttatás vezetett az általad leírtaktól a feltett kérdésedig? Mert nekem nem tűnik evidensnek. Vagy csak én vagyok így ezzel?
2017. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, főleg, hogy Ferenc pápa 2015-ben kiadott Laudato si' enciklikája a természetről, környezetvédelemről szól...
2017. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
59%

Először is arra a kérdésre válaszolnék, hogy "A keresztény vallás miért nem szereti a természetet, az univerzumot?" Szóval...szó sincs róla, hogy nem szeretnénk a természetet azaz, hogy ne gondoznánk virágokat vagy éppen ne szemlélnénk nagy áhitattal a virágokat, a pillangokat vagy éppen a csillagos eget vagy a naplementet. Mi több amikor csak ránézünk (vagy is legalabb is én) vagy érezzük a szellő fuvallatát Istenre gondolunk és hogy milyen csodálatos az Ő műve, hogy 6 nap hozta létre, hogy az embernek 1 ház (nem Egyház😂) építéséhez is van hogy több év kell, Isten meg milyen hatalmas, hogy az egész Földet 6 nap alatt hozta létre (7.en megpihent).

Szóval szeretjük a természetet, szeretjük szemlélni és kötelességünk védeni.

De szerintem amire te gondolsz, hogy pl miért nem hiszünk abban, hogy "az univerzum azt mondta meg ezt mondta" vagy a horoszkopban... Erre egyszerű a válasz... Mert az univerzum nem mondd semmit, SEMMIT. A csillagok sem (ha jol tudom hogy elmeletileg a horoszkopot abbol szoktak leirni de ha barmi másból is akkor sem igaz).

Az meg hogy zeusz villamokat szor meg hogy a földanya teremt ezt meg azt ez csak mese, mese egy olyan korbol amikor az ember még nem volt ennyire okos (vagy nem tudom mi is rá a megfelelő szó) azaz nem volt ilyen modern eszközei addig ki kellett találnia vmit amiben hihet mert az embernek szüksége van rá hogy higyjen vmiben... Meg a zsidó vallás (akkor még csak az volt) csak Palesztinára meg környékére volt jellemző igy a többi ember nem is ismerhette Istent (vagy ahogy ők hívják Jákvét) szóval ezért alakült ki ennyi vallás.

Remélem segíthettem és jókat mondtam!

2017. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
55%

Még az előző vagyok!

Az ős magyar vallás meg úgy alakult ki, hogy a kereszténység sajons elég lassan szakadt ki Róma területéről így elég lassan kezdett terjedni és mire elért ide Magyarországra addigra megszokták a pogány létet és nem akartak változtatni és ezért harcolt Koppány (pogányságért) és István (kereszténységért).

Mind tudjuk a story végét... István győz és ide is elért a megváltás híre. Szóval keresztény lett Magyarország (nagy része)

2017. aug. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

#8, én viszont inkább úgy szeretek elmélkedni a természetben, hogy Isten többmilliárd év alatt létrehozott csodálatos munkáját figyelem.


#9, nem értem, miért hoztad fel ezt a sztorit, de hagyjuk már ezt a csúnya gonosz Koppány bullshitet. Koppánynak az volt a baja, hogy ő a trónt követelte, méghozzá tök jogosan, a korabban érvényben lévő szeniorátus elve alapján, vagyis, hogy a család legidősebb férfitagja lesz a vezető. De Géza bevezette a primogenitúrát (vagyis, hogy a vezető elsőszülött fia örökli a trónt), hogy a saját fiát ültesse trónra. Koppany nem volt hülye, tudta, hogy csak a kereszténnyé válással maradhat meg az ország. Meg ne úgy képzeld el, hogy István azért vezette be a keresztenységet,hogy "megüzenje a Magyaroknak a megváltást", hanem mert kényszerhelyzet volt. Mondom ezt úgy, hogy én is keredztény vagyok. Csak tajékozódj egy kicsit történelemből, légyszi! :)

2017. aug. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!