Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus iskolákban biológi...

A katolikus iskolákban biológia helyett Bibliát tanítanak?

Figyelt kérdés

A középiskola, ahova járok, 2 éve lett katolikus, és szerencsére akik már előtte is odajártak, felmentették az ezzel járó változtatások alól. Tegnap kaptuk meg a könyveinket, én bele is lapoztam mindegyikbe, hogy miket fogok tanulni. A biológia könyvben ott volt az evolúció, mint nagy témakör.

Engem nem érint, de elgondolkodtam azon, hogy vajon a katolikus részen tanítani fogják az evolúciót, vagy mi lesz? Inkább Bibliáznak?

Elég ellentmondásos lenne, ha tanulniuk kéne az evolúciót. :D



2017. aug. 31. 17:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tanulhatnának róla? A nem vallásosak is tanulhatnak a Bibliáról, belefér az alap műveltségbe, hogy legalább tudd miről van szó.
2017. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a sületlenséget magad találtad ki, vagy olvastad?


Bízom benne saját elméd épségének érdekében, hogy olvastad.

2017. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Biológia órán a biológia anyagot fogják tanítani.

Kis hazánkban szerencsére mindenütt, nem vagyunk még "Amerika".


E mellett nem árt, ha előbb utána nézel: az evolúciós elméletet - mint természettudományos elméletet - a Katolikus Egyház _elfogadja_.

2017. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a katolikus egyháznak semmi baja az evolúcióval, mellesleg számos biológus pap is van, köztük pl. Mendel, aki felfedezte a genetikai öröklődést, ezért nincs ellentmondás és nem "bibliáznak" bioszórán.
2017. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nyugalom, csak azért gondolkodtam el rajta, mert itt GYK-n sok hívő fel van háborodva az evolúció miatt. Egyébként meg nem ásom bele magam semmi ilyesmibe, így honnan tudjam, mi van?
2017. aug. 31. 18:13
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen, de ezek a "hívek" szinte kivétel nélkül "fundamentalista" kisegyházak hívei.
2017. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos ez teljesen tanarfuggo. Nekem is volt hivo foldrajztanarom, hat azt a sok suletlenseget, amit osszehordott... (ozonviz, stb, es lazan kihagyta a kiemelkedett hegysegeket..)

Eddigi tapasztalatok alapján tanitanak ugyan evoluciot az egyhazi iskolakban, de nem hitelesen, hanem folyton megkerdojelezve annak valoszinuseget, s a gyerekekben pont, hogy a gyanakvást ultetik el az érdemi oktatás helyett. (masodikos voltam, amikor a giminket atvette az egyhaz, a mienk volt az utolso vilagi evfolyam.)

2017. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Nyugi már, mi katolikusok (ahogy a többi történelmi egyház is) elfogadjuk az evolúciót, semmi ellentmondás nincs benne. Bioszon a biológia tananyagot fogjátok tanulni, majd hittanon Bibliáztok. :)


Ezen az oldalon lévő evolúciótagadók nincsenek sokan, csak nagyon "hangosak", mindent megtesznek, hogy bizonyítsák a buta elméletüket.

2017. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
Katolikus suliba járok, itt is van biosz.
2017. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
#8, én államiba jártam, de a biosz és föci tanárnőnk meg köztudottan hívő volt, mègis leadta az evolúcióról, ősrobbanásról szóló részeket, és megmagyarázza, miért nem mond egymásnak ellent a kettő. Jó fej tanárnő volt, mindenki szerette.
2017. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!