Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus iskolákban biológi...

A katolikus iskolákban biológia helyett Bibliát tanítanak?

Figyelt kérdés

A középiskola, ahova járok, 2 éve lett katolikus, és szerencsére akik már előtte is odajártak, felmentették az ezzel járó változtatások alól. Tegnap kaptuk meg a könyveinket, én bele is lapoztam mindegyikbe, hogy miket fogok tanulni. A biológia könyvben ott volt az evolúció, mint nagy témakör.

Engem nem érint, de elgondolkodtam azon, hogy vajon a katolikus részen tanítani fogják az evolúciót, vagy mi lesz? Inkább Bibliáznak?

Elég ellentmondásos lenne, ha tanulniuk kéne az evolúciót. :D



2017. aug. 31. 17:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
41%

Katolikusok hivatalosan vallják az evolúciót:(

Nem mellesleg anno nekünk a Lénárd féle bioszkönyvben fél éves anyag volt az evolúció. Nálunk a tanárnő elegánsan kihagyta. Tudta, hogy egy nagy marhaság, pedig én világi suliba jártam

2017. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Katkóknál nem divat a kreacionizmus, azok az amcsi neoprotestánsok. Nem akarják magukat égetni, mert ez alapvetően ciki, kínos. Hogy nem minden hívük fogja ezt fel, az egy dolog. De azokat is inkább így feszengve dugdosnák.
2017. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!