Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás csak placebo?

A vallás csak placebo?

Figyelt kérdés
Isten ugyebár nem létezik, a vallás csak az emberek megtévesztése?

2017. szept. 9. 13:13
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
57%

Talalo a placebo szo, erdekes h az allitolagos csodakat meg isteni kozbeavatkozasok meg ilyesmiket csak a hivok "tapasztaljak" (ugye tudjuk mi a placebo hatas?) jelen esetben a placebo isten, es akik ugy hiszik h van, (mint h igazi a gyogyszer) azok gyakran tapasztaljak is a hatasat, jelen esetben az isteni "jelenletet" "csodakat" stb.

Ez valoszinuleg arra enged kovetkeztetni h ahogy sok mas teruleten, az ember ittis hajlamos bemagyarazni dolgokat onmaganak. Erdekes kutatasok is zajlanak miszerint sok istenben v mas termeszetfelettiben hivo ember agyat vizsgalva latszanak bizonyos teruletek amik mashogy mukodnek mint az ateista v hasonlo elveket vallo embereke, tehat vegsosoron lehet h mar az ember szuletese elott eldol h hajlama legyen a termeszetfelettiben valo bizonyithatatlan hitre, ami csak meg emberkozpontubba teszi az egeszet, sose tudjuk meg h van-e isten v nincs, de erdemes elgondolkodni h ha netan kicsit mas agyal szuletik valaki, lehet most nem hinne az isteneben:) tenyleg szabadon dont ugy a hivo h istent koveti? Tudtan kivul lehet szuletesetol kezdve hajlamosabb volt alavetni magat egy vallasnak. Az biztos h ha van isten, ha nincs, egyes embereknek a letezesetol fuggetlenul igenyuk van ra, vagy mert igy konyebb, vsgy mert erre hajlamosak.


Ui: az oke ha ateista allitja h nincs isten akkor leszoljuk h "h mered kijelenteni?" de ha hivo ALLITJA h az istene teremtette az eletet, azugy rendben van? Kicsit kettos a merce, nem?:)

2017. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
21%

"A vallás csak placebo?"


A vallás IGEN egy placebo, Isten viszont nem.

A vallás mint fogalom nem ugyanaz mint Isten(személy)

Ha a történelmet megnézzük, láthatjuk mint placebo, mennyi kárt tett az emberiségben, emberiségnek. Láthatjuk ma is mint placebo, hogyan fedezi magát Istennel, vagy Isten nélkül, de mindenféleképpen egy isteni entitásal a háttérben.

Láthatjuk a vallást mint placebot hogy a saját nézzetét teszi fölé mindannak amivel nem tud azonosulni.

Ha két külömböző vallást szembeállitunk egymással és vizsgáljuk hamarosan rájövünk a megmagyarázásaibol hogy egy magán gondolatcsoportokat képvisel!

Legyen Az Ó és Új Szövetség Istene vagy valamiféle más Isten.

Az azért legyen világos hogy a Biblia Istene semilyen féle vallást nem alapított és nem azonosul semelyik vallással.


A vallások tömege egy nagy káosz egy útvesztő nem az igazságot szolgálják hanem a káoszt.

2017. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
76%

#8:

"Mert az tény, hogy vannak állandó rendezőelvek! A tudomány pedig azt állítja, hogy azok csak úgy lettek. A semmiből! Remélem nem nagy baj, ha ezt gyenge magyarázatnak fogadom el."


Hagyd már ezt az állandó semmizést, a tudomány sosem állított olyat, hogy bármi is a semmiből lett volna, amit ma tapasztalunk magunk körül. Mért vagy ennyire rácuppanva erre a semmire?

Mellesleg Isten miből teremtette a világot? Csak nem a semmiből? Ez persze nem tűnik gyenge magyarázatnak, igaz?

2017. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és az isten miből lett? Csak nem a semmiből?
2017. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
82%

"Az "Isten" név sok mindent takarhat. Akár az univerzális rendezőelvet is!"

Na, azt NEM.

Egy isten ugyanis csakis TUDATOS ÉLŐ LÉNY lehet.


Amúgy meg, ha valamire nincs bizonyíték, akkor nem mondjuk azt, hogy akár lehetne is, mert ilyen alapon a jetitől a Fetéktüsszentő Hapci Benőig MINDEN lehetne!

Ennek pedig semmi értelme. Azt keressük, aminek legalább valami jele van, a vágyunk ehhez kevés.

2017. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
29%

"Isten ugyebár nem létezik"

Nee már. Még mindig itt tartunk?

Azt mondja 'ugyebár'. Nem bírom XD

2017. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez nekem is szemet szúrt a kérdésben. Kérdező, én is ateista vagyok, de ha azt mondom, hogy Isten nem létezik, akkor mindenképpen elé teszem, hogy "szerintem", "úgy gondolom", "véleményem szerint", jelezve, hogy ez csak az én egyéni véleményem. És utána semmiképpen sem építek rá semmilyen gondolatmenetet, aminek alapfeltétele lenne Isten nemléte, mert az légvár lenne, hiszen nem lett bizonyítva sem a nemléte, sem az ellenkezője.

Isten léte vagy nemléte ugyanis se nem bizonyítható, se nem cáfolható, így aztán mindenki maga dönti el, hogy melyik álláspontot tudja inkább magáévá tenni, melyikkel tud inkább azonosulni. De tényként semmiképpen sem jelentheted ki, hogy nem létezik, mert azt jogosan veszik provokációnak a vallásosak.

Ha nagyon unatkozol, menj inkább biciklizni vagy focizni, ne itt provokálj ismeretleneket.

2017. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
28%

"szerintem"

Általában igazad lenne, csakhogy konkrétan a KERESZTÉNYEK istene az NEM létezik.


Bár itt most általános volt a kérdés, erre meg nincs ilyen egyértelmű válasz.


A vallás viszont nem csak placebo, hanem pl. remek közösségszervező ereje is van.

2017. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
6%

Az én meglátásom:

Ha egy koncert teremben,valaki elenged egy néma hátvágánygázt,én nem gondolom,hogy az,a semmiből lett,mert -bár nem hallottam,láttam az honnan jött ki-tudom,hogy valahonnan jönnie kellett.


Mily meglepő,hogy az Isten létét tagadó emberek honnan gondolják,hogy az anyag a semmiből lett,s nem egy örökkévaló Mindenhatótól,s a magától összerendeződő anyagból véletlenek sorozatától végülis az ember!


Elképedek,ha ilyen mérhetetlenül nagy hittel találkozom!

2017. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
79%

"az anyag a semmiből"

SENKI nem mondta ezt!

ELÉG MÁR ebből a butaságból!

2017. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!