Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás csak placebo?

A vallás csak placebo?

Figyelt kérdés
Isten ugyebár nem létezik, a vallás csak az emberek megtévesztése?

2017. szept. 9. 13:13
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
60%

Csak az a "kis" különbség, hogy ateista oldalról az ilyen hosszú válaszok legtöbbször összefogottak, és sok oldalról, részletesen, gondosan mutatják be a problémát.

Hívő oldalról meg csak a kifárasztásra mennek, és leginkább tömény butaságokat tartalmaznak (95%-ban).

Azért ez nem mindegy.

2017. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
38%

40.Hsz!


Mindenki magából indul ki.

2017. szept. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim válasza:
39%

Hát ez egy nagyon nagyon komplikált kérdés. Én ateista vagyok már jó ideje, mert egyszerűen retardációnak tartom amit a katolikusok csinálnak. "A PAPOK NEM SZEXELNEK" amúgy szex nélkül nem lenne populáció hülye.. xd

Szóval én szerintem ez egy fajta a halál félelmére való ellen reakció lehet. Mivel nagy részünk fél a haláltól, mivel ismeretlen, és szeretné, hogy minél távolabb jöljön el, és minél jobb legyen az itt lévőknek és a hívők ezeket próbálják bebeszélni, hogy ha minden vasárnap jársz templomba akkor neked milyen jó lesz [mintha amúgy egy felsőbb rendű lényt érdekelne és lenyomozná hogy jársz templomba.. faszt..]

Bár, hogy rengeteg mindenben lemaradott és visszahúzó szerepet játszik az igaz és pont azért nem nagyon vagyok vele jó barátságba, sokszor nem értem az Istenük hollétét néhol.. De hát ez van, bár lehet sok butaságot írtam mert siettek, de szerintem ez lehet a megoldás :)

2017. szept. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
0%

Kétféle válasz létezik:

-Isten létezik! Ha nem létezne te sem volnál. (idézet a harmadik válaszolótól.)

-Ha nem lennének emberek akkor Isten sem létezne.


Ez pont olyan mintha nem lenne emigráció, akkor nem is létezne migráns.

Kicsit kicsavart példa, de remélem érthető.

2017. szept. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
16%

44.Hsz!


A példád hamis,ugyanis Isten,az ember megalkotása előtt is létezett.

2017. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%
Bizonyítsd kérlek!
2017. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Darkmoon80 ***** válasza:
28%

"A példád hamis,ugyanis Isten,az ember megalkotása előtt is létezett.

"


Csak azt mondd meg, Te ezt honnan tudod? Ott voltál?

2017. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
21%

47.Hsz!


Organizmus sosem jön létre organizátor nélkül.

2017. szept. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 Darkmoon80 ***** válasza:
48%

"Organizmus sosem jön létre organizátor nélkül."


Ez nagyon szép így leírva, csak éppen kérdés, hogy igaz vagy nem igaz.


Lássuk mindjárt a földi élet példáját!


Itt bizony vannak organizmusok bőséggel. Most már csak azt kellene BIZONYÍTANOD, hogy mindez nem magától, véletlenül, egyszerű valószínűségből jött létre, hanem ott van benne az általad feltételezett organizátor közreműködése.


Hallgatlak, hol, miben tudod ezt egyértelműen KIMUTATNI?


Az olyan válaszokat hagyjuk, hogy "anélkül valószínűtlen", "az nem lehet", meg társaik. Ne azt mondd el, hogy szerinted miért nem működik nélküle, hanem azt mutasd ki, hogy hol van az egyértelmű nyoma a beavatkozásának!


Így pozitív példákat hozhatsz fel, ami könnyebb mintha azt kérném, hogy bizonyítsd be miért nem lehet nélküle.

2017. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
74%
Na, és az organizátor az vajh' hogyan lett?
2017. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!