Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért? Keresztények gyertek!

Miért? Keresztények gyertek!

Figyelt kérdés

Főleg a keresztény emberek felé irányul a kérdésem, de mások is válaszolhatnak nyugodtan;

miért jó vakon hinni valamiben és olyan dolgokat követni amikben nem biztosak illetve nem tudják, hogy úgy van-e.

Hogyan lehet vakon hinni egy olyan vallásban ami sokat bántotta az embereket a múltban és bűnbocsánatot árult pénzért, meg egyéb vallási rangokat, és olyan vallási vezetőik vannak akik nem tartják be a vallás által előírt "parancsokat". etc.


Miért van az, hogy ha valamelyik vallásukkal/sotokkal kapcsolatos részbe belekérdezek, akkor elkezdtek magyarázkodni, hogy azt Jézus nem úgy érette, és akkor átmagyarázza a dolgokat, amikor ott van a bibliában, hogy ha egy szót is átírsz akkor ez meg ez (lényeg az, hogy tilos).


Bármilyen misén vagy egyeben mást nem hallok, csak hogy CSAK a keresztényeket segítse isten, nem beszélve az iskolai kötelező első áldozásokról, illetve maga a kisgyerek avagy baba megkeresztelése annak ellenére, hogy kérné vagy bármi, miért nem választhat ő maga? Mondjuk amennyire rá van beszélve és mást nem is mutatnak a kereszténységen kívül teljesen ellehetetlenítik, hogy bármi másról tudjon, illetve az összes keresztény vallás szintén az ignorálásról szól, akár csak a muszlim vallás; mindenki aki nem oda tartozik azt vagy meg kell téríteni, vagy megölni, vagy szarni rá és nem segíteni neki.


Mérges/lekezelő válaszokat nem kérek, mivel azzal csak magát igazolja az ember.



2017. szept. 12. 05:16
1 2
 1/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A

"Hogyan lehet vakon hinni egy olyan vallásban ami sokat bántotta az embereket a múltban és bűnbocsánatot árult pénzért"


Nem vallásban hiszünk, hanem Istenben. Az emberek egymást bántották/bántják, nem a 'vallás'.


"baba megkeresztelése annak ellenére, hogy kérné vagy bármi, miért nem választhat ő maga"


Azt sem kérdezi meg senki egy babától, hogy milyen nyelven akar megtanulni beszélni, akar-e óvodába járni, hol akar élni. Ateista szülők sem hordják a gyereket különböző vallások szertartásaira, hogy ismerkedjen velük, hogy majd tudjon választani. A szülők (minden szülő hitéről függetlenül) döntéseket hoz, amik meghatározzák a gyerek életét. Ez így természetes.


"az összes keresztény vallás szintén az ignorálásról szól,"

Ez nincs így.

2017. szept. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Tisztelt kérdező: Én a Hitbeli Istenben hiszek és a Fiában az Úr Jézus Krisztusban! Meg tapasztaltam jelenlétét az életemben. Nekem ennyi bőven elég bizonyítéknak.
2017. szept. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Ha valaki vakon követ valamit, azt hiszékenységnek nevezik.

Ha ez a meggyőződésed egy "vallásról", akkor a Biblia alapján, keresd meg azokat, akikről Krisztus és Isten megírta, hogy miről felismerhetőek a keresztény emberek.

Isten kéri az embereket, hogy ismerjék meg Őt, a szándékát, és béküljenek meg vele.


A leírtakkal egyet értek, ezért kérlek, hogy magad győződj meg a Szentírás alapján, hogy kik tartoznak Isten népéhez, és csatlakozz.

2017. szept. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 követ62 ***** válasza:
72%

A magam részéről meggyőződésből hiszek nem a vallásban, hanem ISTENBEN.

Megtapasztaltam és folyamatosan tapasztalom létét. Számomra túl sokminden támasztja alá, hogy létezik így nem tudok nem hinni Benne.


NEM ISTEN és NEM A BIBLIA tehet arról, hogyan viselkednek a magukat hívőnek tartó emberek.

Ezt KÜLÖN kéne mindig választani.


Igaz a szülők sokmindenben döntenek a gyerek helyett, de azt, hogy válassza Istent azt neki kell eldöntenie.

A lányom 15 éves nincs megkeresztelve. Állami iskolába jár és erkölcstanra irattam.

Kicsi korától mondom, hogy nem kötelező a gyülekezetbe jönnie, de ha jön elvárom, úgy öltözön, úgy viselkedjen ahogy azt ott illik. És vegyen részt az alkalmakon.

Míg kisebb volt el engedtem a zsúrrokra bár még nem ért véget a szombat. Vagy nagyobb korától a barátnőjivel. És mostanság a barátjával.

Csak három dolgot várok el tőle.

1/ Ne veszélyeztesse az egészségét

2/ Az életét

3/ A becsületét.

Eddig még jó!

Hisz Istenben és remélem ez meggyőződésé válik egyszer, ami szabadakarti keresztséghez vezet. De ő dönt.


A meggyőződésemből adódóan TUDOM milyen csodálatos dolog vár ránk az örök életben ezért jó lenne, ha más is részesülne benne. Ezért SZERETNÉM, de nem erőszakkal, hogy más is ott legyen.

2017. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

"Főleg a keresztény emberek felé irányul a kérdésem, de mások is válaszolhatnak nyugodtan"

Ugye nem tudod, hogy a katolikus vallás nem egyenlő a kereszténységgel? Nézz utána, és akkor nem fogsz ilyeneket kérdezni ...


"miért jó vakon hinni valamiben és olyan dolgokat követni amikben nem biztosak illetve nem tudják, hogy úgy van-e"

Ez nem jó, de ez nem jellemző az igazi keresztény hívőkre...


"Miért van az, hogy ha valamelyik vallásukkal/sotokkal kapcsolatos részbe belekérdezek, akkor elkezdtek magyarázkodni, hogy azt Jézus nem úgy érette"

Gondolom a szövegkörnyezetből kiemelt mondatokra gondolsz. Tedd vissza és máris megérted, hogy mit jelent. Ha nem, kérdezz


"ármilyen misén vagy egyeben mást nem hallok, csak hogy CSAK a keresztényeket segítse isten, nem beszélve az iskolai kötelező első áldozásokról, illetve maga a kisgyerek avagy baba megkeresztelése annak ellenére, hogy kérné vagy bármi, miért nem választhat ő maga?"

Ez megint nem a teljes kereszténység, hanem a katolikus vallás ...

De ne aggódj, semmit nem számít a gyermekkeresztség... Attól még nyugodtan elkárhozol, ha ezért aggódsz


"Mérges/lekezelő válaszokat nem kérek, mivel azzal csak magát igazolja az ember."

Igen? Ez hogy jött ki?

2017. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Múltkor beszólt egy szemüveges ember, tehát minden szemüveges ember bunkó. Ennyi kb a kérdésed lényege.
2017. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Istenben hiszünk.

A Hit nagyon fontos dolog, pont ezért amit nem tudsz azt csak elhiheted, amit, látsz, azt már nem hiszed hanem tudod, Isten letezesere sok bizonyíték van, írd be, hogy bizonyságo, és olvasgass.

''miért jó vakon hinni valamiben és olyan dolgokat követni amikben nem biztosak illetve nem tudják, hogy úgy van-e''


Vedd, úgy, ha Isten nem létezne akkor te se.

2017. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van Isten csak azt nem értem miért kell hamis vallásokat köré építeni.
2017. szept. 12. 10:27
 9/19 anonim ***** válasza:

„ miért jó vakon hinni valamiben és olyan dolgokat követni amikben nem biztosak illetve nem tudják, hogy úgy van-e. „

Hány keresztény mondta ezt neked,hogy ő nem biztos semmiben,de azért ő keresztény? Apám ilyen,aki elfogad egy kicsit ebből,egy kicsit abból,mert ő bizonytalan,de akkor meg nem keresztény.


„Hogyan lehet vakon hinni egy olyan vallásban ami sokat bántotta az embereket a múltban és bűnbocsánatot árult pénzért, meg egyéb vallási rangokat, és olyan vallási vezetőik vannak akik nem tartják be a vallás által előírt "parancsokat". etc. „

A. Ha én gyilkolászás közben a te nevedet rikácsolom és azt terjesztem rólad,hogy ezt te indítványoztad,akkor te vagy a gyilkos,vagy én?

B. Ha valaki keresztény,marhára nem biztos,hogy katolikus is,pl én is keresztény vagyok,de nem hiszek semmilyen vallásban,ami bűnbocsánatot árult volna pénzért,vagy sok embert bántott volna.


„Miért van az, hogy ha valamelyik vallásukkal/sotokkal kapcsolatos részbe belekérdezek, akkor elkezdtek magyarázkodni, hogy azt Jézus nem úgy érette, és akkor átmagyarázza a dolgokat, amikor ott van a bibliában, hogy ha egy szót is átírsz akkor ez meg ez (lényeg az, hogy tilos).”

Mert Jézus elég sokszor példázatokban beszélt,érthető,hogy ahol példázat van,ott mögöttes tartalmat kell keresni.


„ Bármilyen misén vagy egyeben mást nem hallok, csak hogy CSAK a keresztényeket segítse isten,”

Hát nem tudom te milyen misén voltál,én gyerekkoromban jártam,most meg gyülekezetbe és sehol sem CSAK a keresztényekért imádkozunk. Ez kicsit Jehova tanús logika,akik a Himnuszt is képesek kiforgatni az értelméből,mert szerintük nacionalista az a mondata,hogy „Isten áldd meg a magyart” szerintük ez egyből azt is jelenti,hogy mindenki mást meg verjen tűzesővel. Ha én egyszer pl imádkozom a családomért,az nem jelenti azt,hogy mindenki mást letojok. Ha van is olyan,hogy imádkoznak egy hívőért,vagy hívőkért,nem jelenti azt,hogy akkor az ateisták fel is fordulhatnak.


„ nem beszélve az iskolai kötelező első áldozásokról, illetve maga a kisgyerek avagy baba megkeresztelése annak ellenére, hogy kérné vagy bármi, miért nem választhat ő maga? „

Engem is megkereszteltek és később mégsem a katolicizmus mellett döntöttem. Nem kergetett közülük senki,hogy ott mertem hagyni,túléltem.

„Mondjuk amennyire rá van beszélve és mást nem is mutatnak a kereszténységen kívül teljesen ellehetetlenítik, hogy bármi másról tudjon, illetve az összes keresztény vallás szintén az ignorálásról szól, akár csak a muszlim vallás; mindenki aki nem oda tartozik azt vagy meg kell téríteni, vagy megölni, vagy szarni rá és nem segíteni neki. „

Igen,sötét ablak nélküli pincében tartjuk fogva a gyereket száraz kenyéren és vízen. Ne drámázd már ennyire túl,hogy ne hallhatna másról? Ezt tényleg csak totális bezárással lehetne kivitelezni. Kicsit paranoia szagú. Amúgy meg,ahogy egy előttem szóló is írta,egy ateista sem fogja direkt mindenféle vallás óráira beíratni a gyereket,ha hall róla mástól,akkor hall róla,ilyen a kereszténység is,direkt nem fogjuk pl sátánista templomba beültetni a gyereket,de hallani biztos fog róla.


„Mérges/lekezelő válaszokat nem kérek, mivel azzal csak magát igazolja az ember.”

Ahogy sajnos te is,mivel ez a vegytiszta általánosítás,amit levágtál itt,az is elég lekezelő és 1-2 helyen haragot is érezni belőle.

2017. szept. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 követ62 ***** válasza:

A kötelező elsőáldozás CSAK akkor kötelező, ha direktben katolikus hittanra jár valaki.

Én csecsemőként meg lettem keresztneve, viszont hittanra nem volt kötelező járnom. Én akartam járni így vált "kötelezővé". Ugya így a bérmálkozás is. Mivel felnőttként más meggyőződésre jutottam vallást váltottam. Most a Biblia alapján döntök, nem a hagyomány alapján.


Azt, hogy mi a hamis vallás emberek próbálják eldönteni Isten szava nélkül.

Le irtam már egy párszor itt a gyakin. Isten szemében CSAK A BIBLIA AZ ETALON. Nem fogadja el az emberi hagyományokat. Sőt töbször is olvashattunk arról , hogy Jézus keményen megfeddi kora vallási vezetőit, mert a hagyományaikkal félre teszik az Isten szavát. Miért hinnénk naivan, hogy az elmúlt 2000 évben másként lenne?

A bűnös emberi természet nem változott attól, hogy kereszténység lett.


Ha a pontos időt akarjuk tudni ott van az atom óra, ha valaminek a súlyát ott a hitelesitett mérleg, ugyan úgy a folyadékot is hitelesített mérő eszközön mérjük stb.

Akkor miért feltételezi bárki is, hogy Isten nem ad hitelesítő "eszközt" (ami a Biblia) és nem azt kéri számon az emberen?

2017. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!