Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem cáfolja helyből a fiatal...

Nem cáfolja helyből a fiatal Földes elképzelést hogy pár ezer fényévnél jóval messzebbi csillagokat is látunk? Hogyhogy egyesek még ennek ellenére ilyenekben hisznek a XXI. században, mint 6000 éves univerzum?

Figyelt kérdés

2017. szept. 17. 13:46
1 2
 11/18 Mojjo ***** válasza:
Akarom mondani, a hatosnál.
2017. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

Úgy képesek elhinni, hogy :

1. "Bibliaaztmondja", és kész.

2. Nincsenek is olyan messze a csillagok, a tudósok lópikulát sem tudnak kiszámolni.



Ez már volt kérdés, érdemes elolvasni a válaszokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2017. szept. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 imakommandós ***** válasza:
10%

Elméleteket keresnek erre a hívő fizikusok, mint ahogy a materialisták is a maguk meséjére.


Ahhoz, hogy választ lehessen adni, feltételezni kell, hogy a világűr nem végtelen, hanem van közepe és széle, és máris létrejöhetett a Földön egy eseményhorizont amikor Isten az eget "kifeszitette". Amikor a Föld bekerült az eseményhorizontba akkor eltelt egy szokásos nap, viszont a horizonton kívül végtelen sok ideje volt a fénynek a legtávolabbi csillagoktól a Földre érkeznie.

Ajánlott olvasmány Werner Gitt "Kérdések a kezdethez".

2017. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Jujj, kedves Imakommandós, ez fájt!

Elolvastam, de amit Werner Gitt ír, ez gyakorlatilag megalapozatlan állítások egymásra halmozása, semmi több. Hogy a Föld egy fehér lyuk volt, hogy bármilyen eseményhorizont elérte volna, stb, ezek olyan állítások amik mellé külön külön is kétségbevonhatatlan tanulmányokat kéne felmutatni, hogy egyáltalán komolyan vehető legyen a dolog.

Mert így leírva komplett sületlenségnek hangzik, és mivel az író nem is tudott semmit felmutatni ami bizonyítaná is nemhogy a megtörténtét, de hogy egyáltalán lehetséges-e hogy ilyesmi megtörténjen, nos, elég biztosra vehető hogy az is.

2017. szept. 19. 08:14
 15/18 imakommandós ***** válasza:
30%
Nekem ugyanúgy fáj az "ősrobbanás" előtti "hihetetlenül nagy energiasűrűség, hőmérséklet és nyomás..." xd
2017. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Nekem ugyanúgy fáj az "ősrobbanás" előtti "hihetetlenül nagy energiasűrűség, hőmérséklet és nyomás..." xd"

Lehet, de Werner Gitt megalapozatlan agymenéseivel ellentétben az legalább tényleges ismereteken, megfigyeléseken alapul.

2017. szept. 19. 21:51
 17/18 Alex Fly ***** válasza:

Nem cáfolja. Több magyarázatot hallottam rá, melyek között vannak teljesen logikus elképzelések is.

Speciel Werner Gitt teóriája nem tartozik ezek közé. Nem vonom kétségbeb hogy kiváló szaktekintély és komoly tudományos eredményei vannak, de nem csillagász. A modern asztrofozoka -különösen a kozmológia- egyébként is a legújamodern tudomány szintézise, aki ebben új felfedezést kíván tenni, annak több tudományágban kell otthonosan mozognia minimum professzori szinten. Magyarul a suszter maradjon a kaptafánál...

2017. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyre elterjedtebb ma a laposföld nevezetű agybaj, ez a 6000 éves föld annyira nem is elborult ahhoz képest

Kíváncsiságból beléptem facebookon egy ilyen csoportba, egy pszichologus simán szakdogát írhatna belőle hogy mi megy ott

2017. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!