Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Sátán okkal lázadt fel?

A Sátán okkal lázadt fel?

Figyelt kérdés
Ismerjük a történetet: fellázadt sátán istrn ellen, a helyét akarta. Mit tudunk sátánról? Hogy egy nagyon magas (talán a legmagasabb) beosztású angyal volt, ő volt a legközelebb istenhez. Részletekbe kellett hogy belelásson, hallania kellett amit más angyalok nem hallhattak. Látta milyen isten VALÓJÁBAN! Kellett neki nyomós oka, hogy fellázadt. Nemde? Ebbe belegondolt már valaki rajtam kivül? Persze a sátán a gonosz, a rossz, a csúnya. Az irja a biblia, hogy a sátán emberölő volt kezdettől fogva. Na lássuk csak, ki is akarta kiirtani a kiválasztott népet? Persze volt rá példa, hogy isten kiirtott népeket! Persze megparancsolta, hogy ne ölj! A sátán mennyi embert is ölt meg?
2017. szept. 24. 16:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%

Ozmium42!


Számodra semmilyen válasz nem kielégítő,ami nem erősíti istent nélküliséged.Fanatikus ateizmusod semmilyen érvet nem hajlandó befogadni.

2017. szept. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Zenon ***** válasza:
54%

A világért sem akarlak kizökkenteni, de a sátán szó jelentése: ellenálló.

A korai igehirdető időkben a kereszténység agresszíven terjesztette tanait, kissé dzsihadista jelleggel.

A kételkedőket ezért nevezték ellenállóknak, avagy sátáninak.

Ha Luciferre, a Fényhozóra gondolsz, az egészen más, ugyanis nem létezik. Mese habbal, ahogyan az egész.

2017. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tévedés Zenon!


A "Sátán" jelentése"ellenség".


Az erőszakos térítés,nem a kereszténység első századaiban,hanem a konstantini fordulat után történt,amikor felhígult a kereszténység karrierista "álkeresztényekkel".


A "kétkedőket"sosem nevezték sátáninak,hiszen Sátán,sosem volt kétkedő.

2017. szept. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Zenon ***** válasza:
0%
Ugyan már, a hiszékenyek mindenkiből ellenségképet csinálnak, önmaguk szentesítése ködös bálványimádatuk nélkül nem lenne katartikus hülyeség. Nemde?
2017. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

" A sátán mennyi embert is ölt meg? "


Mivel hazudott az emberpárnak -vagyis inkább részigazságokat közölt velük,ami még veszélyesebb- amivel rávette őket,hogy olyat csináljanak,ami miatt meghalnak,neked ez nem gyilkosság? Ezzel elrendezte az egész emberiség jövőjét,mert a bűnre való hajlam generációról generációra terjed,mint egy vírus. Nem úgy kell Sátánt elképzelni,hogy odamegy, fejbevág egy szívlapáttal és kész,meghaltál,hanem,hogy közvetetten,de ravasz módon hogy kerget halálba embereket. A Sátán nem öl közvetlenül,hanem "csak" elfordít attól,aki az örökéletet adhatja. Ez így neked nem gyilkosság? Ha én ravasz módon ráveszek valakit,hogy kergesse magát a halálba (legyen példa erre a nagyon felkapott Kék Bálna "játék"),akkor én nem is vagyok gyilkos,mert közvetlenül nem nyúltam hozzájuk?

2017. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A Fűrész című filmből pl a "Kirakós" se gyilkos ezek szerint,mert közvetlenül nem bántott senkit? A 2. részben még mondja is neki a zsaru: " Ha kényszerít,hogy pisztolyt tartsak a fejemhez és meghúzzam a ravaszt,az is gyilkosság" (nem szószerint idéztem,de ilyesmi.)
2017. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Mansour ***** válasza:

"Volt nyomós oka lázadására:Ő akart uralkodni a világegyetem felett,saját módszerével,az erőszak módszerével.


Lázadása,s a lázadásához csatlakozó Ádám,és Éva előtt nem ismerte a világmindenség a meghalás mibenlétét.

Sátán ismertette meg azt a világegyetemmel."


Ez olyan dualisztikus szemléletet sugall, ami szembe meg a kereszténység monoteizmusával. Szerintem.

2017. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
58%
a biblia szerint isten teremtett mindent, ezaltal a satant is, ugyh akkor lenyegeben ő tehet a rosszrol ha mar megteremtette ... ha annyira bölcs meg okos stb akkor ezt nem latta előre, hogy mit fog muvelni a teremtmenye ? Erdekes felvetes de ha olvastad volna a bibliat leirja, hogy irigyseg miatt lazadt, hogy ő legyen a leghatalmasabb benne van a valasz de attol meg keresheted nyugodtan az alternativ valaszokat hatha rajosz valamire ... amit ketlek
2017. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!