Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ennek mi értelme van a Bibliáb...

Ennek mi értelme van a Bibliában? Csak én értelmezem rosszul?

Figyelt kérdés

Mi értelme van a 10 csapásnak, ha a fáraót Isten tette kőszívűvé?

"Menj be a fáraóhoz, mert én tettem konokká a szívét, hogy ezeket a jeleket véghezvigyem közöttük."

"De megkeményítette az Úr a fáraó szívét..."

Én ebből csak azt tudom levenni, hogy az Úr nem engedte ki Izráel népét Egyiptomból, csak azért, hogy kiélhesse a vérszomját, és meggyilkolhassa azt a sok ártatlan gyereket.



2017. szept. 28. 22:45
1 2 3 4 5
 41/47 imakommandós ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy legalább kicsit utána olvasgattál, és próbáltad tudakozni, hogy úgy van-e ahogy írtam.

Van, hogy kijelentek valamit amit nem tudok az értelmemmel, hogy miért írom, de azért írom úgy mert olvastam már sokszor a bibliát és ráhagyatkozok az emlékeimre.

Pl a több száz éves rabszolgaság:


1Móz 15:13 És monda [az] [Úr] Ábrámnak: Tudván tudjad, hogy a te magod jövevény lesz a földön, mely nem övé, és szolgálatra szorítják(dolgoztatják), és nyomorgatják(megalázzák, elnyomják) őket négyszáz esztendeig.


A II.Mózes nagyon szűkszavúan, tömören írja le ezt az időszakot. Történészek szerint nem úgy kell elképzelni, hogy azonnal teljesen ki akarták pusztitani a zsidókat, hanem fokozatosan, elóször csak kényszer munka volt, majd azt egyre nehezitették, mig végül elmentek a "születés-szabályozásig".

Egyiptom neve is mint szinte minden, beszédes a Bibliában. Héberül "Micrajim" = nyomorgató.

2017. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 imakommandós ***** válasza:

" Lehetséges, hogy éppen ott akarta tartani őket, de akkor nehezen érthető, hogy miért volt baj az ottlétük és számuk (+ munkaerő). Kissé ellentmondásos érzésem szerint."


Az volt a baj, hogy Egyiptomnak sok harca volt a zsidókhoz hasonló nomád, állattenyésztő népekkel akik keletről ázsia területeiről vonultak Egyiptom felé. Mivel a zsidók nagyon sokan voltak, félő volt, hogy átállhatnak egy betörő nomád törzs oldalára az Egyiptomi dinasztia ellen.

2017. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 szp72 ***** válasza:
49%

@ szp72! Nektek, ott a zárt-osztályon van internet hozzáférésetek? Már sok dolgot kezdek érteni...


Valami hülyeséget mondtam? Elárulhatnád, hogy mit, ha már sértegetsz.


Semmi sem történhet ezen a világon, amit ne Isten engedne. Ha például Hitler milliókat ölt meg gázkamrában, azt azért tehette, mert Isten megengedte, mert Isten megengedőleg akarta. Istennek tehát kétféle akarata van: Van a helyeslő akarata és a megengedő akarata. A leggonoszabb dolgok is bizonyos értelemben Isten akarata, hiszen különben nem történhetnének meg.


Mivel semmi sem történhet meg Isten akarata nélkül, ezért bizonyos értelemben mindent Isten cselekszik. Ha például elüt az autó, bizonyos értelemben ezt is Isten tette, hiszen megakadályozhatta volna, ha akarta volna, de nem akarta, hanem megengedte, ezért ütött el az autó.


A Bibliában sokszor nincs megkülönböztetve Isten kétféle akarata és tevékenysége, hanem egyszerűen Isten akaratának és tevékenységének mond olyan dolgokat is, amelyet Isten alapvetően igazából nem akarhat és nem tehet. Például Isten senkit nem csábíthat a bűnre, mégis le van írva, hogy Isten kísért és bűnbe visz. Természetesen Isten senkinek a szívét sem keményíti meg és senkit nem tesz megátalkodottá, mégis le van írva, hogy megkeményíti és megátalkodottá teszi. Isten csak abban az értelemben tesz megátalkodottá bárkit is, hogy megengedi, hogy megátalkodjon. Isten a fáraó szívét sem keményítette meg direktben, ez persze nagy hülyeség, ostobaság, és eretnekség, hanem csak megengedte, mert Isten tervébe a fáraó keményszívűsége is belefért, mert megmutathatta rajta hatalmát, hogy mindenki okuljon a sorsából és ne keményítse meg a szívét, mint ahogy a fáraó tette.

2017. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 Mansour ***** válasza:

"Istennek tehát kétféle akarata van: Van a helyeslő akarata és a megengedő akarata. A leggonoszabb dolgok is bizonyos értelemben Isten akarata, hiszen különben nem történhetnének meg."

Nos, igen, de akkor a problémát is az oldja csak fel, hogy a tíz csapás is csak Isten megengedő akaratából következett be. Mint ahogy a természeti csapások általában szoktak.

2017. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

39.Hsz!


A végén rosszul értelmezted a szöveget.


A fáraó attól tartott,hogy háborúban a zsidók azért állnak az Egyiptom ellenségéhez,hogy azok segítségével elhagyják az országot,vagyis az ellenség -hálából a csatlósságukért-felszabadítja őket.Elveszít 800 ezer éhbéres munkást.

Amikor a 10. csapás után elindultak Kánaán fele,s elérkeztek a Vörös tengerhez,utánuk is küldte hadseregét,hogy visszaterelje őket.

Annak a rabszolga tömegnek az elvesztése megroppantotta az ország gazdaságát.


(Ez a dilemmája ma Trampnak is.

Az illegálisok tömege olyan munkákat végez az USA-ban,és olyan olcsón,ami az amerikainak büdös,és túl olcsó.Ha hazazavarnák az összes illegálist,az megroppantaná a gazdaságot. Pl.Dél-Kaliforniában,az építkezéseken-különösen az útépítéseken-,a tűző napon,40-45 C fokon,szinte csak a mexikóiak képesek dolgozni.)

2017. okt. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 Darkmoon80 ***** válasza:
Kedves előttem hozzászólók, elfogadom a zsidók elengedésére vonatkozó érveiteket, igen, valóban ezt a részt én értettem félre. Bocsánat.
2017. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Éppen arra rendeltelek, hogy megmutassam rajtad hatalmamat, és hogy hirdessék nevemet az egész földön.’ Ezért tehát akin akar, megkönyörül, akit pedig akar, megkeményít.” Emberi szemszögből nézve helytelennek tűnhet, hogy Isten megkeményít valakit, majd megbünteti az illetőt, ám ha a Biblia szemszögéből nézzük, be kell látnunk, hogy mindnyájan vétkeztünk Isten ellen , a bűnért pedig a halál jár igazságos büntetésként . Nem igazságtalan tehát, ha Isten megkeményít, majd megbüntet valakit – valójában éppen ellenkezőleg: kifejezetten irgalmas bánásmód ahhoz képest, amit az illető érdemelne.
2021. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!