Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitgyülisek segítenétek? Hol...

Hitgyülisek segítenétek? Hol írja a biblia hogy a gyerekek nem fürödhetnek együtt?

Figyelt kérdés
Írja a biblia azt is hogy nem lehetünk önzök?ha igen akkor hol?
2013. nov. 24. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Első kérdésre (gyülisként): miiiii???? Ilyet nem ír a Biblia. Kisgyerekek nyugodtan fürödhetnek együtt, én olyan 4-5 éves kortól szedném őket szét.


Második: például

Filippi levél:2:4 Ne nézze kiki a maga hasznát, hanem mindenki a másokét is.


A szeretet:

I. Korintus levél:13:5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

2013. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%
A gyerekek fürödhetnek együtt. A felnőttek is.
2013. nov. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi van??? Hit gyülis vagyok, a gyerekeim meg együtt fürdenek. Pedig fiú-lány páros, de annyira kicsik még - 1,5 és 3,5 évesek -, hogy nem hiszem, hogy ez bármi gondot okozna. Ha nagyobbak lesznek, majd külön fognak fürdeni.

Az, hogy néhány gyülis családban ez esetleg nem szokás, az az ő dolguk, nekik így jó, de nem azért, mert a Biblia ilyet ír.

2013. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ott ahol azt is írja hogy nem szabad parizert enni :P
2014. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem írja ezt így a Biblia, hogy nem fürödhetnek együtt. Azt írja, hogy a te testvérednek szemérmét föl ne fedd.És olyat is ír, hogy mindenek ékesen, és jó renddel legyenek.

Tudom, hogy kicsi gyerekekről van szó, én mégsem tartottam soha illendőnek,ékesnek, hogy egymással fürödjenek a gyerekeim /meztelenül/. Az én véleményem az, hogy ne nézegessék egymást.

Sajnos sok olyanról lehet hallani, hogy manapság már az óvodában fogdossák egymást a gyerekek, stb., úgyhogy nem tudom, meddig mondhatnánk azt, hogy még kicsik az ilyesmihez. Az enyémek úgy lettek szokatva,hogy külön fürödnek, sőt egymás előtt sem öltözködnek. Volt is egy kis kalamajkánk belőle, amikor a lányom az óvodával úszásoktatásra járt. Együtt öltöztették az ovisokat, fiúkat-lányokat. Na a lányom ki is akadt, ő elment a mosdóba átöltözni. Ezután szóvá tettem a dolgot, és változtattak rajta.


Az önzéssel kapcsolatosan már válaszolt egy előttem szóló.


Még egy megjegyzés: Nincs megírva, hogy ne lehetne parizert enni, de az meg van írva az ó és újszövetségben egyaránt, hogy vért nem szabad enni.

Ebből az következik, hogy ha némelyik ételben, vagy felvágottban, vagy netalán sertés párizsiban van vér (hemoglobin)vagy vérkészítmény, akkor azt egy keresztény ne egye meg.

2014. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!